Jump to content
Българският форум за музиканти

Монитори


_purko_

Recommended Posts

Аде стига офтопик ааа маха ...хехехеехе:ph34r:

 

Добре де аз сега покрай празници/мразници съм решил да инвестирам евентуално в някакви по-качествени звуковъзпроизводители? Сега за моето ниво на занимания съвсем не ми трябват Genelec или Lipinski..

 

Засега съм се спрял на няколко опции:

- М-Аудио - LX4 със суб или ефентуално BX5...

- KRK ST8, като проблема е че ше трябва да се вътря и за усилвател (освен, че ще ми заема и скъпоценното място).

- Еvent TR5

 

Най съм убеден за KRK ама трябва да си търся и евтин и относително добър усилвател (примерно Alesis RA, жалко че спряха 100-арката), което вероятно няма да е толкова сложно даже и в БГ. :think: :think:

 

Айде сега (раз)убеждавайте, че съм потънал в размисли? :think: :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аха, да, идеята за малко повече реверб на соло барабана е добра, съгласен. Ще я имам впредвид следвашия път. Също и за бас-дръма..

Баса го отрязах, щото звучеше ужасно синтетично, пък и на всичкото отгоре съвсем не е правилно изсвирен, 1-ви тейк...

 

Слушалките ги пробвах със sinewave генератор - сваляш честотата докато не започнеш да се чудиш чуваш ли нещо или не:-) това при мен се случи на около 24 Хц, и аз понеже съм си консервативен, обявих че границата ми е на 30 Хц. Там звука си се чува все още ясно.

Същото за прага на високите. Само че там е по-вероятно границата да е наложена от ушите ти, а не от озвучителните тела.

 

Разбира се тоя метод със синусоидите не е перфектен, щото ако усилвателя ти има по-голямо ТХД (тотал хармоник дисторшън) може да ти вкара разни хармонични и ти да чуваш тях, а не основната честота. Затова най-добре синусен сигнал + low pass или high pass (в зависимост коя честота мериш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu: Ami seg alichni mnenia:

Krk не бих смиатал в случаиа -- при факт че все пак можеш да вземеш Tuned Ref (даже и 5 da е) изобщо даже не се замислиаи за KRK....аз бих сравнил M-Audio-to с Events ама според мен от листа който си дал Events са най-добриа избор :) а и ниама да ти триабва амп.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам за това КRK специално съм чувал много хубави неща, ама лично не съм го чувал, което е слайтли много тъпо :-/

 

ама 5.25" на ТR5 малко малко ми се струва за читави баси, а?

 

п.с. монитори съм слушал Макие 824, Тапко С8, Генелеци разни и Берингер 2031а...от изброените горе нито един не съм чувал ама ценово са ми добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи колко ти е голиама стаиата.... може и да ти е достатъчно 5.25 :)... (аз по принцип пък нищо добро не съм чул за крк .... сорри :) ) Ама как да ти кажа то като си купуваш монитори е най- добре да си решиш като ги слушаш, има ли как да ги сравниш магазина??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в БГ няма, иначе и аз добре знам как става...:)

Ама на мен не ми и трябват за некви супер професионални дейности...Лошата работа е че за МАудио ми дават едни фантасмагорични цифри тук...пък и те не са цвете според разни мнения...явно пак при някое излизане навън ще я свърша тази работа...поне да ги преслушам като хората....

мерси Phile.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех нп..... стига да свърши работа.... и аз такива неща чувам за БГ-та.... ама ще ти трябва амп за КРК-то (но пък са тънки ебаси). Сорру, наистина не зная как по-конкретно да те посъветвам :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, абе работата е, че не са и тънки. Ше трябва да я мисля някак си. Двойката КРК са 250$ само дето за транспорт искат 340$ от Щатите :) В EU двойката е 340 ЕUR отделно транспорта. Абе лудница не мога да разбера как може да са точно 2 ПЪТИ по-скъпи (почти същото е и за другата муз.техника и инструменти ама - всеки път се ядосвам).

Същото е и с другите марки :no:( много се нервирам... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.