Jump to content
Българският форум за музиканти

Ik Multimedia "amplitube Le" Sound


Black Bird

Recommended Posts

За пореден път - всичко е въпрос на свирене :) Е ... понякога и на техника - не знам Шумахер как ще се справи с трабантче срещу Монтоя с уилямс-а ;)

 

Guitar Rig-a вади готин звук, но с бозаджийските ни саунд карти (аудиджи 2 и други подобни бози) чийто ASIO драйвери имат латенси межди 10 и 20 ms надали можем да постигнем нещо смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хаххаах именно това имам предвид :think: аз съм с audigi1 и не се оплаквам от латенцията, а от шумовете, които се процесват в това, което се опитвам да изсвиря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххаах именно това имам предвид :think: аз съм с audigi1 и не се оплаквам от латенцията, а от шумовете, които се процесват в това, което се опитвам да изсвиря <_<

купи си директ бокс

и хубаави кабели

 

и монитора офф

 

и няма шум

не е от платката ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам 4овек, но с колко заплати да го направя това....Гитар Рига не ми прави такъв проблем..само Амплитюб-а..за жалост Кейкуоук правят тежи4ки програмки <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам 4овек, но с колко заплати да го направя това....Гитар Рига не ми прави такъв проблем..само Амплитюб-а..за жалост Кейкуоук правят тежи4ки програмки :D а аз работя със Сонар.

дирек бокс 90 лв

кабел 15 лв

 

 

сонар в коша

зимай нуендо

 

 

аиде <_<

 

 

я имам легален амплитуб

немам шум слагай гейт пред него

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да тествам... Сонар ми тежи на нервите ве4е ;) Мерси <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D">

Не ми се вярва, 4е е от нелегалността на Амплитюба...но както и да е...монитор наблизо, колони...КИТАРАТА в рацете само аз не съм сигурен да ли не излъчвам нещо като високочестотни вални, за да дразня процеса на работа ;);) :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми се е случвало да се обаждам баш при китаристите, дори, честно казано, не съм и чел много - много кво си пишете тука. :D

Ама я сега съм се сетил да питам по - компетентните относно китарджийски звук - та, не видях някой да споменава Izotope Trash, все за Amplitube и Rig са предпочитанията. Какво мислите за тоя плъгин, ползвате ли го ?

<_<

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми се е случвало да се обаждам баш при китаристите, дори, честно казано, не съм и чел много - много кво си пишете тука. :D

Ама я сега съм се сетил да питам по - компетентните относно китарджийски звук - та, не видях някой да споменава Izotope Trash, все за Amplitube и Rig са предпочитанията. Какво мислите за тоя плъгин, ползвате ли го ?

<_<

лом я .....Имитира успешно буботенето на говорители ...;)

колко ли не съм го въртял ...

е и снего мога да имитирам саунд...;)

 

но го докарва на Ривалвер!

Тва я...той става ама после требе един тон EQ

за кво ми е като после требе да му прая с ЕК още един каб сим ;)

нъл ма разбираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми се е случвало да се обаждам баш при китаристите, дори, честно казано, не съм и чел много - много кво си пишете тука.  ;)

Ама я сега съм се сетил да питам  по - компетентните относно китарджийски звук  - та, не видях някой да споменава Izotope Trash, все за Amplitube и Rig са предпочитанията. Какво мислите за тоя плъгин, ползвате ли го ?

:D

лом я .....Имитира успешно буботенето на говорители ...;)

колко ли не съм го въртял ...

е и снего мога да имитирам саунд...;)

 

но го докарва на Ривалвер!

Тва я...той става ама после требе един тон EQ

за кво ми е като после требе да му прая с ЕК още един каб сим ;)

нъл ма разбираш

Разбирам та, thanks ! <_<

;)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми се е случвало да се обаждам баш при китаристите, дори, честно казано, не съм и чел много - много кво си пишете тука.  ;)

Ама я сега съм се сетил да питам  по - компетентните относно китарджийски звук  - та, не видях някой да споменава Izotope Trash, все за Amplitube и Rig са предпочитанията. Какво мислите за тоя плъгин, ползвате ли го ?

;)

лом я .....Имитира успешно буботенето на говорители ...;)

колко ли не съм го въртял ...

е и снего мога да имитирам саунд...;)

 

но го докарва на Ривалвер!

Тва я...той става ама после требе един тон EQ

за кво ми е като после требе да му прая с ЕК още един каб сим ;)

нъл ма разбираш

Разбирам та, thanks ! <_<

;)

 

:hello:

:guitar: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мастеринг може също да се ползва Бъзз, въпреки 4е главно се ползва за техно музика има доста ефекти и за инструмнти в реално време и доста добра мастеринг секция...сложни4ко е за работа, но се отблагодарява доста <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мастеринг може също да се ползва Бъзз, въпреки 4е главно се ползва за техно музика има доста ефекти и за инструмнти в реално време и доста добра мастеринг секция...сложни4ко е за работа, но се отблагодарява доста  :D  с добър звук.

<_< кое за мастеринг - TRASH -a ???

 

Да се не бъркаш с OZONE ? :think: :think:

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъзз е една странна програмка за правене..тоест за свирене на каквато се сетиш музика...има доста функции, едната от които е мастеринг на каквото и да било като звук <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D">

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си взема V-amp бях го качил Amplitube-а и си личеше, че може да изкара як звук, но имаше забавяне (как ли не съм го мъчил с настройките) и шум. Та се отакзах. Ама тогава и PC-то ми беше архаично. Сега е доста по-добре, ама пък звуковата ми карта е боклук, тъй че не съм се замислял да експериментирам с него отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си взема V-amp бях го качил Amplitube-а и си личеше, че може да изкара як звук, но имаше забавяне (как ли не съм го мъчил с настройките) и шум. Та се отакзах. Ама тогава и PC-то ми беше архаично. Сега е доста по-добре, ама пък звуковата ми карта е боклук, тъй че не съм се замислял да експериментирам с него отново.

Колкото и да е боклук, можеш да нямаш латенсия и гадни шумове! Във форума Софтуер намери темата за ASIO driver-ите на Митака. Там е обяснил всички перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.