Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя покупка е най-удачна първо?


eccec

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

И аз съм се ориентирал към кубе, темата я пуснах да чуя мнения, щото моето мнение в тая насока не струва пукнат грош. В момента разполагам с 200 и нещо лева, струва ли си според вас да си купя от този ценови клас нещо или да потърпя за нещо по-добро.

 

Става дума за свирене в къщи за момента, но кой знае нататък, всичко е възможно, затова мисля в перспектива

 

А, и честно казано не искам кубето да е с много вградени ефекти - желая там стандартното което влиза демек овърдрайв и май ривърб доколкото съм запознат. Искам малко по малко да си събирам ефектчета :greenball:

Редактирано от eccec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Аз пък така и никога не можах да разбера, как така никой няма латенция с карти за по 10 лева, а аз така и не можах да се отърва от нея с Firewire карта за 700. Явно нещо наистина не вдявам от тези работи. Много ще се радвам, ако някой ми каже как се прави номера :greenball: . Специално с вградената Риълтек до никъде не мога да я докарам.

 

Какво всъщност значи, че няма латенция, колко ви е реалната такава в милисекунди и усещате ли я като свирите, мен моята много ме дразни, някъде около 12-15 милисек е.

 

Ами, начина по който го правя аз, е ледния:

-гледам да имам сравнително нови драйвери за аудионто;

-дърпам си Asio4all (Audio Stream Input/Output (ASIO). 4all, като за всички... Драйвер за аудио карти, разработен от Steinberg, като неговата цел е да предоставя максимално малка латенция);

-тъй като в случея основно ползвам Amplitube 2, която предварително съм инсталирам (не е задължително де, може и след това), та още при стартирането й за първи път, тя пита за настройки (които така или иначе пак могат да се бутат от audio setup). От там се избира Asio в най-горната графа, на input би трябвало да си остането това, което е по default избрано (в случея при мен е SaundMAX HD audio 0 1, което се явява като първи канал). И общо взето не пипаш нищо друго.;

-евентуално, би трябвало, когато удариш струните да чуеш веднага звук. Ако все пак има забавяне, Асио драйвера си има контролен панел, от който можеш да намалиш Buffer size, което би скапало малко звука (едва ли не, до степен, до която да не направиш разлика), но пък би оправило латенцията (така си го обяснявам аз).;

 

*Само да добавя, че моята аудио карта се води Analog Devices AD 1986 A. Някаква простотия на Intel. Сиреч, май драйвера й е просто Realtek-ски...

*И още една добавка - тъй като имах зверски проблеми при една прейнсталация на Уиндоус, като аудиото отказваше да потръгне и дърпах драйвери от къде ли не, както от официални сайтове, така и от най-въшлясалите такива, докато намеря драйвер, който да накара аудиото да проработи. (Тука си говорим най-вероянто за хардуерен проблем на картата ми, но все пак свири без проблеми.)

 

ПП: Гитар риг не съм ползвал от ... година сигурно и нямам спомени как се правеха настройките, но за WAVES GTR3 си спомням, че веднага сама запали програмата.

 

ПП2: Като заговорихме за латенция... При по-старите версии на Тубата, както и на Рига, пишеш колко ти е латенцията, някъде из настройките, сега обаче не виждам това и няма как да кажа при каква латенция свиря.

Спомням си (без да имам претенции, че е вярно), от някакво предаване, че 5мс закъснение на звука се равняват на това, да застанеш на 1 метър от колоната/източника на звука. (Такова е закъснението).

 

ПП3: (Много дълго стана) Готов съм за "Print Screen Tutorial" как се правят нещата. :rocker:

 

ЕДИТ: Дълго, ама как забравих.... Да приемем, че си успял, сега трябва от контролния панел на саунд картат ти (или от аудио настройките) да мютнеш Line In, защото когато свириш, освен омазания с ефекти звук, ще чуваш еднакво силно и напълно чистата китара. (Долу горе, ако не мютнеш line in се получава ефекта, когато се записваш и микрофона/камерата ти е близо до китарата и се чуват ударите на перцето по струните, което мен лично много ме дразни).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се ориентирал към кубе, темата я пуснах да чуя мнения, щото моето мнение в тая насока не струва пукнат грош. В момента разполагам с 200 и нещо лева, струва ли си според вас да си купя от този ценови клас нещо или да потърпя за нещо по-добро.

 

Става дума за свирене в къщи за момента, но кой знае нататък, всичко е възможно, затова мисля в перспектива

 

А, и честно казано не искам кубето да е с много вградени ефекти - желая там стандартното което влиза демек овърдрайв и май ривърб доколкото съм запознат. Искам малко по малко да си събирам ефектчета :greenball:

 

Мисля, че правилно си се ориентирал да не си купуваш кубе с вградени дигитални ефекти (в смисъл, че просто съвпада и с моите предпочитания :girl_cray2: не, че толкова мога да ти обясня защо).

 

За тия пари можеш да се сдобиеш с Fender 15r, което за вкъщи ще върши работа като мощност. Има драйв и реверб, които обаче не можеш да вкл./изкл. с крак.

 

Също за тия пари можеш да си вземеш Micro Cube на Roland, който пък е с дигитални ефекти (което разбрахме, че не желаеш), които отново не можеш да управляваш с крак. Мощността му общо взето е същата като на горе споменатия Fender.

 

И Laney предлагат подобни на Fender-а комбота (не говорим за звук, а функции) .

 

Със сигурност и Behringer имат подобни "залъгалки".

 

Събери поне още толкова пари и ще можеш да си позволиш да вземеш нещо, което си заслужава. Ти каза, че имаш идеята да се развиваш.

Ако пък не - винаги можеш да продадеш това, което ти е излишно...

Та търси нещо, което да е поне 30W. Така ще можеш да ядосваш и съседите :music336: . Може и репетицийка да се скалъпи даже.

Аз се сещам единствено за Laney LG35R или Fender 65R (което е по-сериозно като цена, но и като мощност). Някой да предложи други...

 

Това е от мен. По-нататък ефекти:rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за обяснението :greenball: .

Аз принципно нямам никакъв проблем да пусна всяка програма с ASIO драйверите на картата ми http://www.presonus.com/products/Detail.aspx?ProductId=4 . Без да съм сигурен, си мосля, че нейните драйвери , би трябвало да са по добри от някакви генерални такива , от типа ASIO4all , може и да бъркам де. При това самата карта си има контролен панел от който може да избира латенцията, семпъл рейта и тн.

 

Проблема ми е, че при избрана латенция 2 милисекунди ( минималната на картата ), реалната получена латенция ( равна на тази от картата, плюс нужното за комуникация време и това на процесора да обработи сигнала) е висока, мисля, че е не по малко от 15 милисек и според мен е много неприятна засвирене, особено на слушалки. Много пъти съм си мислил , че компа ми не е достатъчно добър ( 2,40 гигаХ Дуалкор Лаптоп) и за това се получава така.

 

Ще се радвам, ако някой сподели някой трик извън закупуването на нов комп. Иначе мястото на темата не е тук, но просто разговора се извъртя в тази посока и използвах да питам. Досега много пъти съм се интересувал по този въпрос, но така и не получих отговор какъв точно проблема, всички ли го имат и какво може да се направи по него.

 

п.п. Иначе реални 5 милисек. е страхотно, но не мисля, че е постижимо с посочената от теб карта, пък и компа трябва дае наистина страшен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, честно да ти кажа, мисля че се въртях около едни 7мс, когато съм гледал. Принципно и моята машина не е кой знае какво (2.5гхз, преди да се намеся аз и да я бутна на 2.9, 2х512 рам). Например, ако сивря с Amplitube и отворя някой сайт пълен с флашове и започна да скролва, забива програма, ако някой ми пише в скайп, също забива, ако отворя някой ГП таб и започна да скролвам пак. (Обаче пък ако пусна ГП-то да свиря с него, не забива... чудесии).

 

Бих ти предложл да пробваш с картата на дъното. Може проблема да е някъде, където най-малко очакваш, макар, че ще бъде много странно, ако подкараш програмата, без латенция, на дънното си аудио, а не на карта за 700. :greenball:

 

Иначе Налбантов или някой друг с Firewire може да се включи и да обясни как е хавата с тях, че не съм ръчкал такова чудо до сега пък аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Успех и дано я подкараш, най-малкото ще ми е интересно да чуя някой семпъл със софтуер от китарист като теб. :greenball:

 

ПП: Тъкмо SomeoneElse дойде, може и той да се включи, а от мен лека. :rocker:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, недей така, аз в тези неща съм гола вода (и кал по гърба) :greenball: Само знам как да си пусна EZ Drummer в Сонар и това е :rocker:

 

П. С. Лека и от мен :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разполагам с 200 и нещо лева, струва ли си според вас да си купя от този ценови клас нещо или да потърпя за нещо по-добро.

 

Става дума за свирене в къщи за момента

Първо,какви са ти съседите -можеш ли да си позволиш да свириш силно?

По добре събери още 350 лв и си вземи Фендер Суперчамп,имаше една добра оферта в "продавам",със сменен говорител за 550,май от Варна беше човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам, ако някой сподели някой трик извън закупуването на нов комп. Иначе мястото на темата не е тук, но просто разговора се извъртя в тази посока и използвах да питам. Досега много пъти съм се интересувал по този въпрос, но така и не получих отговор какъв точно проблема, всички ли го имат и какво може да се направи по него.

 

@kolio _k

Най-удачния вариант е когато записваш през компютър да активираш монитора на звуковата програма и да "мутнеш" сигнала, който ще се записва.

Съответно ще чуваш само натуралният звук на китарата си.В този случай можеш спокойно да увеличиш буферната латенция на 3-4 мили секунди.

Ти ще чуваш първородният сигнал и не те бърка в случая латенцията.Пост-обработката и поставянето на ефекти се извършва после върху записания вече трак.В случайте когато има нужда от дисторшън е трудно и кофти да свириш на "сухо".Тогава имаш два начина.Единият е просто ползваш такъв ефект преди компютъра, като си го настройваш оптимално най-вече като драйв в %.Другият начин е да разделиш входният сигнал на две части, като едната писта оставиш чиста и е за запис и пост обработка, а другата мине през дисторшън и ползваш за прослушване.

 

Виждаш ми се точен човек и професионален музикант и затова се надявам да съм бил полезен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик:

 

А относно латенцията в компа - и аз съм си включвал китарата в компа, моята звукова карта също е вградена. Нямал съм никакви проблеми с лаг, явно драйверите са важни в случая.

 

Мерси за съветите обаче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината някои да не усещат латенцията е в самите тях. Тя е там и не може да се махне. Не е до драйвери, ОС, софт или комп. Еднакво е както с жълто РС на 5 г. и вградена карта, така и с последен модел Мак с Файъруайър аудио интерфейс. Тествал съм всякакви варианти. Колкото да е добре никога не е като директно в комбо. Кратко и просто. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам, ако някой сподели някой трик извън закупуването на нов комп. Иначе мястото на темата не е тук, но просто разговора се извъртя в тази посока и използвах да питам. Досега много пъти съм се интересувал по този въпрос, но така и не получих отговор какъв точно проблема, всички ли го имат и какво може да се направи по него.

 

@kolio _k

Най-удачния вариант е когато записваш през компютър да активираш монитора на звуковата програма и да "мутнеш" сигнала, който ще се записва.

Съответно ще чуваш само натуралният звук на китарата си.В този случай можеш спокойно да увеличиш буферната латенция на 3-4 мили секунди.

Ти ще чуваш първородният сигнал и не те бърка в случая латенцията.Пост-обработката и поставянето на ефекти се извършва после върху записания вече трак.В случайте когато има нужда от дисторшън е трудно и кофти да свириш на "сухо".Тогава имаш два начина.Единият е просто ползваш такъв ефект преди компютъра, като си го настройваш оптимално най-вече като драйв в %.Другият начин е да разделиш входният сигнал на две части, като едната писта оставиш чиста и е за запис и пост обработка, а другата мине през дисторшън и ползваш за прослушване.

 

Виждаш ми се точен човек и професионален музикант и затова се надявам да съм бил полезен. :hysterical:

 

Много ти благодаря за желанието да помогнеш :hysterical::cheers:

 

В общи лини точно това и правя като записвам, само че никога не използвам драйв от компа, нормалната латенция, която слагам при запис е 4 милисек/ реално около 15-20милисек, когато използвам примерно реверб по време на запис. Нормално пускам на хардуерен Zero latency monitoring. Въпроса ми беше по скоро тригериран от факта, че изглежда , че никой няма проблеми с латенцията и почти всички пишат, че нямат никаква и то с карти далече по лоши от моята, което просто не разбирам. Аз също съм слагал ASIO4all , драйверите се справят доста по зле от тези на Presonus , поне в моя случай. Може би проблема е в това, че винаги използвам лаптопи. Настоящия ми е DELL Inspirion с Dual core 2,40ghz, 2 gigab ram, а картата Firewire, не битрябвало да има проблем, но може би аз очаквам твърде много и латенция от , примерно 12 милисек е нормална :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:hysterical: Много тестове, много нещо...

 

 

п.с latency има и ще има, тя е като да свириш на сцена и ампа да ти е на 3-4-6 метра от теб.

Аз свиря с 4 мс, а колко е сумарно от входната и изходата взети заедно, идея си нямам и не съм се замислял.

 

Нямам проблеми!

Имам и амп и ми е все тая.

 

От много пуризъм накрая май за свирене време не остава?

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък така и никога не можах да разбера, как така никой няма латенция с карти за по 10 лева, а аз така и не можах да се отърва от нея с Firewire карта за 700.

:hysterical:

Ми майна, един съсед има ДВД Сони за 2000 лв. щото да си е.е мамата 5.1 HDMI и т.н. и му чете само дискове извън БГ правени. А мойто нео е 43 BGN и дъв4е всичко включая от USB flash.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.