Jump to content
Българският форум за музиканти

концертен звук


Recommended Posts

Какво е мнението ви за живият звук в България?

Интересувате ли се кой ще ви прави звука, когато отивате да свирите някъде?

Мисля си, че доста често музикантите са поставени пред свършен факт, по отношение на техническото обезпечаване, от организаторите на концертчета, промоцийки, партита, хепънинги и други подобни. Смятате ли, че музикантското братство трябва да има глас при избора на звук и как този глас да бъде силен и чуваем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ноо ясно, че трябва да има глас! Ама има доста хора по веригата, и в БГ случая, разбира се, 'сички са големи разбирачи :godbless: И накрая става една манджа.... Не че имам много опит, ама така исглежда.

 

На единственото излизане на мойта банда на живо пича дето правеше звука (на Беркстока на малката сцена - врачанин некакъв) беше обаче супер спец и звучеше екстра. За разлика от голямата сцена :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На единственото излизане на мойта банда на живо пича дето правеше звука (на Беркстока на малката сцена - врачанин некакъв) беше обаче супер спец и звучеше екстра. За разлика от голямата сцена :godbless:

Хмфффф за Врачанин , който се занимава адски фенски с концерти и саунд много приятен за групите със сигурност е бил Савели - пълен фен съм му ...

най якото е че идваше от Враца до Благоевград срещу 250 лв (за озвучаване и пътни) около 5 киловата... а тукашните ментеливи озвучители дето и грам не ртазбират искат някакви баснословни цени...

 

Колкото до концертите, хубаво е групата да има право на глас, лошото е че в повечето случаи никой не слуша групите и... последствията са си само за тях... на озвучителя като цяло не му пука особебно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето пъти звукът е изключително зле - барабаните или не са добре озвучени или заглушават всичко, китарата е омазана, бас-а хич не се чува, а ако има клавир - само допринася за всеобщата какафония.

 

Иначе на концертите на поп и поп-фолк групите гледам, че докарват доста добър саунд. Но те си имат пари и си плащат за това.

На мен ми беше харесал звука на концерта на Vader

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе на концертите на поп и поп-фолк групите гледам, че докарват доста добър саунд. Но те си имат пари и си плащат за това.

:-( Неприятно,но fuck... :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па докарваме :-( На плейбак (тъй ли са пишише нещю гу бъркам малкю ингилизкия) можем и Майкъл Жексон ти докараме брат, барабар с инструмиентити нищу че ги няма братчедити с оркестъра щот са на идна сфатба.

 

Хахах а иначе... Много кофти това че всеки озвучител в БГ си мисли че най - добре знае как да нагласи работите и групата не я брои за мнения. В О!Шипка обаче например озвучителя винаги се съобразява (поне доколкото имам лични наблюдения). 1вия път свирихме преди една група Future Darkness и човека се опита да направи звука както те го помолиха (те си уточняваха къде искат ниски, къде кое да се доизпипа, пък и си разбираха момчетата). Ама те такива озвучители са рядкост май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На единственото излизане на мойта банда на живо пича дето правеше звука (на Беркстока на малката сцена - врачанин некакъв) беше обаче супер спец и звучеше екстра. За разлика от голямата сцена :lol:

Хмфффф за Врачанин , който се занимава адски фенски с концерти и саунд много приятен за групите със сигурност е бил Савели - пълен фен съм му ...

най якото е че идваше от Враца до Благоевград срещу 250 лв (за озвучаване и пътни) около 5 киловата... а тукашните ментеливи озвучители дето и грам не ртазбират искат някакви баснословни цени...

 

Колкото до концертите, хубаво е групата да има право на глас, лошото е че в повечето случаи никой не слуша групите и... последствията са си само за тях... на озвучителя като цяло не му пука особебно...

Имаш ли му координатите на тоя пич? Ценен кадър си е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е мнението ви за живият звук в България?

Интересувате ли се кой ще ви прави звука, когато отивате да свирите някъде?

Мисля си, че доста често музикантите са поставени пред свършен факт, по отношение на техническото обезпечаване, от организаторите на концертчета, промоцийки, партита, хепънинги и други подобни. Смятате ли, че музикантското братство трябва да има глас при избора на звук и как този глас да бъде силен и чуваем?

Сега незнам как е .. от някоко години нямам наблюдения нито опит , но едно време беше голям ташак всичко...имаше разбира се и ценни кадри ..Пак добре че имаше и хора по концертите че поне се избиваше кът кинти :( Дай боже всекиму пулт с колони кът хладилници...Най добре е разбира се хората от групата да си правят звука другото е много относително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах на един концерт ни закрепяха микрофона към стойката с тиксо! :) Определено нямаше много синхрон в силата на звука на различните инструменти, даже се менеше от време на време..........но беше забавно......

 

най-голям е проблема с микрофоните за мен! освен ако не си носите............

иначе другото................................пак си го носете :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.