Jump to content
Българският форум за музиканти

БАРАБАНИСТИ


Recommended Posts

ще си шумоизолираш стаята :wink: :lol:

Всеки път като чуя тая дума и ми светват очичките..някой има ли представа кви пари би излезла такава процедура :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Контра-въпрос - ти колко обичаш яйца ...хехехехехе ? :lol:

Най-евтиния DIY вариант в стари времена. Кори от яйца. Ама луеко малко грозно изглежда....

Иначе има професионални варианти за целта, които както можеш да се досетиш са доста скъпи. ПЛЮС, че пълната изолация означава висока степен на поглъщане на звука, което пък от своя страна означава и самият звук няма да е толкова добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При добрата изолация номера е не да се поглъща звука, а да има добра акустика, но нищо да не излиза навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в блок, верно, че не е панелка, но пак е блок, нито съм шумоизолирал стаята, нито съм заглушил барабаните, пукам си като пич и засега никой не се е опитал да ме изселва, години наред вече.:lol:

Е то и не могат да те изселят заради законите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с корите от яйца е класика и звука си е...

 

По принцип правилото е - не трябва да има голи стени и пода трябва да е ПОНЕ с мокет. Иначе звука кънти супер гадно. Т.е., в домашни условия - мека мебел, дебел килим или мокет. Не са много хората, които могат даси позволят да покрият целите стени с нещо по-специално... В репетационната - ми и корите от айца не са лош вариант. Една събота и неделя ако се фанете групата или който е там ще облепите сички стени. После един спрей отгоре и готово - няма да е толкова грозно, а ефекта... Все пак там няма да правите ревюта, гати, за работа сте се събрали. какво, като не е толкова красиво...

 

А иначе огромно влияние има и разположението на каси и прочие. Т.е. в домашни условия - баскасата (събуфера ила там както искате му викайте) когато е ниско в някой ъгъл ще кънти повече, защото звука се отразява в повече плоскости, докато ако е на открито ще се чува по-слабо. Зависи от личните продпечитания. В препетационната - обикновено няма такова значение, защоно мястото все не достига а и и без това половината е заета от барабаните в 80% ог случайте - място зъ мърдане няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

е браво напредваме <_< ,само щe ви помоля да пишете на кирилица ,поне да спазваме елементарните правила на форума за да се разбираме по-добре и да ни е по-гот :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте аз сам нов във форума мои приятел ми каза сайта и много се кефя 4е има колеги с които да коментираме лубимата ми тема аз ли4но имам Pearl export вие каква марка използвате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.