Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя покупка е най-удачна първо?


eccec

Recommended Posts

Едва ли една вградена карта може повече от това да подкара един скайп-микрофон.

Аз ползвам Creative Audigy 1 - 65$, и имам доста проблеми, но повечето са от останалите ресурси на компа, щото 24 bit / 4800 Hz са напълно достатъчни.

Ясно е че за audio export формата е 16 х 4100.

Но моят опит с компютрите опира само до умения използвани при запис на track/ове и тяхното смесване.

Когато просто си свиря дори и в къщи предпочитам да ползвам Marshall-а. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:hysterical: Много тестове, много нещо...

 

п.с latency има и ще има, тя е като да свириш на сцена и ампа да ти е на 3-4-6 метра от теб.

Аз свиря с 4 мс, а колко е сумарно от входната и изходата взети заедно, идея си нямам и не съм се замислял.

 

Нямам проблеми!

Имам и амп и ми е все тая.

 

От много пуризъм накрая май за свирене време не остава?

 

О, аз не се занимавам с топика от пуризъм, напротив. Опитвам се някак да вкарам нововъведения в моята практика :( . Проблема ми е че все не успявам да харесам резулатата.

 

.. :hysterical: Много тестове, много нещо...

 

Ми то май ти най-много се стараеш със семпли и тестотве от разни софтове или поне с това впечатление съм останал :cheers:

 

п.п.

 

Колкото до времето за свирене, да оставим резултатите да говорят?

 

п.п.

@Slacoth

 

И аз така, въртя, въртя като ме хване дигиталния ентусиазъм, мисля си че нещо съм направил и после като го чуя, не ми харесва и си пускам кубето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

kolio, това не се отнася за теб! :girl_witch: А за хората , които само натякват за лампи, кубета и т.н.

Към теб е само това: "п.с latency има и ще има, тя е като да свириш на сцена и ампа да ти е на 3-4-6 метра от теб.

Аз свиря с 4 мс, а колко е сумарно от входната и изходната взети заедно, идея си нямам и не съм се замислял."

 

И ако има някаква/а то има/ , то с времето се свиква с нея.

;)

 

-----

 

Допълнение:

 

Нормално е ТИ да намираш дори и малката латенсия за дразнеща! ;) Слуха ти е много развит и се усеща в атаката и ритмиката.

 

Преди време сменях карти докато намеря правилната. Свирих уж ритмично, а после чувах разминавания. Затова, има огромно значение каква е марката и стабилността на Азио драйверите.

Засега съм доволен от М-Аудио. От ЕМУ не съм. Говоря за свирене с китара. И от Диджидизайн не съм също!

 

Мисля, че РМЕ са най добри.

 

А, едно нещо. Дори при Емото винаги имах чувство, че нещо ми яде атаката. Има огромно значение и преамповече на саунд картата с какво усещане се свири. Каква е атаката и реакцията на самия преамп.

Имал съм 4 различни външни преампа. единия Маудио Аудио Бъди и той има мътна атака. Сега преампа на 410 Firewire е най-точен и е доста шарп.

 

Софтуерите наистина звучат различно, с различни преампи.

 

И имат различен респонз - фиилинг при свирене!

 

Поздрави на всички,

Митко

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, аз реших че се бъзикаш с любовта ми към Винтидж саунда и любовта ми към шишетата. :D, аз доста често залитам в тази посока

 

Иначе аз много бих искал в някои случаи да използвам дигитален саунд от компа. В много случаи (както добре знаеш )си звучи супер, но никога не можах (поне досега) да се докопам до конфигурация, която да е достатъчно добра, за да постигна латенция която да не ме дразни. Не че сегашната е лоша, просто имам чуство сякаш кубето ми е в другата стая, не като звук, а като закъснение. Мога да свиря със саунда , няма проблем, но адски ме дразни

 

Затова спамя темата, все се надявам че някой ще ми каже някой трик, който не знам и който магически ще ми оправи системата.

Но общо взето съм почти сигурен, че просто лаптопа ми е скапан и че за да се оправи работата, просто ми е нужен наистина свястен комп. Тези лаптопи са направени да си четеш мейла на тяха не да правиш записи явно. Иначе картата ми Presonus Firebox е една от уважаваните за класа и парите си и навсякъде чета само добри отзиви за нея, особено за преампите и. Просто имам чуството , че Qubase -а от едно ниво нататък, и да променям латенцията от картата, просто нищо не се променя, все едно че програмата не разрешава. На 2 милисек нямам пуканки но Qubase показва сборна, входно изходна латенция 14 милисек и много сериозно се усеща в атаката на китарата

 

Иначе мерси много за поста, мисля първо да сменя лаптопа с нещо настолно и после ще му мисля ако пак не става

 

А RME са наистина много добри, един приятел има на такава на Мака в репетиционната, никакви проблеми. Но винаги го отдавах на Мака

 

:cheers2::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз от доста време се занимавам със записи през софтуерни симулации.(И така и не съм стигнал кой знае колко далеч)

Преди ползвах вградена карта в дъното с Асио фо ол драйвери и си беше мъка голяма. Понякога се принуждавах да запиша китарата"на сухо" както се изрази някой, и после да процесвам, било то драйв или нещо друго.Целия "Фийлинг" отива на майната си разбира се. Отделно ти се късат нервичките защото поради изискванията които картата не покрива се случват всякакви гадни неща, като на 50 % имах случай на пълно забиване и евентуално загуба на част прогреса по проекта.

 

Сега съм със мааалко по добра- М-аудио 2496(и малко ъпгрейд отстрани, но да не изпадам в подробности) и нещата стоят така: вече нищо не забива- поне нервите си ги пестя. Латенсията е поносимо лека, и все пак понякога както каза БлекБърд уж свиря ритмично пък не става така на записа. Отделно си яде от атаката, а при мен най гадното е че при някои програми ми яде и от състейна- просто ми отрязва тона след определен период а аз знам че звучи все още, защото го пускам паралелно с друга програма с която този проблем го няма.

И въпреки че резултатите които постигам далеч не са задоволяващи си давам сметка че базата с която разполагам е евтина и не е на ниво. Оценявам обаче предимствата- може да се записваш със слушалки без да пречиш на никой в два часа през нощта да речем, не се налага да експериментираш с микрофони ако си като мене без грам опит, записвайки един трак имаш безкрайно ммного възможности за обработка след това , можеш и да се връщаш в изходно положение ако нещо не ъи хареса и не се впише, а ако е записана китара с драйв от амп, драйвът си остава такъв какъвто е. Също ако си любител с разностранни интереси(като мен :cheers2: ) едва ли ще си позволиш едно кубе за блус , едно за дет метал ...

И все пак ако имах условията и възможностите бих свирил само с кубета.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на Мака в репетиционната, никакви проблеми. Но винаги го отдавах на Мака

 

:cheers2::)

И в това има много истина. Имах смешен Мак лаптоп iBook G3 с 600МХц проц. С вградената карта свиреше МЕГА добре в реално време, да не кажа по-добре, отколкото тогавашния ми настолен звяр с М-Аудио интерфейс. Не се бъзикам!!! В Уин аудото е с най-нисък приоритет, което го прави крайно неподходящ за музициране, при МакОС такава работа няма! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.