Jump to content
Българският форум за музиканти

Пера


Icarus

Recommended Posts

Брех, аз точно теч JAZZ ||| толкова ги тъсех и все ме гледаха като луд по магазините :lol:. Ей са в xxxx ги има със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Между другото, на мен ми е по-лесно да свиря бързите пасажи (доколкото мога да свиря бързи пасажи въобще :wall: ) с меки пера.

С увеличаване на бързината трябва да се увеличава и плътността на перцето, доказвано е стотици години от физиците, ако искаш подробно ще ти го обясня.

Говорим за бързо и чисто свирене.

Хм може би си прав. Тоест не знам, де, сигурно си, ще пробвам :P. Аз принципно ползвам основно легато като свиря бързичко и затова не обръщам толкова внимание на това какво държа в дясната си ръка ;)

:lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Jazz III 1.0 :lol:

 

П.П. Сегашното ми (и първо такова) ползвам трета година. Запасил съм се с още две... :lol:

За мен това е идеалното перце. Аз преди 10 години си купих едно пликче такива и още си ползвам последното, което ми остана (част от тях ги изгубих).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I am in search for the best pick :green: :lol:

ми повече от 1 седмица няма при мен. Или остават без

връх или ги губя :lol: ползвал съм кво ли не и ся си карам

с ени неизвестни (не им помня марката даже) най-надеждни

са като че ли :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като се замисля всъщност, свира най-вече с една мнооого яка марка - MOBF !

 

("My Own Bare Fingers)

 

 

 

мухахахахахааааааа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като се замисля всъщност, свира най-вече с една мнооого яка марка - MOBF !

 

("My Own Bare Fingers)

Мда-а-а, супер удобно е (особено ако не бързаш за някъде... :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от една година някъде свиря с едно и също перце - едно зелено непрозрачно Dunlop 2 mm. Това може леко да ви втрещи, щото това перце май е за баскитара, обаче на мен ми е най-удобно за чегъртане... И вече много се изтърка, обаче никъде не мога да намеря от същия модел, а намирам само от прозрачните, които карат 10 пъти по-малко време... Та ако някой ми помогне да разбера откъде съм го взел това перце, че не помня... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер M/H, или изрязвано от фонокарта :D.

Досега са издържали по макс. 2 месеца преди да ги изгубя, но иначе почти не ги хабя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда-а-а, супер удобно е (особено ако не бързаш за някъде... :blink: )

Не само, че не бързам, но и не знам къде ще стигна. Ще разбера като съм там.

иначе с пръсти мога да свиря доста бързо, макар че не това е основното, а по-скоро тонът, усещането и гъвкавостта да свириш на колкото струни както и каквото искаш... с пръсти мога да изкарам всичките звуци(тембри,нюанси) на перцето, но обратното не става.

 

наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе с пръсти мога да свиря доста бързо, макар че не това е основното, а по-скоро тонът,  усещането и гъвкавостта да свириш на колкото струни както и каквото искаш... с пръсти мога да изкарам всичките звуци(тембри,нюанси) на перцето, но обратното не става.

 

наздраве

Не знам с каква китара (акустична или не) свириш и какви ефекти (дистери или "по-акустични") ползваш, но според мен с пръсти се свири едно, а с перо друго и ако това което ти свириш с пръсти не може да стане с перо, аз ти гарантирам, че обратното също е в пълна сила - ако с пръсти ми докараш всички писъци, арпежи и скоростни преходи със силно отчетлив пикинг които ти изсвиря, съм сконен без по-нататъшни убеждавания да си изям китарата (или поне да си я счупя в главата)! :blink: (дано да не се налага :bravo: )

Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе с пръсти мога да свиря доста бързо, макар че не това е основното, а по-скоро тонът,  усещането и гъвкавостта да свириш на колкото струни както и каквото искаш... с пръсти мога да изкарам всичките звуци(тембри,нюанси) на перцето, но обратното не става.

 

наздраве

Не знам с каква китара (акустична или не) свириш и какви ефекти (дистери или "по-акустични") ползваш, но според мен с пръсти се свири едно, а с перо друго и ако това което ти свириш с пръсти не може да стане с перо, аз ти гарантирам, че обратното също е в пълна сила - ако с пръсти ми докараш всички писъци, арпежи и скоростни преходи със силно отчетлив пикинг които ти изсвиря, съм сконен без по-нататъшни убеждавания да си изям китарата (или поне да си я счупя в главата)! :blink: (дано да не се налага :bravo: )

Наздраве

:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе с пръсти мога да свиря доста бързо, макар че не това е основното, а по-скоро тонът,  усещането и гъвкавостта да свириш на колкото струни както и каквото искаш... с пръсти мога да изкарам всичките звуци(тембри,нюанси) на перцето, но обратното не става.

 

наздраве

Не знам с каква китара (акустична или не) свириш и какви ефекти (дистери или "по-акустични") ползваш, но според мен с пръсти се свири едно, а с перо друго и ако това което ти свириш с пръсти не може да стане с перо, аз ти гарантирам, че обратното също е в пълна сила - ако с пръсти ми докараш всички писъци, арпежи и скоростни преходи със силно отчетлив пикинг които ти изсвиря, съм сконен без по-нататъшни убеждавания да си изям китарата (или поне да си я счупя в главата)! ;) (дано да не се налага :D )

Наздраве

Можеш веднага да си счупиш китарата в главата или да я сготвиш да омекне малко и да я изядеш.

 

;)

 

дистери?

 

китара - бос лайн селектор - фейз 1, фейз 2(електро хармоникс, смал стоун) -про ко рат - три ац (санс амп) - диджитек уами - бос хорус ц2 -бос дилей - ВВЕ соник максимайзър - ПА или мюзик мен 65 в.

 

сигурно изпускам нещо, но едва ли има значение

 

 

свиря и на акустични и на електрически

 

 

 

сигурно би ми отнело малко поразсвирване докато ти докарам пилежите. оттам нататък... чети първото изречение ;)

 

и без да се обиждаш!

 

 

аз както казах по-рано свиря и с перо.

 

 

тук само споделяме опит, нали!

 

наздраве и успех, мой човек!

 

 

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно би ми отнело малко поразсвирване докато ти докарам пилежите. оттам нататък... чети първото изречение :)

 

и без да се обиждаш!

 

аз както казах по-рано свиря и с перо.

От последния ти пост разбрах 2 неща:

Щом това за което ти писах се възприема от теб все още като "пилежи", краткото разсвирване, което ти е необходимо за да си говорим без да ни е смешно (поне на мен) е ориентировъчно няколко години упорито свирене и то с уговорката, че имаш някакви заложби.

Второто е, че през въпросните няколко години е добре в почивките да обръщаш внимание на ЧЕТЕНЕТО - куца ти доста, защото съвсем ясно ти обясних, че "пилежите" трябва да ги докараш използвайки яката си марка MOBF, а не перо - от там започна "разговорът".

Извинявай, че няма да ти пиша повече по темата, но мисля, че казахме каквото имахме да кажем (поне аз със сигурност).

Аде пак наздраве и да си ходим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно би ми отнело малко поразсвирване докато ти докарам пилежите. оттам нататък... чети първото изречение :D

 

и без да се обиждаш!

 

аз както казах по-рано свиря и с перо.

От последния ти пост разбрах 2 неща:

Щом това за което ти писах се възприема от теб все още като "пилежи", краткото разсвирване, което ти е необходимо за да си говорим без да ни е смешно (поне на мен) е ориентировъчно няколко години упорито свирене и то с уговорката, че имаш някакви заложби.

Второто е, че през въпросните няколко години е добре в почивките да обръщаш внимание на ЧЕТЕНЕТО - куца ти доста, защото съвсем ясно ти обясних, че "пилежите" трябва да ги докараш използвайки яката си марка MOBF, а не перо - от там започна "разговорът".

Извинявай, че няма да ти пиша повече по темата, но мисля, че казахме каквото имахме да кажем (поне аз със сигурност).

Аде пак наздраве и да си ходим...

1. явно си се обидил все пак. Проблемът си е твой. Каквото съм казал е вярно.

 

2. Кажи ми не си ли гл*пав и на кого му куца четенето, че някой като вземе да ми говори така и не знам да се смея ли да плача ли....

 

хубаво прочети всичко пак, ЗАЩОТО СЪМ ГО НАПИСАЛ СЪВСЕМ ЯСНО.

 

Обиди без основание от някакви анонимни чакали КАТО ТЕБ не съм склонен да понасям.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.