Jump to content
Българският форум за музиканти

Addictive Drums


DYLGIQ

Recommended Posts

^ В MIDI файлът има така нареченият "темпо трак" в който се съдържа информация за промяната на темпото и размера във времето. Не ми се вярвя Reason да не работи с такъв... огледай някъде по интерфейса дали няма "бутон" за избор между фиксирано темпо и такова управлявано от темпо трака. Успех :drummer: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За "разместените" ноти - зависи кой хост ползваш, някои поддържат дръмп мапс, други не. Конкретно в Кюбейс става номера. Прочети в менюала му какво точно е дръм мап и как се борави с него. Отнема няма и половин час да си нагласиш мап за АДръмс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@human_waste

 

експортвай цялото midi. След това, като го вкараш, остави само трака с барабаните. Така не би трябвало да се разместват.

 

Аз ползвам MidiFileMapper-а. Не съм опитвал да прехвърлям от ez към ad примерно, но за обикновени мидита към някое от двете VST-та работи чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже преди време се сблъсках с такъв проблем при барабани, правени на BFD-то в Pro Tools-а, после при импорт на мидито и пускане на Addictive Drums в Logic, се получи същата драма.

 

Това, което направих аз беше следното:

 

Пуснах го да видя, кои неща са разместени като мапове и след това започнах да селектирам накуп всички тонове с еднаква височина и ръчно си ги мръднах, където трябва да бъдат. И понеже един сет не съдържа чак толкоз много неща, то тази операция отнема не повече от 5 минути.

В Logic и Pro Tools номера става като се цъкне определен тон на пиано рол-а - така се селектират всички тонове със съответната височина.

В Cubase тоя номер става по следния начин: селектиране на един тон > десен бутон > Select > Equal Pitch - same octave. Мисля, че и в Reaper ставаше по подобен начин.

 

Тоя вариант на мен ми се вижда по-сгоден от това да ровя за някакви мистични програми за ремапинг, но който както си прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1

 

На мен ми се разстройват нотите като вкарам бас миди за Cakewalk studio instruments и само си ги селектирам и си ги местя където трябва да са. Лесно и просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Human Waiste, ако правиш рок музика или метъл с Рийзън според мен зарежи тая работа. Аз го ползвах към 2 години и откато минах на VST рахатясах. В Кюбейс както каза по-горе колегата има темпо трак чрез който можеш да смениш темпото когато и както си искаш. Дори можеш да експортваш и импортваш темпотракове.

По темата: аз също не съм открил друг начин досега освен ръчно разместване по инструменти. Друг въпрос е че стойностите на динамиката при различните програми е различна и един и същ миди трак всеки VST барабанист го свири по различен начин :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Самия педал на фуса си работи с оригиналните семпли. Въпроса ми е как да направя така, че да рабори и с Адиктив дръм и подобни софтуери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко вече си свързал дръм-модула с MIDI кабел към компютъра, трябва да нагласиш input-a na MIDI трака в който е "прикачен" като VST инструмент адиктива. След това може би да коригираш от самият модул Keymap-a съгласно този на Addictive Drums. На практика това дали е отворен или затворен фуса спрямо положението на педала го определя Yamaha-та и просто подава съответната MIDI нота на хоста. Но все пак за да ти обясни някой по-запознат е добре да напишеш каква точно е ситуацита при теб - как си свързал модула към компютъра, какъв хост използваш и т.н.т... ? Ако се оправяш с ингилизкият може да прочетеш някои неща тук:

 

http://members.home.nl/mistermouse/dd55/dd55.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото! Прочетох статията, обаче там основно се засяга промяната на дръм маповете за различните софтове. Моя проблем е следният: когато ползвам звуците на Ямахата, при натиснат педал на фуса, падът, на който е зареден фуса свири затворен фус, а когато отпусна педала, падът свири отворен фус. Целта ми е да постигна това с Адиктива, но не знам как. Когато заредя отворен фус например от Адиктива педалът не му влияе. Заредих на самия педал "foot hi hat" обаче педала се държи като пад и си свири крачен фус, без да влияе на фуса, зареден на пада! Модула сум го свързал с MIDI-USB кабел и всичко останало си работи нормално - каса, барабанче томове и т.н. Само с този фус има явно някаква хитринка или аз съм прос! :)

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човекът го е направил, ама с ez drummer... на кой комплект са ти настроени барабаните, докато свириш през компа? щото в някои (примерно с 01) затворен фус изобщо няма - може би затова... може да погледнеш примерно с midi-ox какви ноти "излизат". Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с 1.5, на Адиктива... Значи, това, което ми прави впечатление при оригиналните звуци е, че при изкл'чен педал (разкачен жак), пада на фуса свири затворен фус, а при включване на жака на педала пада автоматично започва да свири отворен фус, т.е излиза че, педала играе ролята на превключвател. В такъв случай се питам, коя миди нота от наличните фусове на Адиктива трябва да се зареди на пада на фуса, и на педала за да се получи работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет!

 

Наскоро започнах да използвам Addcitive Drums и имам проблем с MIDI файловете от Guitar Pro. Знам че AD използва друг мап и успях да разгадая коя "цифричка" на какво отговаря, обаче сега се появи друг проблем. В Guitar Pro има "Cymabals 1,2,3" както и "China" отделно, докато в AD има само 3 "Cymbals" с опция единият да бъде сменен с "китаец". Има ли начин да използвам и хем 3те чинела хем, хем и "Чайната" . Доста се рових и без резултат до сега. Знам че не е болка за умиране, но все пак ще се радвам на малко помощ.

 

Поздрави! :drummer::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разделиш МИДИ ивентите на два МИДИ трака и да заредиш две инстанции на АДъмс с различни китове. :)

Малко ще тежи, но може да свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.