Jump to content
Българският форум за музиканти

Nirvana - Aneurism


circles

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Направих опит да запиша едно парче изцяло сам - барабани, бас, китари, вокал....барабаните се получиха, макар и с някои грешки..:punk_guitar:

 

Това е резултата :)

 

За момента по добър финален мастер ми е зор да направя, така че колкото-толкоз...

 

aneurism

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Едно много яко парче на Нирвана. :punk_guitar:

Вокала ми хареса, но ми се стори малко тих...

Китарите, може би нарочно са избегнали, типичното за Нирвана звучене(особено в интрото), обаче на мен някак си ми липсва. И малко "насечени" ми се виждат акордите, спрямо това което съм свикнал да чувам(не че съм го преслушвал това любимо парче в последните 6-7 години, ама се помни)

Като цяло добра работа :)

 

пп.

Забравих да кажа солото много ме кефи ;)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Якооо! Аз оригинала не го помня, така че нямам стереотип за слушането на парчето и ме кефи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви е изкефило :)

 

Ами саунда на китарите е по различен да..общо взето това беше идеята. Мисля дали да не пробвам да запиша всички тресливи китари с фъз..

 

Малко си понадух главата с микса и мастера и вокалите в студиото на мониторите ми звучаха ОК. Тук слушам на един касетофон айва и ми се струва че са тихи верно... но пък на слушалки са ми добре като ниво...бъркам в мастера някъде май ;)

 

Аз се кефя как станаха барабаните с изключения естествено :) Ще вземе да стане един дръмър от мене на стари години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много як саунд си докарал. Важното за мен е, че си го направил доста различно от оригинала. В началото страшно напомня на QOTSA, ама това е още по-гот. А с вокалите супер много ме зарадва – блендата ти едновременно напомня Кърт и се отличава от него.

 

Така че накратко – мачкащ кавър.

 

P.S.: Вокалите за мен не са тихи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми са тихи, просто не са с толкова високи колкото на оргиналното вокалче :hysterical: Шест плюс, за целия парчок. Справящ се със всичко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, не е нарочно...

Просто пробвах разни варианти с разни непознати плъгини и този ми се стори най-приличен, въпреки че усещам нещо сбъркано в саунда, особено на други колони освен мониторите.

 

 

 

Ако можеш да споделиш, как би звукнало по добре и къде бъркам? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да споделиш, как би звукнало по добре и къде бъркам? :)

Като за начало, ползвай моно писти за всички моно инструменти, освен да речем соло барабана и вокала, ако ще им слагаш stereo reverb/delay/etc. като insert, а не като FX send. Остави panning-а на касата, бас китарата, соло барабана и вокала в центъра. Дублираните ритъм китарите раздели ляво и дясно, като бих те посъветвал да са силно разделени, но зависи от стила и предпочитанията. Същото важи и за двата Overhead track-а, като тук резултата до голяма степен ще зависи от разположението на микрофоните. Томовете раздели, така че да звучат все едно си пред барабаните (дали от гледната точка на барабаниста или на публиката също е въпрос на предпочитания, но внимавай чинелите да са от същата перспектива), някои хора (включително и аз) ги разделят малко повече от естественото, с цел по-широка стерео картина, но за стила вероятно няма да е уместно. Ако ползваш стерео писти внимавай да не слагаш моно plugin-и, защото ще действат само на единия канал и ще се получат странни резултати.

 

Ако ти трябва миксиране за някой бъдещ проект ми пиши и ще измислим нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм слушал Нирвана скоро, но тази песен общо взето ми се отдава за запис и така.. Боби, мерси за съветите! ;)

За сега тествам апаратурата, като си правя пробни записи, но като дойде момента за нещо по истинско, ще потърся услугите на професионалиста в обработката :)

 

Скоро ще пусна едно парче на Кинкс, яко олд скул.

 

П.С. Двата флора са ми от ляво и от дясно, и за това са така и на записа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.