Jump to content
Българският форум за музиканти

Atlantia - Прогресив Метъл


Dez

Recommended Posts

Доста слабо. Иначе музиката е стандартна... ох, тука с тоя ръченичков мотив и вече ги съжалих.

Кофти е, че нямаме концертна сцена - никаква. Затова и резултатът е такъв.

Оу еМ Джи, детска балетна школа?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста слабо. Иначе музиката е стандартна... ох, тука с тоя ръченичков мотив и вече ги съжалих.

Кофти е, че нямаме концертна сцена - никаква. Затова и резултатът е такъв.

Оу еМ Джи, детска балетна школа?!

 

Приятелю, би ли ми дал примери за банди в БГ, които свирят точно този стил музика, щото на мен не ми е ясно за "стандартната музика". А относно ръченицата, май ти си за съжаление щом не оценяваш една от най-красивите български мелодии. За останалото бих казал само: "Лесно е да се плюе по другите, нека обаче не забравяме и ние на какво сме способни!!!".

Поздрави и без лоши чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо го схвана като плюене?! Отговарям ти на въпроса: направи си една репетиционна и виж колко много хлапета свирят такъв род музика, че даже и по-добре! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо го схвана като плюене?! Отговарям ти на въпроса: направи си една репетиционна и виж колко много хлапета свирят такъв род музика, че даже и по-добре! :)

Не искам да споря за глупости, нито искам да обиждам някого. Винаги е имало, има и ще има много кадърни музиканти (някои, от които наистина са хлапета) като нашият барабанист с ръченицата, на който музиканти с дългогодишен стаж му стискат ръката (и не говоря за псевдо-музиканти, а за такива, които са се доказали на рок сцената). Относно басистът ни: ами може да не е най-добрият, но на всеки концерт оставя зяпнали усти. Що се касае за китариста - човека има повече идеи за музика отколкото Стивън Кинг за книги. Пък за певеца: това съм аз и знам, че не мога да пея като Bruce Dickinson, но поне го правя от сърце и чувствам музиката в себе си.

Правим музиката, която чувате, за свое удоволствие. Знаем, че няма да пробием, но това не ни спира да продължаваме напред. Свирим заедно от години и познаваме до болка БГ сцената.

Аз отново твърдя, че няма група (говоря за банда, а не за отделни музиканти, решили просто да подрънкат), която да свири като нас. Очаквам с нетърпение да бъда оборен.

Приятен ден и всичко добро за всички, които правят собствена музика в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен сте добра банда.

Наистина поработете още върху вокалите.

И ако ми позволите още една забележка - китарата няма нужда от толкова много дилей при рифовете.

Успех. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма. Замисляли ли сте се за клавирист, нещата ще се получат още по-добре с клавир. :thumbs_up:

Замисляли сме се, но просто още не сме открили подходящият човек. Иначе наистина ще стане много интересно с клавир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да споря за глупости, нито искам да обиждам някого. Винаги е имало, има и ще има много кадърни музиканти (някои, от които наистина са хлапета) като нашият барабанист с ръченицата, на който музиканти с дългогодишен стаж му стискат ръката (и не говоря за псевдо-музиканти, а за такива, които са се доказали на рок сцената). Относно басистът ни: ами може да не е най-добрият, но на всеки концерт оставя зяпнали усти. Що се касае за китариста - човека има повече идеи за музика отколкото Стивън Кинг за книги. Пък за певеца: това съм аз и знам, че не мога да пея като Bruce Dickinson, но поне го правя от сърце и чувствам музиката в себе си.

 

По скоро май ставаше дума че идейно са ви стандартни нещата(което не е чак такъв ужас) , а не че нещо не се справяте със свиренето. И може би Стивън Кинг отсява най добрите си идеи и набляга на качеството за сметка на количеството:thumbs_up:

Според мен наистина барабаните и баса са на сравнително добро ниво, но на видеото китарата се чува с отвратителен звук. Ако е така и в действителност, определено не е приятно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Браво, пичове!

Страхотни идеи имате, има крещяща нужда от такъв тип музика!

Искам да чуя ваши студийни записи, защото качеството на звука от този лайф е незадоволително.

Балансът като цяло е кофти - но басът потъва най-много, а не бива чак толкова.

Soulseeker, имаш интересен, плътен и верен глас! :thumbs_up:

Ако приемаш съвети, поработи върху чувството, с което предаваш нещата на публиката и ще разбиеш.

Вкарай повече динамика в пеенето си, и ако е възможно бъди по-внушителен.

Трябва да поработиш и върху сценичността си - знам, че е трудно, особено с БГ публиката, която е свикнала само да плюе, но повярвай, това не бива да те интересува чак толкова и ще си много по-добре.

Вживей се в музиката, която правите, защото тя е прекрасна. Ако не се вживееш, няма да се получи.

Относно амплоато си на сцената - виждам те с черна дреха до земята с широки ръкави, с дълга коса спусната пред очите и с доста по-спокойни и отработени жестове. Общо взето ще ти отива образът на магьосник.

 

П.П: И на мен ми се иска да правя прогресив, но в моя град не са останали фенове на тази музика. :)

 

П.П.П: Сърдечни поздрави и успехи!!!

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма. Замисляли ли сте се за клавирист, нещата ще се получат още по-добре с клавир. :thumbs_up:

Замисляли сме се, но просто още не сме открили подходящият човек. Иначе наистина ще стане много интересно с клавир.

 

А защо не пробвате с някой нестандартен за рок-музика инструмент?

Например флейта, цигулка(Канзас вече са направили това), акордеон(отдавна забравен и много подценяван, но богат инструмент), гайда(Гардиан използват, но в БГ има по-добри гайдари), валдхорна(много нетипичен звук, неизползван никъде освен в класиката) и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soulseeker,

вероятно знаеш, че като има вокал, той е 50% от звученето на бандата. Всички свирят добре, даже доста сработено си свирите и само мога да ви поздравя. Иначе останалите 50% са при теб (щом казваш, че ти си вокалиста). Не знам как сте го аранжиментирали и композирали, но нещо губиш присъствие на доста моменти в парчетата. Трябва да поработиш върху "образа" си в лирически смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката ми допада, даже доста...

 

...но със сигурност можете да поработите малко повече със сценичното поведение. Ако вие на вкарвате атмосферата, тя едва ли ще се вкара сама. Публиката ви аплодира "защото трябва". Много сте "дървени" на сцената - все едно сте на репетиция всеки сам в къщи. Няма чувство, няма сила... раздайте се малко повече. Това, което сте изпълнили като музика, публиката ще го забрави точно след 1 час, ще запомни настроението, което сте оставили у нея и точно с това ще ви помни - дали сте ги накрали да настръхнат или просто някакви хора там - свирят... идват и си отиват....

 

Това разбира се е мойта гледна точка и не може да е 100% обективна като не съм бил там на живо, но ...

 

Иначе музиката ви и вокалът наистина ми допадат!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.