Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни и настройки


Armaggideon

Recommended Posts

Axe, пич, ще ме прощаваш, ама как го измисли това, че не пеел точно определени тонове???

 

Че дори и уважаемият Мъстейн пее точни тонове... а за тоя да не говорим! Чекни няколко вокални таба на Пантера! След като някой е успял да направи вокален таб, начи все пак пее точни ноти :happy: А да не говорим, че табовете са яко правилни...

 

А междудругото никой не е казал, че в дета не се пеят точно определени тонове, НАПРОТИВ! Според мен е пъти по-трудно да пееш ДЕТ вокал от колкото чист Хеви, защото в дета е няква ултра омазано, а нотата пак си я има... в момента се сещам за един адски точен пример:

 

Iron Maiden - Aces High

Children Of Bodom - Aces High

 

А ако трябва да се задълбоча... когато пееш дадена нота в по-ниска октава отново е по-трудно, тъй като чисто физически разликата между тоновете е по-малка (в смисъл, разликата в ЧЕСТОТИТЕ между тоновете е по-малка), така че е и по-трудно за диференциране...

 

Митак, виках ти аз, че разбирам, ама ти не верваш хахаха ;)

Глупости! Не е казано, че като ревеш, непременно пееш по-ниско. Пример: Леми - пее много дрезгаво, но в същото време доста високо. Става въпрос за тембър. Разбираш го, когато се опиташ да пресъздадеш въпросната партия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе истина си е в Е-строя

има всякакви изроди на тоя свят, които са експериментирали безумно, ама дай ние, неизвестните никому, да си знаем добре Е-то засега, пък после...ще му мислим! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз използвам Ernie Balll9:46 много яки струни са и не смятам да ги сменям/като марка/макар че половината свят свири с такива.Използвам всичко на всичко 3 настройки .....обикновенната от Ми........често свиря о от Ми бемол /като Ингви/ и в някои случаи свиря в нормална Ми настройка като като свалям 6 струна до Ре

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си изневерявам на класиката в мене-предимно италиански строй ползвам,понякога я смъквам с около тон,за да ми е по-басовко,да гали ушенце :happy: .А онова мързеливото-само 6та да ми е "ре"...Не е гот,ако се прави замо заради петиците...

 

Ползвам D'Adario 0,11 - 0,52(едни приятели дочули,че им се радвам на струнките и ми ги взели тия).А и аз така или иначе си предочитам по-дебели,не свиря сола-не ми трябват тънки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да ъпдейтна ;)

В момента свиря със 10-52 и съм страшно доволен :rolleyes: От Е свиря ъф корс :P

Другата китара (веднага щом й оправя електрониката :P ) ще я ръчна на D :P . За съжаление и тя е със 10-52, а за нея ми се иска 10-60 като тия дето Armaggideon спомена. Но такива не съм виждал никъде :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента съм с Ърни 10ки. Следваштите ще са ми слинки хибрид дето 1,2,3 са от 9ки а 4,5,6 са от 10ки. Ако свалиш на Еб е много по-лесно да се пее обаче не ми харесва толкова звука. А иначе 6та я дропвам в ре понякога, като съм на кеф и стават големи изродщини:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9-46 Д'Адарио на шестструнната китара, стандартна настройка. На седемструнната са фабричните още, но установих че ми е доста по удобно седма струна (дебелата) да е А, а не В. Така си свиря нещата някак по-лесно, а и на концерти става доста брутално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D'addario 13-ка. Доста дебелички и яки пръстчета иска. Вече никъде не намирам този размер. Ако някой знае нека бъде така добър да сподели :rolleyes: Настройка от D стандартна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един познат,който снощи ми каза,че ще ти внесе,стига да кажеш какво точно искаш.Попитах го специално за теб :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... интересно :bravo: Изглежда, че само двама души тука се кефим на 0.8 - 0.38 (Ernie Ball Extra Slinky). Сега обаче обмислям да мина на 9-ки, че след като подрънкам малко на бас-а и хвана китарата след това, усещането е твърде странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... интересно :bravo: Изглежда, че само двама души тука се кефим на 0.8 - 0.38 (Ernie Ball Extra Slinky).

И аз съм с таквиз. В началото ми бяха много странни, особено 8цата постоянно имах усещането че ще се скъса, защото преди това бях с доста дебели струни. На звук обаче определено много ме кефян на чисто (без ефекти). Настройката си ми е стандартна Е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D'addario 13-ка. Доста дебелички и яки пръстчета иска. Вече никъде не намирам този размер. Ако някой знае нека бъде така добър да сподели :bravo: Настройка от D стандартна.

Ти си уруд. Сега ми кажи че свириш и сола и те признавам :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.