Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ами зора е Shure Betta 52 и озвучители, на които като им кажеш дай аз да си сложа микрофона щото ще ми скъсаш кожата те отговарят с думите...е па аз дан'съм вчерашен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зора е Shure Betta 52 и озвучители, на които като им кажеш дай аз да си сложа микрофона щото ще ми скъсаш кожата те отговарят с думите...е па аз дан'съм вчерашен 

Аз по същата причина още нямам дупка на касата(тя така си звучи добре де) и принуждавам узвучителите да я озвучават отвън.Един беше много настоятелен и трябваше да си махам предната кожа,за да сложи майка вътре.Малко ми се счупиха ръцете от отвиване и навиване обаче касата свучеша трепач(тя и без това си звучи добре :unsure: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да няма дупка на предната кожа не е чак толкова голямо изключение,а озввучителя трябва да се опита да се нагоди към музиканта и чак ако по някви причини(обективни или субективни) не може,тогава да поставя условия:unsure:тоя пич е имал проблеми със акустиката на сцената,вида на микрофона(ма силно се съмнява да е било това)или знанията за озвучаване на каса,това е:)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност аз дадох идеята да вкараме микрофона в касата ,а той беше доста узадачен.чудеше се от къде ще мине кабела и за малко да му измъкна 5лв чрез бас,защото той беше твърдо убеден,че кабела няма да мине през дупката на касата :) Уви не успях да взема 5-те лв,ама саунда беше трепач :unsure: .пробвай някой път ако не те мързи.

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми номера е че като няма резонансна,нема особено много ниски:godbless:

 

също когато дупката е по средата,ниските пак са по-малко отколкото ако е по-настрани,понеже в средата на резонансната резонират най-много ниски и като я срежеш там,"пускаш" най-много от тях да си заминат:happy:.това в случай че някой го интересува де,а като НЯМА въобще дупка има най-много ниски в касата,ма трудно се докарват високи и метълско "плякане".

 

за мен лично варианта с малка дупка но не в средата е перфектен,мойте каси са метъл но все пак искам и некъв low-end който не се постига като махнеш резонансната изобщо,става съвсем яко метъл прогресарщина,което не ми е по вкуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе Галя :stop: става дума не за предната кожа....иначе аз моята предна я скъсах още на първия месец, а потребителят Fake известен в някои среди с неговата каръщина в много отношения <_< успя да я скъса на първата седница още :) хаха да е жив здрав, че е много забавен

 

Ей глааа(fake) да не се обидиш ся ;)

ей момче,ше те осъдя за клевета и за подронване на авторитета и репуртацията ми!!!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми номера е че като няма резонансна,нема особено много ниски<_<

 

също когато дупката е по средата,ниските пак са по-малко отколкото ако е по-настрани,понеже в средата на резонансната резонират най-много ниски и като я срежеш там,"пускаш" най-много от тях да си заминат:).това в случай че някой го интересува де,а като НЯМА въобще дупка има най-много ниски в касата,ма трудно се докарват високи и метълско "плякане".

 

за мен лично варианта с малка дупка но не в средата е перфектен,мойте каси са метъл но все пак искам и некъв low-end който не се постига като махнеш резонансната изобщо,става съвсем яко метъл прогресарщина,което не ми е по вкуса.

това беше полезно ;) ама аз имах предвид, че без дупка въздухът излиза доста по-малко от касата и се свири доста по-трудно..поне за мен е по-трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Поклон пред всички барабанисти тук :greenball:

Ще вземете да ме откажете да ставам барабанист бре хора :) Аз си мислех, че не е чак толкова сложно, а то се оказа, че трябва да имам више в областа :)

 

:godbless::metalist::metalist::metalist::metalist::metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа само,че рекламната бойна кожа за каса на Ямаха е на много добро ниво и спокойно човек може да си свири и записва с нея,стига да не я скъса от бой както някои вече са направили :cheers: И ако някой реши да си я изхвърля може да ми я подари(срещу един комплект ПроМарк).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много интересна и компетентна информация , поне за мен . Аз досега не съм членувал във форуми шото бях скептичен , но това е готин начин да си изградим свое drum society в татковината , където инструмрнта няма никви традиции , въпреки и online .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.