Jump to content
Българският форум за музиканти

Пера


Icarus

Recommended Posts

Аз свиря с възможно най-твърдите пера(има едни дето са като с нишки от дърво). Мога да изкарам месеци с такива ма някой път им разгонвам фамилията за една репетиция. Май всичко зависи от атаката.

 

Само да кажа че пробвах да си правя метално перце щото си мислех че ще дрънчи повече :blink: - и дори бях подбрал материал който се изтърква по-лесно от струните за да не ги прехебам. Обаче се оказа голяма заблуда щото звука е 100% същия освен тва ръсех стружки като от флекс. :blink:

Та да знаете няма смисъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напоследък Ibanez Paul Gilbert Signature, безкрайно удобни! За съжаление обаче имам само 2, едно от който настъргах за около 3 месеца :blink: Резервни варианти много. Jim Dunlop USA M-L, Planet Waves 0.84 mm, аааа и разбира се едно от любимите ми - Sharkfin R

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с възможно най-твърдите пера(има едни дето са като с нишки от дърво). Мога да изкарам месеци с такива ма някой път им разгонвам фамилията за една репетиция. Май всичко зависи от атаката.

 

Само да кажа че пробвах да си правя метално перце щото си мислех че ще дрънчи повече :blink: - и дори бях подбрал материал който се изтърква по-лесно от струните за да не ги прехебам. Обаче се оказа голяма заблуда щото звука е 100% същия освен тва ръсех стружки като от флекс. :blink:

Та да знаете няма смисъм.

хахахаха Определението с "Флекс" направо ме уби! :blink::):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе тез неща за пера които траели по една година че и повече за мен са или пълна измишльотина или са направени от материя която трае вечно.

или пък зависи от начина на свирене(динамика, ъгъл между перото и струната, техника на свирене с перо), стила на музиката, дебелината и вида на струните и т.н. свиря с обикновенно твърдо перо от найлон и досега не съм "изхабявал" със свирене перото - губя го преди този момент. последното перо го изгубих след година и половина вярна служба и беше почти цяло.

 

как не ти омръзна да се изказваш крайно по въпроси, които определено не са ти в компетенцията ?

ми кво да ти кажа забавлявам се, а не се връзвам за разлика от повечето от хората дето се взимат толова насериозно че чак ми е смешно.

не се засягай. просто ми се струва че няма забвление във форума. пък и не съм визирал теб. ок стържи с едно перо колкото искаш. просто ако толкова внимаваш за ъгли, динамики и техники с перо кога успяваш да мислиш за свиренето?

всъщност и това няма значение. наздраве пич. мисля че ти си от свестните тук. просто интернет общуването изкривява представата за хората и за това което се опитват да кажат.

аре със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, преди седмица-две си купих перце за акустичната Earny-Ball ултра-тънко и си държи, но то няма и да се изтърка. Така, че не е чудно, че с едно перце може да свириш години, просто зависи какво правиш. С ултра-меко перо не можеш да свири бързо(съответно да издевателстваш на инструмента). Но пък за ел-ката не става.

Там свиря с (внимание) 3 милиметра Jim Dunnlop - марка Stubby & Big Stubby. Като си купиш 3-4 и не се забелязва чак толкова ако някое се изтърка, иначе - месец на перце, и толкова няма при интензивно свирене.

 

Хубаво е, че сменяш перата. Значи, че доста свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забавлявам се

братле това е последният ми пост [относно (твоето отношение към) форума/музикантите/музиката/живота].

 

не може да си себеуважаващ се човек и да се ебаваш с неща, които са по-големи от това, което си постигнал и с хора, които имат нужда от подкрепа в начинанията си.

 

поздрави

 

петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега подрънквах и се загледах как държа перото и май схванах къде ми е основната грешка. Ъгъла е някакъв астрономически :godbless:

Между другото, на мен ми е по-лесно да свиря бързите пасажи (доколкото мога да свиря бързи пасажи въобще :wall: ) с меки пера. С твърди ми е някак.. сковано. Въпреки, че с твърди пера не съм си давал зор да свиквам. Подрънках малко, не ме накефиха, взех си тънки и работата заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забавлявам се

братле това е последният ми пост [относно (твоето отношение към) форума/музикантите/музиката/живота].

 

не може да си себеуважаващ се човек и да се ебаваш с неща, които са по-големи от това, което си постигнал и с хора, които имат нужда от подкрепа в начинанията си.

 

поздрави

 

петър

забавлявам-ебавам... правим ли разлика :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Jazz III 1.0 :godbless:

 

П.П. Сегашното ми (и първо такова) ползвам трета година. Запасил съм се с още две... :unsure:

Най-добрите са!!! :godbless:

Аз изкупувам де що видя таквизи :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, на мен ми е по-лесно да свиря бързите пасажи (доколкото мога да свиря бързи пасажи въобще :wall: ) с меки пера.

С увеличаване на бързината трябва да се увеличава и плътността на перцето, доказвано е стотици години от физиците, ако искаш подробно ще ти го обясня.

Говорим за бързо и чисто свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Jazz III 1.0  :cheers:

 

П.П. Сегашното ми (и първо такова) ползвам трета година. Запасил съм се с още две...  :)

Най-добрите са!!! :)

Аз изкупувам де що видя таквизи :green:

АМИН!!! Най-добрите са - черните ,щот' червените много се пързалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.