Jump to content
Българският форум за музиканти

Тонова стълбица


Recommended Posts

Това за тоналността и позицията не го разбрах (начинаещ съм) Иначе да, искам да изсвиря до-ре-ми-фа-сол-ла-си-до

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В до мажор пиша, вероятно за нея говориш

 

--0----1----3----

--0----1----3----

--0----2---------

--0----2----3----

--0----2----3----

--0----1----3----

 

Това ти е таб-а, свири го отдолу-нагоре (0 1 3, минаваш на долната струна 0 2 3 и т.н., броиш от ми (празна 6-та)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах ги така за да е на по-малко място, свири ги отделно по струни (6-та струна 0 (ми), 6-та струна 1 (фа), 6-та струна 3 (сол), 5-та струна 0 (ла), 5-та струна 2 (си)...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако започва от Ми се губят До и Ре а и нотите нали са 8, с тоя таб идват повече. Аз ли съм тъп или е нещо друго :thumbup:

Редактирано от schOle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам дали знаеш, но китарата обхваща повече от 1 октава, така че ще срещаш всички тонове повече от 1 път на струна. Като караш по този таб имаш 3 пъти Ми примерно, от 3 различни октави (edit: малка, първа и втора съответно). До имаш на 5-та струна, 3-то прагче, имаш пак и на 5-та струна 1-во.

 

||----------------------|----------------------||

||----------------------|----------0(си)--1(до)||

||----------------------|--0(сол)--2(ла)-------||

||---0(ре)--2(ми)--3(фа)|----------------------||

||--3(до)---------------|----------------------||

||----------------------|----------------------||

 

||------------0----1----|--3----5----7----8----||

||--1----3--------------|----------------------||

||----------------------|----------------------||

||----------------------|----------------------||

||----------------------|----------------------||

||----------------------|----------------------||

 

Ето ти до мажор в 2 различни октави (от До до До). Вземи да прочетеш малко теория, защото чувствам, че im not getting through

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup:

 

Ако ти е интересно, потърси в книжарници (музикални или близо до музикално училище) Елементарна теория на музиката, там са обяснени голяма част от музикалните термини (не се плаши от изображенията на пиано и многото октави, които китарата ти няма да обхване) и ще ти се изяснят много неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако си мислиш, че ще се научиш да свириш от чатене във форума, май си "объркал рейса" ...:---)

Кажи едно thanks на колегата, че е седнал да пише...:--)

Има си литература, учители, приятели.....

И мооого свирене...

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове!!! Ще започна с литература, тъй като нямам приятели които да могат да ми помогнат в тая насока. Нашето поколение (аз съм на 17) е доста по-мързеливо и всеки чака на готово да долнлоадне песните от дата.бг. Естествено има и изключения, но не е както ми го описва дядо ми и баща ми, навремето интереса към правене на музика е бил доста по-гомям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.