Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за звуците


Recommended Posts

Много добре разбрах, но на тия машинки има настройки които важат само за моята китара, но с твоята няма да стане.

Казвам ти го от личен опит.По принцип почти винаги си правя един саунд, който ми харесва,но след като бодна друга китара - не е същия...и е нормално да е така.

Наистина не съм против темата, но пак ще се родят нови митове, повярвай ми ..и ше стане една...

Другото нещо е разликите в микрофона с който ще записваме.

Още нещо- когато свиря със звука който ми харесва и се наложи да записвам за да го показвам,винаги се налага да променям настройките.

Е как да ти кажа кое е истината тогава.....?!

Подкрепям!

Няма 2 еднакво звучащи китари, дори при едни и същи настройки.Няма еднакво звучащи китари в един и същ гиър по простата причина че всяка китара има изхоно съпротивление ,което се съгласува с входното съпотивление на ампа.

В този случай променливата велична е съпротивението на дадената китара, заради различните адаптери на нея.И оттук една китара в един амп звучи а в друг не , заради несъответствията на входните съпротивления :greenangel:

Дано помогне на някой да си обясни някои неща.А звука всек сам си го избира според собственните си критерии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аби вие сте като навити... всички ЗНАЕМ че всички китари, усилватели всичко е различно. Въпросът е да си тръгне от някъде. Какво да наредя - дисторшън, дилей, ривърб....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата щеше да е безкрайно по-смислена, ако пускахте някакви семпли и хората след това да ви кажат: виж тука, повече ривърб трябва, по-малко дилей, повечко средни и т.н. Така ще могат много хора да се заслушат в същественото, а не да вземат и веднага да свирят, разбийш ли.

 

Дори и да отидеш на сцената и да вземеш китарата на хххххх, пак няма да засвириш като него, защото трябва да можеш да чуеш как точно е изсвирено, а после и да можеш да го изсвириш точно по този начин (друг е въпросът дали е нужно).

 

Отговорът на всички въпроси е един: слух. Обаче тва не е нещо мистично, което или го имаш, или го нямаш, а е нещо, което се развива с времето. И определено не се развива с взимане всичко наготово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
слух се развива с времето...не се развива с взимане всичко наготово.

:drummer: ...както казваме ние механиците, когато ни попитат ''ще стане ли?"

- Ще стане ,ама ще струва! :cheers2:

 

В началото темата почна с машинки, а после се разви и одобри за ком.програми.

А сега де?! :blink:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които ползват СансАмп ГТ-2 -> Тук има някои доста добри пресети, които лично на мен ми звукнаха доста добре. Ползвам СансАмп-а от Nikifena.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
http://www.tonesettings.com/index.html темата е стара, но реших да постна линка към тоя сайт.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.