Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтново Tube Amps!


metalhammer

Recommended Posts

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да бе да - стари проекти са тва - знам ги от навремето, когато беше проект и не продаваха кит-ове, бтв. има няколко изключително сполучливи хай-гейн варианта с много готин саунд... мотае ми се някъде семпъла, ама не сещам кой от всички на сайта беше... като се добера до лаптопа в понеделник, ще го пост-на някъде, защото ми харесва най-много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато става въпрос за лампов усилвател не виждам какви колебания може да има?!

 

Аз не познавам китарист който е свирил с лампов усилвател и после да каже: "Абе тоя усилвател не ми харесва".

 

Нещо което един приятел казва (а и което много ясно се вижда от клипчето), е че въртиш копчетата и звука става различен, но това не те дразни. Всеизвестна е следната мъка - имаш усилвател и в безпомощност да докараш някакъв що годе читав звук въртиш копчета и скубеш коси, а усилвателя не свири - той просто пърди - доста малко са транзисторните усилватели, които не се подчиняват на това твърдение.

 

Докато един дори не висок клас лампов уилват просто си звучи. Особено ако е направен с качествен изходен траф.

 

И според мен мен няма скапан лампов усилвател - ако се спазят някои чисто технически изисквания към схемата и се обърне достатъчно внимание на крайния трансформатор, захранване ... ае да не навлизам в подробности ... ламповия усилвател просто свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах...яко усилвателче...само дето не разбрах крайната ламба ЕЛ84 ли бе6е или ЕЛ34 и предусилването лампво ли е :think: щото на разглобения (без кутия дето е ) ламбетата са ЕЛ34 със сигурност ама на малкият ме съмнява малко :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето още две малки амп-чета с доста добър звук :

- http://www.tonefrenzy.com/effects/torres_t..._prototype.html - въпреки, че пише че е прототип, реално китове за този амп се продават от поне 2 години на сайта на Torres Engineering.

Същото важи и за този:

- http://www.tonefrenzy.com/effects/songwork...nilei_tube.html

 

btw. на самия сайт www.tonefrenzy.com има доста семпъли на ампове и ефекти тоже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това си мислех да си го направя преди няколко години ...

вече МАРШАЛ му направиха риишу - така че кеш енд кери :godbless:

вижте сайта на Маршал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я кажете някой правил ли е такава схема? сполучливо ли излиза и... кач пара излиза? :godbless:

Моля да ме извиниш но това е адски тъп въпрос:

"кач пара излиза?"

ако искаш да чуеш нещо правено:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=5887

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.