Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигулка


Recommended Posts

Здравейте. Имам стара цигулка която е била на баба ми. Марката й е Кремона, но ми изглежда много малка има ли модели за деца или са такива попринцип цигулките? И каква цена мога да и искам ако реша да я продавам. Точната година на производство не я знам. Надявам се някой да ми помогне и ми каже за колко може да се продаде и как варвят цените. Благодяря предварително.

Редактирано от ivcho92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има различни по големина цигулки-4/4, 3/4 ,1/2, 1/4 ит.н.

Дай размера на дължината на корпуса-без шийката.

 

Марката Кремона е на фабриката в Казанлък.

Това са учебни фабрични цигулки и нямат никаква стойност.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за тъпия въпрос, но кое е шийката? Това дето са ключовете ли? Не свиря на цигулка и за това нз термините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivcho 92 - да точно това е шийката.Наистина трябва да измериш размера само на тялото за да ти кажем точно към коя категория спада.

Lyubohar е прав -ако се окаже производсвто на Казанлъшката фабрика Кремона ,цигулката няма да има почти никаква стойност.Ако желаеш можеш да публикуваш снимки и ще ти кажа със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи измерих и растоянието е 44см без шийката. И цигулката си е Кремона, доста е стара защото както казах е била на баба ми и са й я взели като е била малка от възрастен музикант, също има и твърд калъф и лък който е малко оръфан :D . Поне 70 - 80 години има. Ето и снимка. А и за колко може да се продаде? Благодаря предварително.

 

DSC03102.jpg

Редактирано от ivcho92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не си взел размера правилно.Измери дължината на тялото!

Само тази част:

http://media.snimka.bg/3204/012662446.jpg

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте измерили само корпуса по дължина и е 31 см. значи това е половинка -1/2 цигулка.

Може да я подарите на някое дете което започва тепърва да се учи.

Стойноста и е минимална и не си струва да се занимавате .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си пазил цигулката, защото е по-ценно да я имаш, отколкото да я продадеш за 100 лв. примерно. Пазар за тези инструменти почти няма.

Кокото до това, че е Кремона - освен завода в Казанлък има и Кремона в Чехия. Освен това съм чувал инструменти както на чешката, така и на българската Кремона с превъзходен звук. По-добре не давайте оценка по снимка - няма как да е обективна!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не давайте оценка по снимка - няма как да е обективна!

 

Влад

 

 

Може, стига да си се занимавал 50 години с цигулки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с горното!

 

Все пак държа на това, че Кремона е марката не само на фабриката в Казанлък! И че дори 50 години занимания с цигулки не могат да дадат вярна преценка за звук по снимка!

 

Както и да е, не виждам смисъл да спорим.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма смисъл и място за спор.

Това е половинка цигулка.За какъв звук говориш.

Изобщо ,че издава звук ли?

Не заблуждавайте хората. 90% от цигулките са направени във фабрики в различни държави

и с надписи кремона например.А има и с други стряскащи надписи.

Всички те имат малка стойност дори и да звучат като "Страдивари".

Това е истината всичко друго е спекулации и напразни надежди.

Ако беше обратното аз щях да живея в Бояна и да се возя на Майбах. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да се видят някои инструменти на българската Кремона:

 

http://www.kremona.com/

 

Хората изнасят ето тук например:

 

http://www.gollihurmusic.com/product/1408-...ARIAN_BASS.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли имало по лоши музикални инструменти от това което сега се произвежда във фабрика "Кремона"-Казанлък.

Тази половинка по горе е в пъти по добра.Всички по кадърни майстори напуснаха фабриката и си отвориха

частни ателиета.Над 20 са.Имат си задруга и работят доста добре.С почти всички се познавам и им зная работа.

Разрови се и виж дали в Америка има по евтини от кремонските инструменти(може би най долнопробните китайски).

1000 долара за бас!!!Добрите почват от 10000$ нагоре.Иначе 30000-40000$ е нормална цена за много добър бас-Пеолман, Рубнер и др.

Говоря за нови.Не съм виждал сегашен контрабас или чело на фабриката с по малко от 4 парчета на дъските-горна или долна.

Ужасен, нанесен с пистолет лак,имитации на абаносов гриф и други "майстории".

Съвета ми е който не е специалист в дадена област да се въздържа от коментари.

Стотици хора с цигулки с надписи -Страдивари ,Гварнери,Амати Щайнер и мн.други идват за оценка и като им се каже

че не струва почти нищо мислят ,че ги мамим-някой им бил казал,че е оригинал и струва много пари.Даже има случаи за изхарчени много пари за

"експертиза"-рентген и други глупости.

Цена имат единствено майсторските ръчни инструменти и разбира се най вече италианските.Обаче в България се броят на пръстите на ръцете и повечето са държавна собственост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.