Jump to content
Българският форум за музиканти

Hamer Guitars


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мдам, много си прав. Само че и разликата с тези в xxxx е огромна...

Хеймър и сега имат експлорер модел който се прави в щатите Standard Custom

http://hamerguitars.com/?fa=detail&mid=394

 

Топовете не са "Дълбоки" понеже Хеймър имат такава политика -

не втриват цвят (Died colours) в дървото, а само оцветяват лаковете които пръскат отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз притежавам Хеймър,така нареченият "Експлорер"(или по-то4но Стандард-Източното призводство) с Сеймор Дънкан адаптори.Мисля,че всеки един,който е притежавал китара над 1000 Евро ще се съгласи с мен,че тази китара "чупи зъби"! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз пробвах един в РФ.Изключително тежка китара! А звукът не е нещо велико,иначе става за китара ,ако скъсаш струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде ги има? Коя свястна марка ги прави?

 

Всяка, която има Къстъм шоп може да ти направи custom инструмент.

 

Щом си готов да дадеш повече пари за хубав инструмент можеш като за начало да говориш с Диката или някой от другите добри лютиери из форума.

Иначе всяка свястна марка с къстъм също ще ти направи.

Ran Guitars

Jackson

etc

etc

 

Може дори и директно от Warmoth да си поръчаш полуготови части.

Абе възможности много, пари да има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам 'Експлорерите' (аз имам модела Студио, който е много близък до Лес Пол), но по принцип Хеймър са майсторски китари, направени от подбрани материали с много внимание към най-малките подробности и артистичен мерак. По качество се сравняват с най-добрите Гибсъни (и китари от такъв клас, като PRS); когато открих моята, бях излязъл да си избирам Лес Пол всъщност...

 

Та би трябвало да има чувстителна разлика - не в полза на Епифона, но щом казваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе - вижте колко е лесно - трябвало е да започнеш да свириш с дясна ръка, въпреки, че си левичар. :)

 

И Марк Нофлър е левичар, но е започнал да се учи да свири с дясна ръка. ;)

 

Доста педагози го препоръчват това. Най-вече на родители, чийто деца са левичари и искат да свирят на китара. Въпреки, че в крайна сметка, всеки свири така, както му е удобно.

 

ЕДИТ: Става въпрос за левичарските китари...

 

А иначе по темата - знам, че Hamer са много класни инструменти (естествено основно тия, които са USA made и са на съответната цена). И наистина са съпоставяни до Gibson, PRS etc., както казва Бицев.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мисля, че Бицев не говори точно за инструментите, които са

До сега не съм ги пробвал, но предполагам, че би трябвало поне адаптерите им да са на сравнително добро ниво(надявам се).

Интересно ми е, ако някой ги е сравнявал с винтидж(със сменени адаптери). Като дървения ми е интересно дали звучат осезаемо по-добре от Винтидж.

 

Иначе, моето предположение е, че моделите

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах в РФ Варна такава. Махагон, топ мейпъл, два хъма сет ин, 24/75. Китарката обажда добре за парите си, но не е върха на сладоледа. А може би моите критерии са твърде високи-незнам.

И все пак китарката бива- няма джъз-бъз дрън-дзън, добър екшън, абе да речем като епифон стандарт. То и цената е толкова...Изработката е добра...Кво да кажа още-питайте!

...Не че съм я скъсал от свирене ама подрънках 30 минути.

...Па то мойто едно свирене... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...също бих я сравнил с Washburn WI66 като изработка и звук. Казвам това защото съм имал такава и ми създава асоциация с нея.

Хамъра беше с два кътауея/рога. Не знам точния модел, просто защото нямам интерес към тях. Пипнах я от чисто любопитство.

Ако трябва да избирам обаче, бих избрал Washburn Idol WI-66 PRO PROG и тн..., и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо да кажа,че изработката е от високо качество,но съм чувал ,че епифон и гибсън (като изклячим студио(те са плътни)) са пл леки защото Solid Guitar (плътна китара) се използва за китари без Ефове или резонаторни отвори и с 50% плътност на тялото, А производителите на копия (не ментета,просто копия) ги самятат за близо 100%плътност ,но повтарям така съм чувал.

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съвсем нищо не се разбира от горния ти коментар.

Какви са тия проценти и от кого си чувал?

 

Като казваш качествена изработка, какво имаш предвид и с какво го сравняваш?

Аз изработката имах възможност да погледна, но мисля, че се върти около качеството на другите китари в този ценови клас.

 

Най-вече за саунда ми е интересно на мен да разбера, особено някой ако има такава и му се записват семпли.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съвсем нищо не се разбира от горния ти коментар.

Какви са тия проценти и от кого си чувал?

 

Като казваш качествена изработка, какво имаш предвид и с какво го сравняваш?

Аз изработката имах възможност да погледна, но мисля, че се върти около качеството на другите китари в този ценови клас.

 

Най-вече за саунда ми е интересно на мен да разбера, особено някой ако има такава и му се записват семпли.

 

Потърсих за семпли на Хамър и ето:

.

На първия въпрос:Така ми обясниха от Musik Hammer в Graz като питах защо епифона е толкова лек.

На вторият въпрос:На вид са добре, за друго не мога да кажа.Сравнявам с други китари на които съм свирил.

 

П.С.:Семпъла не е много добър :godbless: за това ако някой друг може, да прати за всеобщото благо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.