Jump to content
Българският форум за музиканти

"Минорно" свирене на барабаните


Recommended Posts

Пуснах темата, защото не ми се понрави мисълта, че половината музика (минорната, тъжната) е отрязана от барабаните, предвид факта, че няма ограничение за размера и звукоизвличането от комплекта. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Бе сри че го казвам, ама каква минорна музика кви пет лева?? Това са барабани - нахъсват те и идеята е като ги чуеш да ти стане някво забавно, приятно и най-вече да цвилиш от кеф. (зависи от стила обаче) Като искаш тъжни барабани, слушай Stratovarius - Stratosphere

в средата. Редактирано от bibo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабана си е положителен инструмент да забавлява и да окрасява дадена песен, бес барабани някяк си щте стои скучно, а да се свири тъжно на барабани само като соло ми се струва малко невъзможно. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше много смислени изказвания и... не толкова смислени :thumbs_up: Та се зачудих дали да пиша...

 

Няма да пиша. :offtopic-001:

 

След като кожата на даден барабан трепти хармонично с определена честота след удар, то чрез настройка това трептение може лесно да придобие нотно изражение. След като всеки барабан е настроен така, че да отговаря на определена нота (дори и само един спрямо друг) остава да можеш да свириш по ноти :) Не буквално, разбира се, но достатъчно сходно. Аз специално гледам на барабаните и като на мелодичен инструмент, но пък всеки откача в някаква посока, възможно е да приказвам пълните глупости и барабаните да стават само за ритъм... :ph34r:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ fusion

 

Мен,

След като всеки барабан е настроен така, че да отговаря на определена нота (дори и само един спрямо друг) остава дада можеш да свириш по ноти Не буквално, разбира се, но достатъчно сходно

ЛОЛЛЛ! Честно ми кажи настройвал ли си барабан да свири даден ТОН?

http://www.muzikant.org/index.php?Itemid=2...t&task=view

Да е написъл някъде човекът, че си настройва касата на ФА, флор тома на МИ и малкия барабан на ре бемол ?? Ако си барабанист и ако посещаваш често форума - напиши ноти за барабани в търсачката и виж какво излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете да редите барабани в Кюбейз :) И прочетете малко Инструментознание и после правете изказвания

Ето и тук малко да прочете

http://www.protechnica.bg/read.php?mCat=&id=82

и тук начина по който се нотира

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%...%B0%D0%BD%D0%B8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bibo барабаните могат да бъдат настроени както на определени тонове така и хроматично ако имаш по голям комплект но това е друг въпрос , темата не е за настройване на барабаните а как да звучат тъжно!

 

А линка към текста който даваш е за да даде наи-общо инфо. по въпроса, няма нужда да го размахваш като образец, защото и без това е пълен със доста неточности че и правописни грешки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време трябваше да записвам едни пънкари и идва барабаниста, настройва си 15-ина минути алтовете и пералнята, накрая му казвам "Дай да чуем" - свири той и излиза До, Си, Ла, До, Си, Ла - почти се разплаках...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато звучи някаква тъжна пиеса за симфоничен оркестър и в даден кулминационен момент се включат тимпаните, като започнат по-лекичко и преминат към бомбастично барабанене завършвайки рязко с мощен единичен удар на гонг, за да оставят мелодията в ръцете на нежните виоли, тогава никоя романтична натура не би останала равнодушна и със сигурност ще бликнат отдавна сдържани реки от сълзи и сополи.

Музиката е емоция приятели!

 

Ако трябва да съм по-сериозен, тайната се крие в аранжимента, а барабаните са неразделна част от него.

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В операта мисля че там с барабаните е доста различно от стандартния рок сет там барабана не преобладава освен в началото и в края на пиесата :wallbash: е незнам може и да има някакви комбинации зависи от настроението. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Simon набарва идеята. :wallbash:

 

Не знам дали набарва ама неговият сет винаги пее направо...и това не е само в това парче и не само в ТОТО - Cry For You ( Andy Timmons), Joe satriani - Time Machine...Another Lifetime - почти целият му солов албум и най вече Mountains High мисля, че се казваше парчето,( често го пускат по Хоризонт :rolleyes: )и.т.н. примери с него бол ...прекрасно акомпаниращ барабанист и въобще музикант който прави истинска музика докато свири, въпреки, че инструмента му не е хармоничен :D

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.