Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да си купя, за да изкара китарата по-тежък звук


napster66

Recommended Posts

С тая балалайка няма да изкараш звук.

 

Като човек, който 3 години се е мъчил да свири Металика, Джудас Прийст и AC/DC точно на такъв Squier, подкрепям с 3 РЪЦЕ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За тежка музика не бих избрал Squier,било то и showmaster.

 

Съгласен. За парите за Шоумастъра ще можеш на старо да си вземеш много по-прилична китара.

А Revalver MK 3 е доста добра опция за вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре че е спрян,а лафа балалайка Евтим го пусна,след като сравнявахме разни китари и усилватели-шоумастера няма Никакъв тон и дрънчи на умрело :music336: ,евтино но-нейм копие на страт го убива отвсякъде..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^това е грешка. на PC не можеш да изкараш добре звучащ дисторжън ОСОБЕНО ако е hi-gain. преди време мислех че ми куца palm muting-a яко докато не си купих едно камионче и тогава осъзнах че програмата ти убива цялата динамика. просто няма punch.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: Както казва човека от горе ти трябва някакъв дист-дали вгдарен или външен няма значение.

Абе дали вграден или външен има ОГРОМНО значение ! Предпочитам във всички случаи BOSS ефектите, а те са извън всякакви кубета.

 

 

Дори и да се инвестира в един Ди-Бокс и евтина звукова карта (някое Audigy например)..............

Нищо, че Audigy са по 100 долара и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво ги предпочиташ, но пък по всеобщо мнение, един хубав лампов усилвател ще изкара много по-приятен дисторшън от което и да е камионче на БОС. Не оспорвам твоите предпочитания, просто отбелязвам.

А ако за 100 долара ти се вижда скъпа звуковата карта, по-добре провери колко струват по-професионалните звукови карти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с fluti. Значение дали камионче или вграден дист ще използваш има, но колкото камионетките са различни, толкова и амповете са различни...По-добро и по-лошо звучене е субективно и за двата вида.Иначе спокойно може да се стигне до сравнение, да речем, между Меса Буги Дуал Ректифайър и Берингер УМ300.Всичко е субективно, знаеш :) На теб ти харесват Бос, на други-не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TeodosiuS, Аудиджи 1 далеч не е 100$, а сигурно 30$...

За Босс няма да отварям приказка, че пак ще ме почнат единствените им 2-ма фена... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги. Питащият е начинаещ с очевидна липса на опит. Очевидно всеки има своята истина и разбирания как да постигне търсения звук. Аз нямам спомен като си купих китара моментално да съм почнал да изметалясвам,щото първото което излезе беше След 10 години и малко по-късно смока на дървото. Също така си спомням,че се кефех на жуженето от кубето като гладен циганин на джанка.

Идеята ми е защо просто не го оставим човека да посвири известно време и сам да реши колко тежък звук му трябва. То пак на готово всичко. Кубе - плъг енд плей или софтуерно решение ако му се занимава и следващата тема "Помощ за гитар риг" и да бичи. Свиринйе му е майката.

 

Въпросът в темата ми прилича малко на абе сега ще си купувам китара ама как да се науча да свиря.

 

Айде поздрави,пийс и бира :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.