Jump to content
Българският форум за музиканти

Джаксън


Recommended Posts

Ходих днес по магазините... тази ми хареса http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_es_upgrade.htm 1100 кинта, японска... какво трябва да знам и да гледам за китарите джаксън? И голяма ли е разликата с РГ370... на пръв поглед като че ли е по лека, а може би и грифът е по-удобен... дайте съвети, моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Китарата изглежда и обажда добре...пробвал съм такава.

Единственият недостатък при повечето скъпи(от 1500 нагоре) джаксъни ,които съм пипал е - не ми е удобен грифа...по - скоро широчината му(по фингърборда).Това е и причината да съм нямал джаксън.

Но на теб може и да ти е ок...трябва да се пипне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуйчо, разликата е в типа дърво и в адаптерите. Тоест можеш да прецениш кое ти харесва повече като звук и коя китара ти е по-удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди 2 седмици ремонтирах един черен японски DK2M със Seymour Duncan адаптери.

Имаше нужда от левелинг на прагчетата, въпреки, че беше на не повече от 4-5 месеца, което ми говори, че може би е имал същата нужда и като нов.

Дори преди левелинга(който прави прагчетата малко по-ниски), заключващия нът беше поставен малко прекалено високо, което правеше свиренето на акорди на първите прагчета дразнещо фалшиво, дори при идеално настроена и октавирана китара.

Тялото беше от някакво доста светло дърво, което не мога да кажа какво беше, но много повече ми приличаше на липа със светлия си цвят и зеленикавите си жилки, отколкото на елша(както е в спецификацията).

Тона не беше чак лош, но не чух да звучи забележително добре. Бих казал, че звука на индийските джаксъни, след съответната смяна на адаптерите, едва ли е по-лош. Иначе нямаше типичните забележки на индийчетата, като леки усуквания по грифа и т.н. Но не знам дали си заслужава.. друга бройка може и да е напълно ОК. Трябва да се пробва, както винаги. Тази, която пробвах не ми хареса като звук. Разбира се, приложението на тези метли е повече в hi-gain звука, където китарата определено е доста приемлива, но на чисто не намерих нищо красиво в звука - имало е дори индийски Джаксъни, които са ми харесвали повече.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа колегата Hatred продава точно същия,само че бял за много добра цена. Ако му се обадиш може да се разберете да го пробваш. Бтв, на мен точно профила на Джаксънските грифове ми харесва повече отколкото формата на тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм я в xxxx Варна ... Не ми хареса особено. Като саунд бичеше чудесно, ама с тоя гриф ... нещо не си допаднахме. :offtopic-001:

Помня, че цената и беше към 900 някъде ... баш 1100 ... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам RR3, който е идентичен по хардуер с тоя. Бих казал, че ако я вземе тая китара, няма да сгреши. Бях я пробвал в РФ като се колебаех между RR3 и тая. Цените бяха идентични (1256 лева), и реших да взема по-екстравагантното. А като съм фен на Randy, имах ли избор :offtopic-001:

 

Единственото ми оплакване е, че не е екранирана, ама това лесно ще го оправиш ако си я вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ходих днес по магазините... тази ми хареса http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_es_upgrade.htm 1100 кинта, японска... какво трябва да знам и да гледам за китарите джаксън? И голяма ли е разликата с РГ370... на пръв поглед като че ли е по лека, а може би и грифът е по-удобен... дайте съвети, моля

 

Братле Джаксъна в никакъв случай не е по-лек. Даже обратното в пъти по-тежък е. Лично съм сравнявал двете китари. Освен това Ибанеца изглежда доста по-ниско качество. Боята се лющи яко. Създава впечатление на евтина китара.

Освен това на Джаксъна грифа е "по-бърз" заради т. нар. комбиниран /двоен радиус/.

 

Slav няма как DK2M да е струвала 900 лв. Освен ако не е била ударена или дефектна. Просто е нелогично да я шиткат на загуба.

 

Ако искаш да си купуваш Джаксън препоръчвам следните модели: DX10D, DXMG, DXMGT, DK2M, DKMG, DKMGT, RR3, KE3, DK2, KE2, SL2H.

 

Свирил съм на всичките и всичките са доста прилични!

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

DKMG Свирил съм на такъв и мога да кажа, че е една от най-добрите китари в класа си. Също и DK2, но HSS конфигурацията може да не ти пасва на стила.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Братле Джаксъна в никакъв случай не е по-лек. Даже обратното в пъти по-тежък е.

Колко? Едната китара тежи 1 кг., а другата 10кг.?

Лично съм сравнявал двете китари. Освен това Ибанеца изглежда доста по-ниско качество. Боята се лющи яко. Създава впечатление на евтина китара.

Как така се лющи лесно твърд, двукомпонентен полиестерен лак? А ако не е полиестерен, значи току що лепна лепенка "ниско качество" на всички китари, боядисани с акрилен или полиуретанов лак.

Освен това на Джаксъна грифа е "по-бърз" заради т. нар. комбиниран /двоен радиус/.

Това кой гриф е "по-бърз" е повече до китарист, отколкото до гриф, особено имайки предвид,че и двете китари са направени за жулня.

Slav няма как DK2M да е струвала 900 лв. Освен ако не е била ударена или дефектна. Просто е нелогично да я шиткат на загуба.

Ако искаш да си купуваш Джаксън препоръчвам следните модели: DX10D, DXMG, DXMGT, DK2M, DKMG, DKMGT, RR3, KE3, DK2, KE2, SL2H.

Свирил съм на всичките и всичките са доста прилични!

За прилични съм съгласен, но както можеш да прочетеш в по-горния ми пост за DK2M, може да се поспори по въпроса дали наистина си заслужават всеки лев. Разбирам,че имаш предпочитания към марката Jackson, които и аз намирам за доста приятни китарки за жичка, но моля те, недей да пишеш откровенни глупости и да измисляш всевъзможни недостатъци на останалите марки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност помислих и разбрах, че да сменям едната средна работа китара за друга средна работа китара няма особен смисъл... а относно мнението на конееба - ами пич по-лека е със сигурност в края на крайщата и аз имам някакъв опит вече. Лющене на боя на ебанец-а... не съм забелязал...грифът на Джаксън-а ми е по-удобен, но в това освен технология на дялането на едно дърво има и физиология - ръката ми... благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наскоро имах възможността да хвана Ibanez JS1000 който струва над 2000 лв. и тежеше не повече от 2 кг., защото моят джаксън dinky dxmgt е 4 кг. и си тежи. А тая китарка ми се струва малко по-тежка от кухарката ми, която е от шпертплат.

 

 

За прилични съм съгласен, но както можеш да прочетеш в по-горния ми пост за DK2M, може да се поспори по въпроса дали наистина си заслужават всеки лев. Разбирам,че имаш предпочитания към марката Jackson, които и аз намирам за доста приятни китарки за жичка, но моля те, недей да пишеш откровенни глупости и да измисляш всевъзможни недостатъци на останалите марки.

Аз съм останал с впечатление, че ти не харесваш Джаксън, но в общи линий искам да кажа следното - в последната 1 година съм пробвал доста метал китари в средния и високия клас и съм останал с впечатлението че най-прехвалени от всичките китари са ESP и Ibanez.

Лично съм ставал свидетел, как приятел си купи ESP М2-ка от нета от официален представител със сертификат и не от scratch & dent.

Въпреки това китарата имаше сериозни дефекти. Муфата и беше по-малка от ширината на грифа. И това не е единствен случай. Доста такива китари съм виждал в нета и доста пичове ги е яд за хилядите долари дето са дали. Друго - на тремолото винта дето се слага ръчката беше различен от врътката на ръчката и т.н.

Не ме разбирайте грешно - хубава е китарата, но качествен контрол - никакъв. А това е китара за над 4000 лв.

Ibanez - леки са, добри и без видими дефекти, но дебел гриф.

Прилични са не важи за Jackson Ke2 и SL2H. Мога само да кажа че това са двете най-добри китари на които съм свирил някога.

И дефекти и на двете /освен някой незначителни незаводски драскотини/ няма а Келито е произведено 1992г.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.