Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак за комботата....


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Колега Slide, Fender Super Champ XD е 15 ватов амп. (просто уточнявам )

 

^^^ Изцяло лампово му е крайното стъпало само.Преампа е дигитален, като сигнала преминава през една лампа просто за омекотяване.

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Fender Super Champ XD жужи като пчела.

За моя вкус де...

:punk_guitar:

 

 

...знам ли, трябваше да намалям високите докрай, почти на всеки моделинг драйв.

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмммм.... а аз не си падам много по това жужене... общо взето съм си харесал един маршал - не му знам номера за 1800 лева... там на чист канал много ми харесва, много е... топъл и богат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си ги харесвате тия Маршали не знам. Аз все им намирам кусури на чистия канал. :punk_guitar: До сега всички, които съм пробвал, в тва число и лампови, все ми звучат много стерилно на чистия канал. За сметка на това, обаче драйв каналите им разцепват, ама като човек, който много често използва чисти китари или със съвсем малко кривоч, не ме удовлетворяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с вкуса си. Венднъж свирих на един ламбов Маршал-валв нещо си. Китарата дето пробвах беше втора ръка,не особено читава и пищеше като пусна драйва. Бая го разджурках на чист канал и съм на мнението на Слайд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не се опитвам да насаждам мнение против Маршал, в никакъв случай! Просто малко на дискусия го обърнахме и споделяме впечатления.

Иначе Маршал е класиката при рока просто. Ако ще е за драйв, хич няма да му мисля (и да се замисля, то ще е за някоя Меса), но за чистите им канали... Може би проблема е в моя телевизор, тъй като съм фен на Фендър звученето (за усилватели става дума). Пък и откакто чух един Gibson Falcon на живо и останах покъртен какъв звук дави това чудо, още повече се разочаровах от Маршал типа чист канал.

Ама мнения много. За едни Маршал, за други Вокс, трети Фендър, Меса, Богнер и тн. За мен например, не че ме пита някой де..., истината е в лампов Фендър и Йенсен говорител, но това например няма да се хареса като звучене на някой хайгейн фен...

 

(И за да бъда изцяло в офтопик, ще спомена колко подценявани са усилвателите Gbison и колко евтини са за американските стандарти, при условие, че е един 40 годишен, силно винтидж, лампов усилвател на гибсън, от порядъка на 20-22 вата е около 200$).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Slide, не си пробвал достатъчно модели на Маршал!

 

не ми отговаряй - по поста ми е ясно, кои си пробвал.

а щом си харесваш Фендер, нямаш проблеми, и ламповите и голяма част от транзисторните им модели са с много добър клийн.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Еми въпрос на вкус, именно и поради тая причина не можеш да знаеш кои съм пробвал, а и няма особено значение, тъй като е лично мнение.

 

Иначе, мен ако ме питаш, и на Frontman 15 ми харесва чистия канал. :punk_guitar: Обаче малкия говорител реже басите много грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super Champ XD има чудесен клийн канал на стайни нива. Още повече, чистия канал не минава през моделиращата част - схемата я има на сайта на фендер. Имаш солид стейт буфер, инверторно стъпало (едната половина на 12AX7), едно гейн стъпалце (другата половина на 12АХ7), и крайно диференциално стъпало с 2х6V6.

На всичкото отгоре е евтин и може да се пробва в РФ. Драйв канала едва ли ще се хареса на свирещите разни по-тежки стилове, но за класически рок и блусарии си става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам ти си с процесор BOSS GT10. Не мисля, че един хобист който обича да си подрънква каквото му хареса в къщи има нужда от нещо повече от процесора ръгнат в чистия канал на някакво кубе. Хванеш ли се за определена марка особено пък лампа - ами винаги се обвързваш с определен тип звучене, от което не може да избягаш.

Мисълта ми е, че ако искаш да постигнеш различни типове звуци най-вече с кубета трябва да изсипеш маса пари. А и да включиш процесор в кубе дето е с изразен характер било фендерски, маршалски или каквото там е - първо че няма смисъл, второ че ще стане манджа с грозде...

Просто изказвам мнение, с което мисля, че доста хора са съгласни.

Виж ако се включваш направо в кубето, без процесора тогава нещата са други.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(И за да бъда изцяло в офтопик, ще спомена колко подценявани са усилвателите Gbison и колко евтини са за американските стандарти, при условие, че е един 40 годишен, силно винтидж, лампов усилвател на гибсън, от порядъка на 20-22 вата е около 200$).

абе кажи къде го продават та да си купя 2 бройки ??

 

Аз като горд притежател и на двете -65 Twin reverb и Supr champ xd само искам да отбележа че разликата мецду двете е от небето до земята !

Първия е истински усилвател за с най-невероятния чист тон който съм чувал , а втория е добро практис усивателче за вкъщи и за репетицийки .

Който не вярва да си вземе китарката и да дойде у нас да ги изтества и двете (вход за вкъщи - бира и кашу :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(И за да бъда изцяло в офтопик, ще спомена колко подценявани са усилвателите Gbison и колко евтини са за американските стандарти, при условие, че е един 40 годишен, силно винтидж, лампов усилвател на гибсън, от порядъка на 20-22 вата е около 200$).

абе кажи къде го продават та да си купя 2 бройки ??

 

Ebay...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, хем казваш, че си "хобист", свирещ основно в стаята, хем се хвърляш на 1800 лв...:--)

Особено с тоя процесор...

Вземи си един CRATE V18 и ще имаш да черпиш: спестяваш 1200 лв. и получаваш супер звук (особено на чистия канал) в компактно тяло.

 

Ето да погледаш(послушаш...)

http://video.google.com/videosearch?q=crat...4&ct=title#

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.