Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтново Tube Amps!


metalhammer

Recommended Posts

Аве то хубаво да си купиш части и да си споиш амп върху платката, ама ти трябва и кадърен сандък за него, с екраниране, с готин фронт панел и с външен вид, който да ви надъхва да го ползвате, а не да ви е срам да го покажете пред хора.

Трябва ви и тапицер, който да ви го облицова, за да стане файн и т.н.

Не се прави толкова лесно, колкото изглежда.

дрън дрън...

тая щайга видиш ли я?

http://img81.imageshack.us/img81/3982/130120050115kt.jpg

Беше по схема на Маршал 18вт (вече не съществува), за преамп - ползвах отделен със тонкоректор и т.н.

Струваше ми: захр. трансформатор 4лева, лампите без пари, резистори и кондензатори 2-3 лева, изх. траф - мрежов от радио Хр. Ботев - за първични ползвах двете високоволтови, а вторичната към 100 навивки я навих аз - вършеше перфектна работа за целта и като цяло усилвателя звучеше перфектно, само дето оняден падна от високо и леко се натроши

И какво общо има това с първия пост по темата ???

 

Такива щайги като твоята ги имам 10 у нас ма не ги снимам да ги показвам във форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами общото е че за да стане нещо което звучи добре не ти е нужен тапицер и готин панел

За да стане нещо което да свири добре едва ли е с кондензатори дето са ми на годините, с траф от христо ботев и тн.

 

ПРЕСТАНИ ДА МИ ЦАПАш ТЕМАТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами общото е че за да стане нещо което звучи добре не ти е нужен тапицер и готин панел

За да стане нещо което да свири добре едва ли е с кондензатори дето са ми на годините, с траф от христо ботев и тн.

 

ПРЕСТАНИ ДА МИ ЦАПАш ТЕМАТА

Какво им обясняваш братле нема смисъл..

Всеки знае че не може човек да си направи Порше с части за Заска!!!

За свестен Амп само частите струват над 500 лв!!!(без другите разходи които са време и бензин!!!)

По-добре да не стават всички разбирачи.. Най-добре вижте че само някакви дребни 3-4 джиджавки струваха 30-40 лева ли евро ли бяха ..и ги чакаш енти-месеца...

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Маршал 18вт (вече не съществува)...

 

В момента се произвеждат моделите 1974Х - 18w комбо и 2611Х - 20w Head Amp включени в серията Hand Wired,

в смисъл че моя, който беше по схемата на тоя маршал не съществува, а модела - много ясно че си го има.

 

Ако вземеш един vintage Marshall, да не би неговите кондензатори да са по-млади от тебе? А оригинален изходен трансформатор що е скъп? щото е направен от специален материал по няква супер модерна технология или щото пише Marshall на него?

 

А тва за 500те лева ме уби направо - какви части струват 500 лева - такива от щатите ли? ми много ясно - там един прос трансформатор е 100$ а една лампа ЕСС83 май 20$ беше

 

Добре аз бях до тука. Повече няма да ви "цапам" темата, пък кат имате 500 лева за части вземете си трансформатори по 200 лева, просто исках да кажа че и с по-евтини/стари части става добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееех

 

http://dobermanamps.com/shop/index.php?mai...1&products_id=4

тук пише 245 $ тва е без шипинг и без кутия само шаси

 

първо на винтейдж усилватилите им се прави профилактика и им се слагат нови кондензатори - винаги за да не се рискува(нищо че са маркови)

второ тея твоите си ги свалял я от некои телевизор я от некое радио такива аз направо в кофата за боклук ги слагам

трето трафа наистина е специален и не защото пише маршал на него а защото се слага специална стомана а не такава за мрежови от каквито са направени твоите трафове от христо ботев и тн

 

тва дали става със стари трансформатори - да става ма само да си начешеш мазола

Тони говори за истински профи амп с който да натриеш носа на всички валстеити примерно-не сравнявай твоето пробно шаси с тва.

 

Поздрави Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в смисъл че моя, който беше по схемата на тоя маршал не съществува, а модела - много ясно че си го има.

 

Ако вземеш един vintage Marshall, да не би неговите кондензатори да са по-млади от тебе? ...

Съжалявам за недоразумението!Разбира се ,че може да се тълкува,че ТВОЯТ Marshall го няма,но се усетих,след като бях пуснал поста!Sorry!

 

За нещастие типът кондензатори използвани в старите усилватели имат недостатъка да губят свойства с времето.Затова често се налага "възрастни" апаратури, да се рехабилитират по отношение и на кондензаторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245 долара - с докарването - минимум 65 - те ги 300

за да пратиш парите - 30-50 долара- значи метълхамера е прав - иде си към 450 -500 лв

с мито даже ги минаваме

но това е лесна работа с тоя кит

дето казваш - има го и момента - че искам и да си поначеша мазола

мерси и ще му мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко струва пари. защо мислите че един хубав амп струва 5000 лв? примерно енгл. мислите ли че немеца ще се навие да работи на някаква мизерна заплата? труда по такова скъпо машиностроене се заплаща скъпо. ами представете си че само машината, която реже шасито струва 500 000 евро примерно.

500 лв за един хубав амо са нищо. като имаш предвид колко трудно се намират трафове и така нататък. при условие че може да се постигне също толкова добър звук и качество на цена 10 пъти по-ниска от продажната не мога да разбера какво се кахърят някои хора. такова нещо за 50 лв не става :headbang: аз правих едно шаси и горе долу толкова ми излеле само направата му. нататък е излишно да се споменава :headbang:

 

ако е за чесане на краста взмете назаем някой амп за 2 дена и го върнете :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко струва пари. защо мислите че един хубав амп струва 5000 лв? примерно енгл. мислите ли че немеца ще се навие да работи на някаква мизерна заплата?...

 

... при условие че може да се постигне също толкова добър звук и качество на цена 10 пъти по-ниска от продажната...

 

ако е за чесане на краста взмете назаем някой амп за 2 дена и го върнете :headbang:

Този Немец с,немизерната заплата,я получава не само защото много му се иска да е висока,а защото предлага продукт,който да му я осигури.А желанието му за висок доход,го принуждава да не се занимава с нерентабилни,от един момент нататък,неща(Kitty Hawk;Tube опитите на Craaft...),а да поддържа високо ниво(Engl;H&K;Framus...),пък и да се цели по-нагоре - в US(засега) приоритетни нива(Diezel;Leonardi;Reusenzehn...).Непретенциозната(и по качество)ширпотреба е предоставена на доволния от каква да е заплата Китаец(и др.),и е насочена към съответните непретенциозни потребители(всякакви,но предимно с ниски доходи),между които и фантазиращият си,че може да мине "тънко,но на ниво",Българин.

 

 

Наистина е добре,да се търсят възможности за пробване и сравнение - т.е. за формиране и на "практически извлечен" критерий.Вярно е,че няма леснодостъпна техн.база,но пък се появяват съобщества със специализирани интереси,като този Форум,чиято цел е да решава и такива задачи,с общи усилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245 долара - с докарването - минимум 65 - те ги 300

за да пратиш парите - 30-50 долара- значи метълхамера е прав - иде си към 450 -500 лв

с мито даже ги минаваме

но това е лесна работа с тоя кит

дето казваш - има го и момента - че искам и да си поначеша мазола

мерси и ще му мисля

Имай в предвид че в кита май няма трафове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.А желанието му за висок доход,го принуждава да не се занимава с нерентабилни,от един момент нататък,неща(Kitty Hawk;Tube опитите на Craaft...),а да поддържа високо ниво(Engl;H&K;Framus...),

тук не съм съгласен

собственик съм на AACRAFT -club 90

вече бая годинки и НЕ СЕ РАЗДЕЛЯМ С НЕГО

дойде у мен при бартер срещу Маршал Анивърсъри комбо и доплащане(естествено маршала е по скъп 1200 дм по магазински цени)

и не смятам много да съм се минал

с въпросният амп - някакъв немски фюжън китарист е записвал албум - Торстен Де Винкелн - или нещо от сорта е името му

както и Франк Гамбали и Майк Стърн - в някой от общите им проекти - не помня точно - има го на рекламата на ампа

така че ААКрафт не са за подценяване

имаше и случай че след концерт с този усилвател - един колега ме офертира с 800 лв да му го продам и отказах

въпросния апм е хибрид - 2 лампи отред и мосфет транзистори отзад(като самите 3 на брой транзистора са японски и според някой разбирач - не помня точно кой - единият е 100 лв - вярно ли е незнам)

абе важното е че ме кефи

Кити Хаук - още по малко са за подценяване

специално за моя - той е от тези усилватели дето си гонят зададена крива и

с каква китара свириш не е много от значение

други китаристи предпочитат усилвателя им да разкрива особенностите на китара - дали ще е Фендер, Гибсън, Айбаниз и тн

според мен не е зле да си имаш и от двата чешита

клийн канала е много гот

драйва има по особен саунд - яко компресиран и с много гейн

особенно добре звучеше когато имах колона маршал с 4х12 грийнбека и вградения г12 75 - който дава повече баси

оригинално обаче - трябва да е с селешън винтидж 30-според каталог

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обсъждал достойнства,или недостатъци на Kity Hawk и AA Craaft китарни усилватели и предусилватели.Посочих,че не можаха да се преборят за прицеленото място на пазара(Craaft),или пък не задържаха ниво,след добър старт и не малко години производство(К.Н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.