Jump to content
Българският форум за музиканти

Atlantia - Прогресив Метъл


Dez

Recommended Posts

Благодаря на всички за ценните съвети (това го казвам с ръка на сърцето, понеже изказаното от вас е истинска градивна критика, от която се нуждаем). Относно поведението, не искам да се оправдавам, но нямаше настроение, поради поредната прецаквация (не искам да употребявам по-лоша дума), която изпитахме на гърба си. Програмата беше различна, настройката също и в един момент ни съобщават, че трябва да излезем втори на сцената, когато няма почти никой. Ами с какво настроение да свирим? Но това си е наш проблем и Infinity е права, че с БГ фена е трудно, но трябва да се работи.

Благодаря отоново за съветите, ние се опитваме да поправяме всяка една наша грешка и не сме толкова заблудени колкото изглеждаме :);):););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, би ли ми дал примери за банди в БГ, които свирят точно този стил музика, щото на мен не ми е ясно за "стандартната музика".

 

Защо реши, че няма други групи, свирещи такава музика? Чувал ли си за Соларис, Пантомайнд...има още много, но тези ми изникнаха в главата, най-напред и за какво си говорим там, и съответно за какво тук. И аз не съм особено очарован, но това е и без значение. Продължавайте да свирите, Necrophagis го каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо реши, че няма други групи, свирещи такава музика? Чувал ли си за Соларис, Пантомайнд...има още много, но тези ми изникнаха в главата, най-напред и за какво си говорим там, и съответно за какво тук. И аз не съм особено очарован, но това е и без значение. Продължавайте да свирите, Necrophagis го каза.

Соларис, Пантомайнд, Пърфект Стренджърс, Мистика, Мюзик Стейшън, Севтополис - аз също съм запознат с прогресив сцената в БГ и имам удоволствието дори да се познавам с някои членове на споменатите банди. С някои от тях сме делили и една сцена, колкото и странно да ви изглежда. Имах предвид, че никоя от тях обаче не свири такъв стил като нашия. Не говоря просто за прогресив метъл под общ знаменател. Говорим за нюансите, защото аз по никакъв начин не мога да сравня нашата музика с тази на Пантомайнд, Мюзик Стейшън или пък Мистика (разликата е просто огромна).

Не казвам, че с казаното твърдя, че сме създатели на нов стил, напротив, по света има хиляди банди, които свирят в подобен стил. Но не мога да се съглася, че в държава бедна откъм метъл музика, с 1-2 изявени хеви-метъл банди, може да се говори за изобилие.

Това е просто мнение, с което не искам да обременявам никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се обиждайте от подобни коментари пичове,сигурен съм че още хора ще ви подкрепят :)

Аз не слушам такава музика,падам си по наистина брутал/техник/дет/траш.Но не ми пречи да ви кажа че ако имате желание и воля ще ви се получи.Аз познавам една група от ямбол криптик томб се казва,не знам дали свирят още,но китариста ми е голям авер :rolleyes:

Че знам как е полужението в този град (опаквал ми се е) и знам че е трудно да се прогресира.Аз самият съм от подобно място и съм готов да изминавам по 800 км за да свиря с някого,макар и за 2 часа на седмица.Така че успеха е в желанието и репетициите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банда...аз няма да ви се карам за сценично поведение,защото ми е ясно за какво става въпрос,особено там!За звук също не мога да говоря/както винаги зле/!НО..."Контрол" определено най-много ми допадна как се е получила .Барабанистът отново ме изумява,а вокалистът да покаже,че може и да свири едновременно с пеенето!!Иначе спорът за стиловата ориентация е абсурден.Свирете това,което ВИЕ искате,без значение дали има още 100 такива или нито една друга банда!ЛИЧНО на мен ми харесва,макар да съм слушала далеч по-добри ваши изяви.Критика винаги ще има,тя само може да ви амбицира.Само напред :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банда...аз няма да ви се карам за сценично поведение,защото ми е ясно за какво става въпрос,особено там!За звук също не мога да говоря/както винаги зле/!НО..."Контрол" определено най-много ми допадна как се е получила .Барабанистът отново ме изумява,а вокалистът да покаже,че може и да свири едновременно с пеенето!!Иначе спорът за стиловата ориентация е абсурден.Свирете това,което ВИЕ искате,без значение дали има още 100 такива или нито една друга банда!ЛИЧНО на мен ми харесва,макар да съм слушала далеч по-добри ваши изяви.Критика винаги ще има,тя само може да ви амбицира.Само напред :)

Ей издаде ме, че мога и да свиря :o

Под тоя натиск от всички страни трябва да хващам пак китарата :)

Поздрави и благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тази тема не съм я пуснал за да спорите кой колко бил добър, кой колко можел да свири и на кой колко му е голяма "косата" :o

 

нека не цапаме темата със излишни постове..

 

 

П.с.. Soulseeker, за създатели на нов стил.. това не мисля че е така, но определено не можем да сравняваме нещата, които свирим със едни от най-големите български банди -> Соларис, Пантомайнд, Пърфект Стренджърс, Мистика, Мюзик Стейшън, Севтополис! само мога да им се поклоня за успеха, музиката и това, че са адски земни хора :)

 

иначе благодаря за добрите коментари и мисля,че е най-добре да спрем да пълним със глупости тази тема :)

 

нека който желае да се наслаждава на музиката на Атлантия :D))

Редактирано от Dez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Докато ви слушах музиката , четях и темата и да ви кажа ми харесахте .

Наистина малко повече нужда от сценично поведение (естествено ако е възможно , на тази сцена от 2х3 метра ми се струва трудно постижимо) и по-добро качество на звука и мисля , че ще се получи доста добър резултат.

Успех. :o

 

 

 

П.С. Така ли ми се струва или оборудването на барабаниста и малко оскъдно?

Редактирано от Rage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rage, то на повечето нас български барабанисти е така :hysterical:

 

иначе тези барабани съм си ги реставрирал със голям кеф защото бяха отвратителни кашони(не че сега не са), но поне малко по ги мяза :hysterical:)

 

l_ca2bdc7f48d0495395872f742307d0b6.jpg

 

l_7351c917fc20495e91763591e39ba069.jpg

 

Специални благодарности на колегата EX-FLAMES за резонаторната кожа "Amati" :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Музиката ви ми хареса, идейте са добри, изпълнението им също. Явно сте добри музиканти с добри идеи.

Но звука на китарата на мен ми звучи като от телефонна слушалка и разваля иначе добрата музика. Незнам какви точно са причините за това....

Иначе определено има хляб във вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката ви ми хареса, идейте са добри, изпълнението им също. Явно сте добри музиканти с добри идеи.

Но звука на китарата на мен ми звучи като от телефонна слушалка и разваля иначе добрата музика. Незнам какви точно са причините за това....

Иначе определено има хляб във вас!

 

в Ямбол озвучението почти никога не е било на ниво и се съмнявам близките 10 години дали ще бъде...

 

Публика много, хората се кефят, но озвучителите са екстремно "хубави хора"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ванка, ти прилично свириш, така че и кашон да ти дам, пак ще изкараш нещо читаво от него. Което не може да се каже за мен - и китара за 1000 лева да ми дадат, пак ще звуча като задавен Москвич.... :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.