Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя покупка е най-удачна първо?


eccec

Recommended Posts

Здравейте, въпросът ми е такъв: притежавам електрическа китара и се чудя каква да бъде следващата ми покупка - главно се колебая между кубе и ефекти (имам предвид не процесор, а отделни ефекти.) Чудейки се дали да си взема кубе се питам - ако имам набор от ефекти - има ли голямо значение дали използвам кубе или дали си включвам китарата в компютъра.

 

За момента ползвам едно кубе, но не е мое и не се знае докога ще го имам. Тъй че се чудя дали да си кубя хубаво собствено кубе и чак тогава да мисля за ефекти или кубето не е наложително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ако свириш за лично удоволствие в къщи на компа и вече имаш китара тогава не си купувай нищо.Ползвай софтуер с ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи.

Кажи какво искаш да правиш с покупката първо. Имаш ли група, носиш ли нещо като ходиш на репетиции или само у вас ще си свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз съм склонен да ти предложа да си намериш кубе. в момента свиря с другата система с китара в PCто но ако нямаш хубава аудио карта веднага ще усетиш колко дразнещ е delay-a (на сигнала а не ефекта "Delay" :no: ) от момента в който удариш струна до момента в който чуеш звука от PCто. докато едно кубе само по себе си най-малкото ще има драйв. а ако е малко по-хубаво и reverb и delay и с един хубав микрофон (или ако има output за миксер ) пак можеш да прекараш целия тоя саунд в PCто ако толкова държиш на ефектите. но истината е че звука от PCto никога няма да е толкова хубав колкото аналоговия саунд на китарния amp.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото важно нещо в случая е така нареченият "фийлинг" при свирене.

Няма компютър, който да не го реже в някаква степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ какво искаш да кажеш с това? в смисъл filling или feeling ? защото ако е първото нямам на идея за какво говориш :no: ако е второто - така е, съгласен съм на 150%.

 

също така искам да добавя че ако ще свириш на PC (обръщам се към автора/ката на темата) ти трябва или DI Unit или китарен ефект, който има симулация за китарен амп, както са ефектите на digitech. аз лично ползвам Hot Head.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото важно нещо в случая е така нареченият "фийлинг" при свирене.

Няма компютър, който да не го реже в някаква степен.

 

Абсолютише!!! :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Мда, питайте Налбантов колко скучно и без "фийлинг" му звучи китарата в компа... :no: Не отричам, че е съвсем различно, когато свириш с усилвател + ефектчета.

 

Човек си преценява дали има финансовата възможност да отдели за кубе. Също така дали ще си свири у тях си, през свободното време или ще ходи по мази и тн. да забива някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз гласувам за кубе. От собствен опит го казвам. След като си зех комбото се родих просто! Ако имаш 200-250 лева можеш да си земеш малко кубе с много вградени ефекти и така ще си решиш и двата проблема :thumbup:

Редактирано от mishina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.