Jump to content
Българският форум за музиканти

Hamer Guitars


Recommended Posts

azzinoth1126:

 

Е, аз бих допуснал, че когато говорим за аналогични пари, говорим и за аналогично качество.

Няколкото нови пифона, които сетъпвах не ми се видяха нито много лоши като звук, нито зле изработени.

Естествено, не са абсолютно идеални, но това важи за аналогичните като цена Хеймъри, поне до колкото съм имал възможност да ги огледам в магазина, както споменавам в началото на темата.

Затова мисля, че е добре да се съсредоточите върху самите китари, вместо да правите антиреклама.

Остава да се направи и една епифон тема, в която да се плюе по Хеймър и идилията ще бъде пълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  :girl_witch::girl_witch:

 

 

 

 

 

Написах го по принцип, не за конкретни производители, мисля, че е общо правило, разбира се със случайни екзотични изключения.

 

 

 

 

:girl_witch:    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичките които съм имал възможност да пипна!А те са около 1 000 000 000 ;) не, сериозно доста китари съм пробвал (и най-удобната беше Gibson Flying V обикновенна) и епифон са готини,но все пак темата е за Хамър ,не за епифон и да се върнем на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Защо в сайта на |мод едит| Hamer Explorer Standart Black струва 709 лв а в магазина на xxxx в София е 799 лв ?

Редактирано от IgniteAll
Промяна на името на магазина.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за евтитинте и скъпи модели си е баси загатката.

преди години бях в монтреал - голямата ми цел беше да купя Гибсън ЛП, близо до извора

Каква беше изненадата - гибсън ЛП къстъм за около 4-5 хил долара звучеше и се държеше по-криво от епифон от същия клас и с цена около 1500 $

Под криво разбирам леко хилав тон, не достатъчна атака и най-противното супер лакиран гриф, по който ръката ми въобще не се движеше.

тези заключения са на база директно сравнение между двете китари.

В крайна сметка бях отишъл за ГЛП и некак не ми се искаше да се върна с епи и за тва изръчках всички магазини за които разбрах че ги има и си купих един ГЛП БФГ, който и до ден днешен ми къса главата по всички параметри, избрах го от общо двете такива китари в магазина, но избора не беше по цвят, просто моята звучеше отчетливо по-добре от другата БФГ, а като цена беше като епифон, и най-хубавото е че е така лакиран, че все едно не е.

 

в заключение не мога да кажа, че е задължително по-скъпия модел да е по-добър, но това е преди всичко късмет, да намериш това, което те прави щастлив и то да не струва 100000

 

баси обърканото мнение се получи:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ^ Искам да те попитам наистина ли ходи до Канада само за да си купиш китара?И там първо попадна на отвратителен Гибсън,после намери Епифон в същия клас,но с 3000$ по-евтин и накрая си купи БФГ (?),който е на цената на Епифон,къса глави и е лакиран,но лакът не се забелязва.Това се казва приключение!Наистина ли до Канада заради една китара?Аз за 10 жени няма да се мръдна дотам.

 

P.S.Тук караха ли те да плащаш някакви такси за китарата?

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе,

 

разбира се, че не съм ходил до канада само за гибсън, но ако така и така ходиш до там е срамота да не се възползваш от цените на този континент.

в канада за всяка покупка трябва да си начислиш некви такси-федерална и регионална, което после да си взимеш след като напуснеш страната. мисля към 15% беше това.

за БГ не мога да кажа, една приятелка ме съпроводи покрай митничарите, те я поздравиха, тя им се усмихна. с връзки:D

 

не обръщай внимание на пътеписа ми, идеята беше все пак да е забавно като го четеш

 

 

поздрави,

 

м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Какво означава хубава китара за един музикант,е много субективно понятие.Едно нещо е сигурно ,няма еднакви китари дори от една и съща марка и модел.Ако човек се e прицелил в определен модел,би било голям късмет да има поне 2-3 китари за избор.А това е възможно в много малко магазини в световен мащаб.На някои ще му хареса Хамер Standard ,в даден магазин някъде си ,на друг някой друг тип "Explorer".Моите впечатления са ,че от споменатите марки до момента в една и съща ценова категория,байрака вее Хамер-а.Всеки който е притежавал,да не говорим свирил гигове,не просто свирил за половин час в някои магазин,някоя от гореспоменатите марки,може да направи своите изводи.Моят е този.Говориме също така за разсвирване на тези китари в средностатистически pro усилвател.А за изработката им можем само да се досещаме,каквито и да сме спецове.Козметичната част на инструмента дава някакво инфо ,но не го прави музикален инструмент,а те макар и ефтини трибва да са такива.В същото време има и голями козметични хитрини,които могат да се открият само с унищожаването на инструмента.Всички сме виждали изтърбушени китари свирещи супер и обратното.Много се увлякох ,за което се извинявам.Успехи на всички ентусиасти в търсенето на един по-добър инструмент по нашите възможности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Прочетох цялата тема внимателно, също така и други теми, и не намерих отговор за моя въпрос;Скоро се сдобих с един ""Hamer Vector",мисля че индонезийско производство(сер. номер поиздраскан), и на плочката на тръс рода не пише "Vector", a "Vecter".Има ли някой идея за какво иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Здравейте пичове. Прегледах внимателно тематаи така... На път съм да си купувам, както се казва, "истинска" китара. В xxxx ме опътиха към Hamer Californian Quilt Top EMG TRD, а именно: http://bad_link.eu/product/86/hamer-californi...ial-offer-.html Това което ви питам е: Струва ли си тази китара и толкова ли е хубава, колкото ми я описаха в магазина, 'щото там ми казаха че за тези пари, това е най-доброто което мога да намеря. А на мен страшно много ми хареса как звучи. :)

 

P.S:В магазина я пусках на Fender Mustang II ( http://bad_link.eu/product/3897/fender-mustan...-amplifier.html )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.