Jump to content
Българският форум за музиканти

Теле с Гарланд и Файърсаунд + Сиймор Дънкан и Laney


fLiSk

Recommended Posts

Ами най - накрая подкарах всичко и започнах да се уча на он'ва нещо, записа. Та в момента тествам различни позиции на микрофона, разни такива неща :)

 

Ииии реших да метна тука едни семпълчета дето ги спретнах докато чатехме със sa6tiat оня ден.

 

Семпъл 1: Некво лигаво рокче

 

Семпъл 2: Нек'во метълско стана с много жица

 

Семпъл 3: Пробвах метълското с миркофон насочен директно в центъра на говорителя от около 30 см и по-малко гейн.

 

И на 3 те ритъм китарите са по 3 слоя - един на нек, един на бридж и един на средна позиция на адаптерите на телето. Солото на овърдрайва беше на средната позиция, а на метълските на нек мисля.

 

Не придиряйте за свиренето - , пуснах метронома и записах първото което ми дойде, после лепнах и едно блудкаво соло на прима виста и толко. Повторих два пъти :D

 

Семпъл 1

 

Семпъл 2

 

Семпъл 3

 

Едит: Имам чувството че метълското рифче съм го краднал от няква песен на Freak Kitchen дето се казваше Speak W.hen Spoken To. Усетих се обаче чак после какъв съм плагиат.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм впечатлен, общо взето е под средното ниво, като за лампов звук.

1 и 3 не ми харесват.

2 е добре, става.

така чувам аз нещата.(за друг може да е друго)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв микрофон записваш?

Наистина не звучат много впечатляващо, имайки в предвид какъв сериозен чейн си изброил.

Не че разбирам от такива записи , но ми напомня на моите опити с микрофон за скайп, които нямат нищо общо с реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа микрофончето е Електро-Войс СО4 (по-евтино копие на СМ57). А иначе най - основния проблем при тези семпълчета (като не броим свиренето и тепърва ученето с мик-а), е че волумето е на 40% (и на преампа и на ампа).

 

Сега има 3 почивни дни и смятам по цял ден да надувам ушите на съседите докато изкарам живия звук на компа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А, до тогава има време. Тепърва съм почнал с основи на записа и с китарата.

 

Първо тоя уикенд мисля да направя една представителна извадка, за да си имам идеа какво правя.

 

Смятам да пробвам 10на позиции на микрофона, вече на сносни нива на звука, и да запиша един и същи риф на нек, бридж и средна позиция при всяко положение на микрофона и да поиграя с еквалайзера на преампа (тук еквалайзера е почти на 12 часа на средни ниски и високи).

 

Целта ще е да ги направя така, че да могат да се наслагва едно върху друго и да се пробват комбинации.

 

Ама да видим де, имам 3 дни, въпроса е да се мобилизирам :girl_witch:

 

Иначе ми стана интересно че на Тони му хареса горе-долу единствено записа, на който бях увеличил нивото от преампа малко. На тези ниски нива, поне за мен гейна идва в повече за сметка на ясния тон, ам пък може да се усети какъв тип е гейна :girl_witch:

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-як е риг-а, толкова по-трудно се записва и излиза добре на запис. И моя само пръцка на МР3, но на живо къса глави... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо вярвам, че това е правопропорционална функция от уменията на задпултно / китарно / микрофонното устройство (в случая по съвместимост едно и също). Затова сега го тъпча с учебници, семпли и всичко що има в нета, а през събота и неделя през деня правя безплатни психо - тестове на съседите :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ми стана интересно че на Тони му хареса горе-долу единствено записа, на който бях увеличил нивото от преампа малко. На тези ниски нива, поне за мен гейна идва в повече за сметка на ясния тон, ам пък може да се усети какъв тип е гейна :girl_witch:

 

 

Няма нищо интересно, така според мен е правилно.

Плюс това, аз като свиря с лампов Маршал винаги гейна на преампа ми е макс. А нивото от 13 часа и повече, според, колко шум мога да вдигам. Така аз го харесвам, други по друг начин.

 

Правилно си се ориентирал, за различни позиции на мика.Пробвай и различни комбинации от еквилайзъра на ампа. И така докато си намериш твоят тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, смесването беше на принципа, "Какво ще стане, ако..." Трябва да почета повече практично насочени неща за панирането (на кашкавал), че досега само изчетох за Panning Law.

 

А микрофона ще се смени ама като понауча още, че на тоя етап ще е "на свинче - звънче" :) Иначе ако (като) се поизуча живот и здраве съм замислил по един СМ 57 и 58 и едно AKG C214, както и евнтуално някой рибон. Даже се изкушавах да ги окомплектовам докато имам пари сега, но безмислено е с моя "грандиозен" опит и умения :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че Електровойса е чудесен с малко пиниз по настройката. :cheers2:

Никога не е рано за по сериозна окомплектовка колега Флиск, само ще стане по лесно саунда записите.. :)

 

Чуй аз какво сътворих: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=59064

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гордост мога да заявя, че току що вдъхновен от приказките за високото ниво на звука надупих нещата както си трябва ( на 2/3 преампа и на 13 часа крайното стъпало). Резултата беше чудесен - до 10 минути на вратата ми бяха всички съседи + някои дето живеят на доста по-надолу по улицата. Една жена даже мина по покрива и дойде на прозореца за да ме помоли да спра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.