Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за звуците


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Много добре разбрах, но на тия машинки има настройки които важат само за моята китара, но с твоята няма да стане.

Казвам ти го от личен опит.По принцип почти винаги си правя един саунд, който ми харесва,но след като бодна друга китара - не е същия...и е нормално да е така.

Наистина не съм против темата, но пак ще се родят нови митове, повярвай ми ..и ше стане една...

Другото нещо е разликите в микрофона с който ще записваме.

Още нещо- когато свиря със звука който ми харесва и се наложи да записвам за да го показвам,винаги се налага да променям настройките.

Е как да ти кажа кое е истината тогава.....?!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като се сетим, че една и съща апаратура и тя звучи супер различно у вас, на репетиция, сама, в микс и т.н. и т.н. Смятай какво става като добавим още n на брой неизвестни... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами истината, според мен е такава. машинките, пък звученето и настройките всеки индивидуално, но понеже явно не мога да обясня, по-добре оставете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха billymilano взе ми идеята! :D днес мислех да пусна почти същата тема :girl_witch:. само че аз съм по-склонен да се насоча към идеи за постигане на определен саунд отколкото за определени машинки тъй като те звучат различно с различни китари и усилватели докато самите настройки хем звучат що годе подобно на различните ефекти хем различните ефекти си придават собствен тон на цялостната настройка. примерно исках да попитам за добра комбинация между chorus и дистер или овърдрайв и после всеки си пробва на неговите машинки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Young mainly uses the Marshall model 1959 100 watt Super Lead Plexi (reissued as the SLPX with the X denoting added, but bypassable features.) heads and model 1960 AV and BV 4x12 cabinets with Celestion Greenbacks. (Source found in Guitar World magazine, Celestion advertising). His brother Malcolm, has used an early modified Marshall bass head. Malcolm Young also employs Marshall 1960 AV and BV cabinets loaded with 4x12" Celestion Vintage 30's.

 

Angus Young has used JMP 50 and JTM 45 heads in the studio. He used JMP 50 most notably on Back In Black. Ballbreaker was almost all recorded with JTM 45's. Angus does have a black flag JTM50 and there is an isolation box under the stage during live performances with either a JTM 45 or JTM 50 running through them mixed with the onstage amplifiers to get the mix through the PA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали точно това се търси в темата , но аз ще дам няколко примера от резултати, които аз съм постигнал в опитите си да пресъздам китарното звучене на някой друг изпълнител. Прилагам по-долу звуков сампъл и скрийн-шот на софтуерната симулация. Няма да казвам пак какво използвам, че вече ще ми дърпат ушите за неправомерна реклама :D

 

Pantera

Снимка

-

Металика 83

Снимка

-

Металика 88

Снимка

-

Slayer

Снимка

-

Carcass 93

Снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям с две ръце идеята!Ако може да я опростим обаче до пращане на презети/с някои леки коментари /ще бъде супер-естествено зависи и от админите да направят сайта малко като guitar amp modeling.com,за да има къде да си постваме банките на самата страница !Иначе също става ,ама .... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^e нали вече има такъв сайт ? :cheers2: Освен това не всички използваме симулатори, някой сме прекалено олд скул :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте още настройки за Металика през годините :cheers2: Че ми стана интересно да ги пробвам.

 

Мастройките които съм показал, не са задължително 1:1, просто така ми е прозвучало на мен в конкретната ситуация. Ако се опитам сега да правя същото нещо, сигурно ще стигна до съвсем различен звук. Нямам готови пресети за останалите албуми на Металика. Мисля че на сайта www.line6.com има дадени такива, ако си регистриран юзър, но по спомени не съм сигурен дали имаха твърде много общо с оригинала. Ползвам симулации само за улеснение при домашно свирене. Ако правя сериозен запис, тогава ползвам амп и кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте още настройки за Металика през годините :cheers2: Че ми стана интересно да ги пробвам.

 

Мастройките които съм показал, не са задължително 1:1, просто така ми е прозвучало на мен в конкретната ситуация. Ако се опитам сега да правя същото нещо, сигурно ще стигна до съвсем различен звук. Нямам готови пресети за останалите албуми на Металика. Мисля че на сайта www.line6.com има дадени такива, ако си регистриран юзър, но по спомени не съм сигурен дали имаха твърде много общо с оригинала. Ползвам симулации само за улеснение при домашно свирене. Ако правя сериозен запис, тогава ползвам амп и кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте още настройки за Металика през годините :) Че ми стана интересно да ги пробвам.

 

Мастройките които съм показал, не са задължително 1:1, просто така ми е прозвучало на мен в конкретната ситуация. Ако се опитам сега да правя същото нещо, сигурно ще стигна до съвсем различен звук. Нямам готови пресети за останалите албуми на Металика. Мисля че на сайта www.line6.com има дадени такива, ако си регистриран юзър, но по спомени не съм сигурен дали имаха твърде много общо с оригинала. Ползвам симулации само за улеснение при домашно свирене. Ако правя сериозен запис, тогава ползвам амп и кабинет.

Всеки има различен усет за звука,аз напрамер в момента се мъча да издокарам звук на Sceptic от албума Unbeliever's Script.И трябва да подчертая че ми се получава :) Макар да пробвах вече готови настройки,на мен не ми звучаха добре и си направих нови.Да видим сега как ще се справя с китарите като изпълнение :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.