Jump to content
Българският форум за музиканти

Джаксън


Recommended Posts

ахахахах направо ще се посера от смях " Ibanez с ДЕБЕЛИ ГРИФОВЕ " ;):lol: :lol: това за първи път го чувам, явно си голям разбирач, щом смееш да правиш толкова смели заключения

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зоофилът е прав за едно. JS моделите са верно малко с грифове като на тесли, но това, че е хващал само такъв модел, не значи, че всички китари от марката са с дебели грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Наскоро имах възможността да хвана Ibanez JS1000 който струва над 2000 лв. и тежеше не повече от 2 кг., защото моят джаксън dinky dxmgt е 4 кг. и си тежи. А тая китарка ми се струва малко по-тежка от кухарката ми, която е от шпертплат.

Преувеличаваш! Тези разлики са най-често в стотици грамове. А дори когато разликата в теглото е голяма, това най-често е оправдано от материалите. Липата е по-лека от елшата. Нищо драматично. А това дали китарата тежи повече не винаги е определящо за звуковите й качества.

Аз съм останал с впечатление, че ти не харесваш Джаксън

Ако има причина, поради която недолюбвам евтините(индийски) модели, то това са на първо място адаптерите, а след това склонността на грифовете им малко да се усукват. Звукът им за жица е добре, това никога не съм го отричал.

но в общи линий искам да кажа следното - в последната 1 година съм пробвал доста метал китари в средния и високия клас и съм останал с впечатлението че най-прехвалени от всичките китари са ESP и Ibanez.

А ти в момента се опитваш да прехвалиш Jackson.

Лично съм ставал свидетел, как приятел си купи ESP М2-ка от нета от официален представител със сертификат и не от scratch & dent.

Въпреки това китарата имаше сериозни дефекти. Муфата и беше по-малка от ширината на грифа. И това не е единствен случай. Доста такива китари съм виждал в нета и доста пичове ги е яд за хилядите долари дето са дали. Друго - на тремолото винта дето се слага ръчката беше различен от врътката на ръчката и т.н.

И аз съм виждал много подобни дефекти, както при Jackson, така и при марките, които споменаваш. На въпросния DK2M, примерно, прагчетата имаха следи от заводски leveling, като някои прагчета бяха плоски - не им беше направена правилната форма на коронките - супер груб дефект. Освен това, да сложиш нъта поне 0.5мм по-високо от необходимото, също не е особено лек дефект. Такива дефекти има при всички марки, включително и Jackson, даже бих казал, че Jackson не са китари, при които дефекти се срещат твърде рядко, или нещо такова - китари като китари.

Не ме разбирайте грешно - хубава е китарата, но качествен контрол - никакъв. А това е китара за над 4000 лв.

Ibanez - леки са, добри и без видими дефекти, но дебел гриф.

Нито са с дебел гриф, нито са неестествено леки - всичко си им е като при другите марки. Тремолата им често са доста добри и усъвършенствани. Просто ти не ги харесваш. Това е друга бира. Освен това, тънкият гриф носи със себе си и недостатъци, да не говорим, че много хора ПРЕДПОЧИТАТ дебел гриф. Това, че ти мразиш дебели грифоев няма твърде голяма тежест в общата оценка на китарите. Половината човечество обича нормално дебелшки грифове.

 

Прилични са не важи за Jackson Ke2 и SL2H. Мога само да кажа че това са двете най-добри китари на които съм свирил някога.

И дефекти и на двете /освен някой незначителни незаводски драскотини/ няма а Келито е произведено 1992г.

Дори "Прилични са" да не важи за тези две китари, които си пробвал, то важи за други модели или екземпляри. Както знаеш, каталогът не се изчерпва с 2 модела. Това, което исках да кажа беше, че не бива да прехвалваме марки или да им измисляме дефекти. Просто това са серийни китари като всички други. Въпрос на вкус и приоритети. Всички фирми си имат евтини и скъпи, успешни и не чак толкова успешни модели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ibanez - леки са, добри и без видими дефекти, но дебел гриф.

Ибанец - Дебел гриф .... ти нормален ли си ... Аман от такива като теб, дето говорят наизуст... в единия пост казва че боята се лющи яко, в другия че нямало видими дефекти(все за Ибанец стаа въпрос), е това какво е незнам - може би и ти не знаеш де се намираш ... незнаех че 19 мм е дебел гриф ... ама верно то на калпава ръчица грифа и виновен...

 

п.с. Icarus може сигничъра на Сатриани да е така но другите модели ... тц тц

п.с. 2 - Icarus еми дръж си дебеите грифове д* *** мен ме кефят тънките дъски ...

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Идеята е, че сигнъчърът на Сатриани е със стратокастърски гриф, доколкото съм чел, който в сравнение с други китари на тази марка, си е направо като мотика.

 

едит+офтопик: Колко яко темата от джаксън минава в ибанец, чудя се кога ще прерастне в лампа против транзистор :)

едит2: Златен, така е. Затова и не се кефя на ибанци.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A-a-a, тънко-дебело ще си остане вечен спор.

Аз даже се замислям вече, дали вместо вечно да обяснявам за какво точно става въпрос, кои са предимствата и недостатъците, просто когато стане дума за дадена китара да не заявявам: "Тая китара е мега-анорексична с тоя неудобен тънък гриф",

след като хората, които харесват тънки грифове винаги поемат подобен подход, незачитайки вкуса на другата половина китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам никой в случая не спори че по-тънък гриф е по-удобен ... просто ставаше въпрос че когато човек не знае за моделите на дадена марка китари не е уместно да говори глупости ... надявам се се сещаш за кого говоря ... иначе дебел или тънък гриф си е въпрос на лично предпочитание ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз за същото (неприказване на изсмукани от пръстите глупости в защита за порицание на дадена марка китари) подканих вече два пъти, за съжаление без успех.

Но... темата така или иначе вече си свърши работата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Само ми се иска повечето хора, които дават мнения да са мааалко по обективни. Затова предпочитам мнението на Евтим. Не го познавам, не знам разбира ли, не разбира ли, но винаги отговаря компетентно и разумно и много ми/ни/ помага. Благодаря, а конееба... ми пич ти в 3 поста се опроверга...благодаря все пак, но общо взето аз решението си взех - или нещо много по-хубаво и скъпо от моя ебанец или... моя ебанец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за Юбавите думи :) .

 

Като заключение на казаното от мен горе, мога само да добавя, че един познайник на Demiurg ми носи, мисля, DXMG, или както там се казва моделът с EMG81 адаптери, който (въперки,че по принцип харесвам комбинацията от пасивни SD падатери повече) ми звучеше поне 3 идеи по-добре от гореспоменатия от мен DK2M със SD. Също така, един съкварталец има японски Dinky от онези с рисунките и черепите по тях(които не знам дали се произвеждат вече) и SD адаптери, който(поне на hi-gain) с неговия Vox ToneLab има прекрасен метълски и соло звук(в ми бемол). На чисто нямам впечатления от тази китара, де.

 

 

 

Все пак, можеш да се разходиш и да пробваш, пък ще видиш дали ще ти легне на сърцето някоя бройка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Интересен спор се очертава, но аз не смятам да задълбавам повече. Всеки си има вкус в крайна сметка, който се оказва решаващ при даването на собствените му кинти за дръво.

Важното е да се свири и да е доволен човека. :)

 

До Alexi_Laiho: само ще кажа, че според официалния сайт на IBANEZ, JS1000, който е болт-он модел има дебелина на грифа 20 мм на 1-во прагче и 22.3 на 12-то прагче. Тъй като Джаксънски модел за 2000 лв., който да е болт-он няма се спирам на най-близкия до тази цена със суперстрат тяло - DKMG - 1-во прагче 18 мм. 21-во прагче - 20 мм.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, защо не се спреш на друг модел на Ibanez, който е с тънък гриф като:

 

Ibanez RG1550M(~$1000)

Ibanez S5470(~$1300)

Ibanez RG1570

Ibanez PGM401

Ibanez RG2570E

Ibanez RG2620 Prestige

Ibanez RG2550Z

Ibanez RG2570Z PAM RG Prestige

...

...

...

Те всички са с 18мм/20мм грифове. А JS2000, както знаеш, е сигничър модел на Сатриани, който явно не обича да свири с твърде тънки грифове.

JS серията често е и доста предпочаитана от китаристи, свиреши на LP/Strat, които искат и по-жичкаджийска китара, именно заради дебелината и профила на грифа.

Освен това, колкото и да спорим, а и както сам каза, дебелината на грифа е въпрос на вкус, както и профилът му.

На мен гриф, по-тънък от 20/22 и с различен от объл профил ми лази по нервите, примерно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Малко е тъпо да сравняваш сигничър модел от една марка, направен по личните предпочитания на даден китарист (Сатриани) със серийна китара от друга марка и да си вадиш генерални изводи, не мислиш ли?

 

П.П. късноо... :thumbs_up:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа... не за друго, ми щото свиркам с такава от година вече (само че белия аналог).

Чисто и просто ще потвърдя 2-3 мнения.

Не бих могъл да направя сериозно сравнение с Ibanez - по мое мнение 'на допир' са просто различни и тук не е много редно да се твърди, че единия тип са по-удобни от другия - в тоя клас де.

Бридж адаптера за клийн - тц... Но нек-а лично на мен ми допада доста - топъл е и с прилично оборудване може да ти погали ушенцето.

И разбира се, ясно е че е предназначена предимно за хай гейн стъф. Състейн - доста.

Сега, дали си заслужава парите ми е трудно да преценя. Може би съм по-склонен да дам отрицателен отговор.

Май се продава в момента една такава, само че бяла, на много добра цена, така че в пробата е истината.

Дано съм помогнал с нещо. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си и аз да споделя лични впечатления за Jackson, но с изненада открих, че темата е за Ibanez и ще се въздържа от коментар.

 

П.С. Не ви ли пречи middle адаптера, който се поставя при повечето модели на Ibanez?Питам защото мен наличието на такъв малко ме затруднява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.