Jump to content
Българският форум за музиканти

Telecaster


RockoBG

Recommended Posts

Става дума да си поговорим малко за, против и т.н за тоя инструмент.

Прочее от скоро свиря с такъв и съм доста изненадан от това което може.

Например една огромна част кънтряшки моабети, мислех че са изсвирени със слайд и изобщо не ми доде на ъкъла, че behind nut-а се свири. а с повече упражния резултата е покъртителен.

Прочее тоя специално пиниз важи за всичко китарки с едноредова глава и без заключвания ама на, за мен нещо ново.

Та ако има някой да сподели нещо извън дизайнерско по тоя инструмент да заповяда.

Прочее предлагам тоже спама от грозната китара да дойде тука да се подращим наволя.

 

И ще помоля хората които пробутват CMYK и Panton там където се работи RGB, да се съобразяват с Tittle & Motion Safe Areas, че съм грубичък и ще ме накажат модераторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Телекастъра е една от най-красивите китари в историята на електрическата китара , да не говорим и че е от пионерите .

За звука - покъртителен -вижте например Грег Кох ,или Майкъл Лий Фиркинс ,или Майк Стърн в началото на 90те .Има още цели тълпи музиканти които свирят с този класен инструмент .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендер Телекастер е много яка китара със собствен характерен звук, особено на задния адаптер. С китара могат да се свирят много и най различни музики, в класическия си вид е неподходяща за тежка музика ( сигурно има изключемия, колкото да потвърдят правилото, че не се използва ).

 

Хората които не я харесват имат предвид предимно вида ,а малко от тях ( тук във форума ) са свирили на Фендер Телекастер. Както добре знаем, болшинството от потребителите тук са ориентирани към тежка музика, а тази китара наистина не е най добрия избор за такава, така че недолюбването и е ясно разбираемо.

 

Аз лично съм голям фен на типа. Имал съм Ямаха Майк Стърн модел и Блейд, бих искал да си взема и такъв Фендер, но финансовия момент не е дошъл :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съвсем ясно си спомням как преди години (по времето когато се сбивах по три пъти на ден, плющях абитуриентки и "Стария дъб" по-много и дъвчех касети на Stone temple pilots щото са педали) видях на едно списание Ричи Котзен (или както там се казва на нашенски) с един отровно зелен телекастър и си виках де'а и кривата китара пък той си свири.

 

После много се изумих като си взех ментето (спешъл тенкс, на the Gorer) и започнах да подозитрам Гери Мур в тайно участие в теле заверата, защото изведнъж звука ми се доближи доста (повтарям с ментето).

Аз си имам доста негови бектракове в къщи и обичам да си ги свиря. И като ми се оправдаха подозренията в зала 1 на културата вече нямаше грижи.

И отивам до магазина. Без пари. Да погледна уж. И к'во? Тя сама си легна в ръчинките. Не че имам нещо анти стратско - напротив. Ама си е друга хавицата. И тежкарски седи на фасон.* Джет кредит и излизаш с китарка. Сега пак се уча да свиря, че много динамична ве. Или потъва или плющи едни високи пикове. То там е кефа ама си иска друго пипане.

Та това е засега.

 

 

 

 

 

 

 

 

* Пак повтарям т.н. дизайнери рядко се справят със собствената си задача, та да говорят за фешън. Общо взето като при музикантите - набляга се на ИВскуВството, преди занаята да си научиш.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

eeeeeeeeeeeee копеле. Боб Дилън и Джордж Харисън.

Не ме кефи вече. :cheers:

:hysterical: :hysterical:

 

 

и тоя ли е, тая ли е Харви и то.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също като видях за първи път тая китара си казах 'Еб*ати дъската', но в последствие почна да ме кефи и вида дори :hysterical: Ще си сложа ръцете някой ден в далечното бъдеще аз на един телекастър, ама да видим кога.. Надявам се да стане готина темичка тук :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще загърбя хейтърската си нишка и ще споделя един интересен факт, докато не са ме изпреварили по-разбиращите.

Има някои модели Телета, които вътре са с някакво метално рамо, което свързва болта за колана на предния рог с бриджа. И със съответния чалъм на дърпане на китарата надолу имаш нещо като флойд ръчка. За това ме светна един нашенски китарджия, който е ултрас на Брент Мейсън (има го в линкнатия по-горе Уики списък).

 

Ето, че контрибютнах в положителен аспект за темата. :hysterical:

 

P.S. За тия като Кольо_К, които обвиняват, че не са свирили на такава китара, ще кажа че съм свирил на Блейд Телекастър в Пловдив, така че... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо което не ми харесва в телето е ,че класическия модел бриджа е само с 3 седла като всяко се ползва за 2 струни .

 

В някой модели тремолото е ъпдейтнато с 6 седла при други си е пак с три.

Не че е голям проблем човек да си го смени все пак е хардуер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телекастъра си е яка китара. Има много характерен саунд, който на мен специално ми допада, а и за визията не мога да се съглася, че е грозна, ама то това си е до човек - и мен примерно не ме кефят всякакви B.C.Rich-ве и тем подобни.

Вярно е, че телекастъра не е вървежен за по-брутални музики, ама като гледам например един Joe Bonamasa как плющи на телето и голям кеф ме обхваща. Пък и съм свирил на не един и два щатски телекастъра и затова си позволявам да говоря по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Външния вид не ми е любим, но за звука мога да кажа, че в резултат на формата и специфичния бридж, е много специфичен - доста ясен, леко металничък, но все пак с прилична доза дълбочина. Това, което ме изненада преди време беше, че дори шперплатена китара(ментето) с тази форма и бридж, макар и да звучи по-евтинко и да има съответните недостатъци, пак запазва характера на звучене на този тип китари, което ясно говори, че формата не е само за красота/грозота, а играе и голяма роля във формирането на звука.

 

Tук е малко микс с акустична китара, но в общи линии много ми харесва този "раздрънчан" тон на телето - доста звънлив и игрив, но балансиран и не избиващ:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще загърбя хейтърската си нишка и ще споделя един интересен факт, докато не са ме изпреварили по-разбиращите.

Има някои модели Телета, които вътре са с някакво метално рамо, което свързва болта за колана на предния рог с бриджа. И със съответния чалъм на дърпане на китарата надолу имаш нещо като флойд ръчка. За това ме светна един нашенски китарджия, който е ултрас на Брент Мейсън (има го в линкнатия по-горе Уики списък).

 

Ето, че контрибютнах в положителен аспект за темата. :hysterical:

 

P.S. За тия като Кольо_К, които обвиняват, че не са свирили на такава китара, ще кажа че съм свирил на Блейд Телекастър в Пловдив, така че... :hysterical:

 

 

Само да уточня, че казах Фендер Телекастер :( , при това никой не обвинявам, а констатирам :cheers:, в това няма нищо лошо . Само да уочня, точно този тип Блейд е доста различен от Фендер Телето, не знам защо

 

А сега ако кажеш, че Блейда в Пловдив беше и кремаво жълт, с адаптери СД, ще взема да си помисля, че си пробвал моя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че телекастъра не е вървежен за по-брутални музики, ама като гледам например един Joe Bonamasa как плющи на телето и голям кеф ме обхваща.

 

Незнам ама в Австрия в един музикален магазин един пич такъв як метъл жулеше с едно теле ,че почти ме отказа

да се занимавам с китара :girl_witch:

 

Jim Root от Slipknot също свири с телекастър . Даже има signature... Цък

 

Клип

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.