Jump to content
Българският форум за музиканти

Пера


Icarus

Recommended Posts

Ми.. мислех си тука, че прекалено често си сменям перата. Прекалено бързо се пре*бават? От едно по-сериозно свирене и остава само парче пластмаса. А и аз съм доста голям фен на разни слайдове, тапинги с перото и всякакви други издевателства над въпросното съоръжение :guitar: .Айде, хубаво, приготвил съм си една пиличка и с нея позамазвам положението за значително по-дълго време като заглаждам изстърганите краища като стане много зле. Но все пак си мисля, че нещо може би не правя като хората. Пича от музикалния магазин ме запомни, че през няколко седмици си купувам пера на килограм. :wall: Вие примерно колко време изкарвате с едно перце при свирене на ден, да речем, около 3 часа? И съотвено какви пера/струни ползвате? Аз примерно свиря с 0.60 и понякога с 0.70 mm и струни осмици.

 

П.С. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз ползвам само пера Ърни Бол ЮСА Хеви Найлон - перфектни са - дъбело и грапаво, за да не се плъзга. ако не го изгубя го ползвам поне година. но свиря с гладки струни :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така както гледам мога и една година за изкарам с едно перце . не стьржа и не чукам много

 

- ghs boomer 9 - 42

- зелен fender не се сещам колко мм. беше май 0.77 или нещо такова :P

правя му едни черти с нещо остро да не се пльзга и става трепач - не се смейте ей :green:

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми със 10 -52 свиря май в момента и перцето е .43 инча, милиметрите са се изтрили и не мога да разчета колко са :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitaratapesho цяла година ?! :P ти ме разби бе ;)

аз ползвам Стаг или Фендър дебели около 1,5мм (димек хард или хеви) и ги сменям на около 2 месеца , фендър по ме кефят щото са направени от неква пластмаса дето все едно има талк по нея и не се пързалят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitaratapesho цяла година ?!

ПОНЕ година казах

обикновено ги губя

иначе имах едно дето го ползвах около две години и си беше перфектно ама пусто да остане го затрих някъде :P

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахмз забравих да спомена, струните ми са D'Addario, а перата някаква куче марка - DADJ или нещо такова.. преди свирих с Fender и по ме кефят, ама нещо не са докарвали с месеци такива тук, в Стара Загора. Поне не и тези с, които аз свиря. Демек 0.60 и 0.50 mm. Интересно ми стана като забелязах, че тези DADJ 0.60 mm са по меки от 0.50 mm на Fender..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами възможно е , материала от който са направени да има значение за твърдоста и така 0,60 да са по меки от 0.50 на друга марка :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с перца Boston 1.00 мм или 0.7 мм. От фибро-карбон са - залепват за пръстите. Изкарвам около 6 месеца с едно такова. На фендер перцата изключително не ме кефят - заради тоя талк на мен ми се пързалят из пръстите - все едно са оваляни в брашно. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струните ми са D'Addario деветки, перцето е 1 и нещо мм Dunlop, мънечко такофа :guitar:

тва перце няма изхабяване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на Jim Dumlop Jazz III от черните. С едно изкарвам около месец-два, защото обичам върха на перцето ми да е съвсем остър а не заоблен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.