Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя покупка е най-удачна първо?


eccec

Recommended Posts

Що за глупости са това? Ако имаш пари, ще си купиш по-доброто, какво има да му мислиш. А по-доброто е професионалната музикана техника, т.е. скъпо кубе, всичко друго е бюджетно решение, в което, разбира се, няма нищо лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Кубе! :thumbup:

 

Все пак не забравяйте, че на Налбантов само звуковата карта сигурно струва колкото сносно кубе за домашна свирня :girl_cray2:

 

А и според мен е по-добре да се започне семпло - с кубе и после някое и друго педалче, защото разправиите със сифтуера може само да скапят кефа на човек, особено ако сега започва да се занимава с това. А и каквото и да си говорим, кубето, каквото и да е, е мобилно и може да се ползва и не само вкъщи, дори да става въпрос за тихичко свирене с приятел в неговия дом само за кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взимай, кубе разбира се :thumbup: . Не съм пробвал как е с процесор и компютър, но немога да си представя какво удоволствие от свиренето бих изпитал ако чувам звука на китарата през звуковата карта и колонките на ПЦ-то. Ако имаш повече пари ще можеш да си вземеш кубе с повече вградени ефекти, ако не - с течение на времето ще си набавиш лека полека необходимите ти ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за кубе. Просто иначе, за да нямаш закъснение (Delay), трябва да имаш хубава звукова карта на компютъра ти, която пък, сама по себе си, ще струва сигурно, колкото някакво читаво кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Не е така. Аз съм с Realtek аудио (едно от възможно най-евтините интегрирани аудио решения), но с Асио драйвера нямам закъснение. Вярно, че не всички работят с въпросния драйвер, но има и друг(и), на които сега не се сещам за имената им.

 

Иначе съм поддръжник на идеята за китар->ефекти->кубе, когато човек може да си го позволи. За това, ако има възможности - смело. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

roland Micro Cube 5 и си уреден.Ефекти делеища хоруси феизари тунери дисторшани клиинове ампове.аwe сичко за 217 лв от раизин форс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам за кубе.Взех си моето заедно с китарата около коледа после си купих вече metalcore overdrive педал.Ама аз свиря доста често и се събирам с други китаристи.Все пак препоръчвам кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за кубе. Просто иначе, за да нямаш закъснение (Delay), трябва да имаш хубава звукова карта на компютъра ти, която пък, сама по себе си, ще струва сигурно, колкото някакво читаво кубе.

 

 

не съм съгласен. с риск някой да каже, че се повтарям - аз съм с карта от 98ма година на Creative, която не се ъпдейтва от 2001г. насам. обаче и набарах едни драйвери, които се модифицират до днес от руснаци и са чисто и просто един DSP интвефейс, с които изкарвам 4ms закъснение на Guitar Rig 3 и не е никак зле (става въпрос за kxproject, което е решение за 10k1 и 10k2 базирани карти). но както се спомена самия звук на китарата не е същия и дори да имате ефекти ако те нямат амп емулация просто звучат ужасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем хубаво ти си с такава карта, ам пича кат не е...

Я стига, да си зема кубе, да си свири отначало с вградения драйв и после да си купува ефекти, те не бягат, докато оферти за хубави кубета по тънко рядко се срещат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, когато боцнах мойта китара в компа, не бях с най - новите драйвери за нея. Може и от това да е, защото на моменти си се усещаше забавянето, и беше МНОГО дразнещо. Who knows... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за кубе. Просто иначе, за да нямаш закъснение (Delay), трябва да имаш хубава звукова карта на компютъра ти, която пък, сама по себе си, ще струва сигурно, колкото някакво читаво кубе.

 

Абе тоя Delay не му ли се викаше Latency ? :cheers2:

Иначе -> КУБЕ !!!

В компа е МЪКА !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

So, my friend...

Както виждаш-четеш-чуваш, 100% от форума те съветва да инвестираш в комбо...не прави грешката да купуваш евтинджоси...Събери пари и купи свястна лампа (примерно CRATE V18 - 500 лв. или по-скъпо...). Няма да съжаляваш, каквато и музика да свириш...

Ефектите са толкова лесни и ясни, че не си струват коментара...Каквото и да включиш в лампата, все ще звучи добре....:--)

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Latency се води, не Delay, моя грешка :greenball:

Нито е задължително да е лампа, нито са лесни и ясни ефектите (лично мнение). Даже ми се струва, че точно това е трудното - да се намерят правилните неща. Поне при мен, де щом на вас ви е лесно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък така и никога не можах да разбера, как така никой няма латенция с карти за по 10 лева, а аз така и не можах да се отърва от нея с Firewire карта за 700. Явно нещо наистина не вдявам от тези работи. Много ще се радвам, ако някой ми каже как се прави номера :greenball: . Специално с вградената Риълтек до никъде не мога да я докарам.

 

Какво всъщност значи, че няма латенция, колко ви е реалната такава в милисекунди и усещате ли я като свирите, мен моята много ме дразни, някъде около 12-15 милисек е.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.