Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Мисля, че всеки има различни изисквания към звука. Не е хубаво да се плюят така определени марки без да е пробвано, още повече че доста барабанисти ги ползват. За Акуариан ми е думата. Аз съм изцяло с Performance II и не мога да кажа, че имам оплаквания. Чакам си кожата за касата. На барабанчето съм с Carmin Apice Signature и нямам никакви поводи за оплакване. Малкия Apice също свири с такива кожи, така че не са чак толкова левашки Акуариан-ите. А че са здрави, здрави са. Поне не са по-слаби от Ремо, но определено са доста по-яки и издръжливи от Евънс, ако става дума за здраво свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Предо месец си взех кожа за барабанчето Evans EC Reverse Dot Snare и направо съм потресен!!! Невероятна е ;) Много е здрава и издържа на доста сериозно бъхтене B)451220.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

понеже съм нов искам да ви попитам каква кожа ми трябва за соло барабанче с диаметър 35 см.. имам предвид колко инча ? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14"

 

по принцип и сам можеш да си правиш сметка 1 инч = 2.54 сантиметра, или грубо казано делиш на 2,5(ако не ме лъже паметта):)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

в петък направих малко позъкъснял новогодишен подарък на барабаните ми и им обнових кожите. взех Evans Emad2 за касата, много, много нечовешки яка кожа - препоръчвам я на всеки. EC1 клиър за томовете - яко дебела еднопластова кожа с рингове в края, страшна е просто,най яката кожа за томове дето съм слагал ... с класа над досегашните ми генера2 . за солото бойна Ремо емперър и Еванс хъзи300 за отдолу. барабанчето звукна нечовешки,само голяма и широка пружина му търся за да стане това което искам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са ти честити и много бой да изядат :hysterical: И аз съм с емад 2 на касата и просто е нечовешки яка кожа!!! А на барабанчето и аз съм с EC серията,само че EC Snare Reverse Dot модела,който освен с лепенки е и с подсилващ дот и е супер здрава!

Абе въобще Evans rullzzzz :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

някой ше ми обясни ли какво представляват маслените кожи щот един мой приятел има барабанче

и тряя да му се смени кожата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ше ми обясни ли какво представляват маслените кожи щот един мой приятел има барабанче

и тряя да му се смени кожата

:hysterical: Ами НЕ,надявам се никой да НЕ ти обясни,за да може ТИ и твоя приятел да се научите да четете изложената от такива които са си направили труда, информация.ЧЕТИ преди да ПИШЕШ!!!!

Извинявам се на всички които ме познават за гневното си мнение,но ми писна от такива.....!!!!

Който желае да изтрие мнението ми,но заедно с ГОРНОТО! :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Мн ви благодаря за безценната информация. щото започнах да свиря отскоро на барабани и нямям от къде да се уча. но тук има мн хора. които си знаят работата и са ми мн полезни техните знания. Та супер сте и само така яко бласкане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Бих искал да ме посъветвате какви кожи да сложа на сета си защото сменям стана няколко пъти кожите и все не мога да улуча :band1: бих искал да попитам по опитните от мен. Стила който свиря е дет метъл и грайндкор а барабаните са Сонор 507 и наистина не знам какво да правя. ного кофти ми се получава нещо не ми се връзва звука и искам да получа съвет какви кожи да сложа- дебели, тънки, маслени? Малко индиански въпрос ама сори... :) Мерси предварително :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Evans ЕС2 , двойни,дебели, изкарват добра атака и без да са много опънати... а и за твоята музика не ти и трябва висока настройка. по скоро средна,че и надолу. това за томовете. за барабанчето по вкус. аз кожите за барабанче на Evans не ги харесвам... толкова години не можах да си харесам модел за мен. ползвам все Remo.. като за теб един powerstroke 3 или 4 ще те оправи на 6. до 2 дни ще носят от Бразилия кожи RMV , с ей такива свиреше дръмера на сепултура лято07 ,концерта им в каварна. ужасно добри ми се сториха тия кожи

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kukls мерси много за съвета! ;) .а можеш ли да ми кажеш къде да намеря такива видове кожи защото аз не съм от софия или там по големите градове и незнам точно от де да си зема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Remo или Evans са по добри кожи защото аз свиря с Remo и съм доста доволен, обаче гледам че и доста ползват Evans. Ако някой знае нещо да пише.

:thumbs_up::Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избора н а кожи е ... как да кажа доста субективен фактор , всичко зависи от конкретен модел на дадена марка... какъв звук търсиш,вида на барабана... абе много общо е да се каже просто еванс или ремо... еванси се ползват просто защото лесно се намират, за разлика от ремо и акуериън, които прявят зверски модели за барабанче и каса. тука във форума сме масово свирещи рок дръмъри, и по тая причина почти всеки слага Еванс Г2 отгоре, или както аз по новият (и според мен по добрият модел ЕС2 ). може и да не са върха,но поне лесно се поръчва цял сет от динакорд. обобщено казано то е като при избора на чинели- индивидуално и според пазара. за мен обаче кожите Ремо-Енкор без значение какъв за какъв модел са много зле... или нямат достатъчно атака, и трябва да се опъват зверски,при което барабана губи състейн, или звучат глухо и прекалено мазно.определено енкор са лош избор

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.