Jump to content
Българският форум за музиканти

Български китари


Recommended Posts

Чудя се, да плача ли или да се смея, намирайки този малоумен сайт! Интригуваща за мен е частта с БГ китарите, които имат ключово значение за моето, както и това на моите връстници музикално израстване. На по-младите от вас, пожелавам никога да не се сблъскват с явлението "Българска Електрическа Китара" - тук

 

Моята първа китара беше тази http://www.cheesyguitars.com/orfeus_tele.html

подарък от по-големия ми брат.

За около 6 месеца беше добре по-точно супер за онова време.

Нооооо след този период за много кратко време грифа се усука около себе си. Вероятно защото бях свалил онази страшилищна ламарина. :)

После имах и други китари. Една от тях подарих на приятел и още е в движение http://www.cheesyguitars.com/orfeus_gibson.html

в зората на демокрацията направихме група и певеца басист свиреше с бас много подобен по форма на това http://www.cheesyguitars.com/orfeus_noname.html

а за доказателство вижте тук http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=6395008

Общо взето тези китари са спасявали душите ни и са ни помагали да оцелеем и да се развиваме. На фона на съвременните инструменти са ужасни, но по онова време избора беше между орфей и кремона. А за ефектите просто е съвсем друга тема. За да скицирам първия ми дисторшън беше едни Рубин 707.

По междо другото е добре да се направи музей и да се изложат за поколенията.

 

Ай със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Общо взето тези китари са спасявали душите ни и са ни помагали да оцелеем и да се развиваме. На фона на съвременните инструменти са ужасни, но по онова време избора беше между орфей и кремона.

Така е и аз съм минал от там, но представи си да имахме хубави инструменти, лошият инструмент забавя развитието на един музикант, мисля аз. Според мен тези китари имат единствено сантиментална стойност(поне при мен е така).

@Bo Yan- сега ако кажеш и че свириш с тях, ще падна от смях ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Общо взето тези китари са спасявали душите ни и са ни помагали да оцелеем и да се развиваме. На фона на съвременните инструменти са ужасни, но по онова време избора беше между орфей и кремона.

Така е и аз съм минал от там, но представи си да имахме хубави инструменти, лошият инструмент забавя развитието на един музикант, мисля аз. Според мен тези китари имат единствено сантиментална стойност(поне при мен е така).

@Bo Yan- сега ако кажеш и че свириш с тях, ще падна от смях ;)

Е не сега съм със скромент модел на ibanez GRG270 - иначе и за мене имат сантимантална стойност просто ми беше много странно да си припомня. Още повече на снимката с първата ми китара има същия недостатък - липсва на единия потенциометър врътката.

Просто изведнъж изплуваха много спомени.

Като казваш, че има забавяне представи си ако нямаше никакви китари?

А как ще коментираш първия ми дисторшън?

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Това дали свириш с тях беше за Боян,а дистъра ти какво да го коментирам...на мен Миро от "Епизод" навремето ми направи бустер в сапунерка... Доста преди това пък, първият ми бас усилвател беше едно възголямо радио с грамофон ;)

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти направо си бил тешкар със сапунерката

моя дистер тежеше към 60кг

или това Рубин 707 е цветен теливизор руски от средата на 70-те години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bo Yan- сега ако кажеш и че свириш с тях, ще падна от смях ;)

 

 

падни! ;)

 

не само че свиря, но и записвам с тях.

 

момчета, не се отклонявайте от питането - ако някой има от горе посочените китари и иска да се отърве - нека да ми пише ;)

 

единствено искам да са в състояние да може да се свири на тях, или да искат минимален ремонт (смяна на ключ и подобни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о, и държа да ти благодаря, джониБгуд за желанието да се оттървеш от твоя "Джипсон" :greenangel:

ако сметнеш, че от тази китара може да стане нещо, на което да се свири, с радост ще я приема :D

 

предлагам бартер - стара соц китара от вас срещу музикална консултация/урок/събеседване/черпене от мен

 

благодаря на всички, които проявяват интерес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е дистър, но със сигурност знам, че не беше телевизор :greenangel:

определено като дистер се справяше много по-добре само ако знаеш какво кривене правеше днешните метал кор или тем подобни съвременни джаджи

 

ай със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Само трябва да си залепиш грифа, а за консултациите силно се надявам да нямаш мен предвид :greenangel:

Така или иначе, желая ти успех с българските китари!

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за консултациите силно се надявам да нямаш мен предвид :hysterical:

Така или иначе, желая ти успех с българските китари!

 

 

нямах теб предвид.

мерси за пожеланието :spam:

ще помисля и ще ти кажа като си дойда вкъщи. благодаря за предложението!

поздрави и доскоро

 

б

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта със Соц китарките имам тази MUSIMA, и между другото хич не е лоша китарката като изключич дебелината на грифа като крак от маса :punk_guitar: . Инъче струните са много ниско и никъде не бръждят и е супер мекичка. Купувана е от един приятел 80-та година от источна германия.

 

013403468.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

http://baimusic.ru/showmodel.php?rid=13&am...26&mid=5550

 

Един от върховете на съветското китаростроене - Урал! Руските китаристи имат известни съмнения,че тези китари са произвеждани във военен завод и по тази причина са по-пригодни за самозащита, откокото за свирене. Тази на линка беше коментирана като "АЦЦКОЕ УРОДСТВО!" Вижте я. :D

По непотвърдени сведения тялото е от бук...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ухааа, с тези 8 адаптера и 20 ключа със сигурност е имала и военно приложение - да заглушава вражеските комуникации, например... Аз съм бил в свързочно поделение, и ги разбирам тези неща :rocker:

Не я дават отзад, може да има и ракетен силоз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.