Jump to content
Българският форум за музиканти

предложение


Guest крис

Recommended Posts

предлагам да смените името форума,хубава идея е "форум за музиканти" обаче не може младежи които свирят от 1 или 2 години да се пишат музиканти(напреднали) и да дават мнения за китари ,усилватели без да са сменили по 20 -30 китари и по още толкова усилватели а за ефекти да не говорим.

а пове4ето от тях дори не са виждали и много китари,така че не могат много много да дават мнения и препоръки кое е добро и кое не,а не да отричат някои фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич, всеки има право на мнение. И всеки има право да го изрази. И всеки който чете тоя форум може да погледне инфото на този който е изразил дадено мнение и сам да прецени дали да му вярва.

Нали??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ,поправям се ,става въпрос за компетентни мнения на музиканти професионалисти,а не на хора които сега се учат.а за мнение всеки може да си казва каквотоиска то в българия всеки разбира най много от музика и от футбол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за компетентни мнения на музиканти професионалисти

Е има ли чак такова значение как се нарича форума? :)

Професионалист в дадена област е такъв, който си изкарва парите от работа в дадената област. Всички останали са аматьори и аз, лично, не намирам особен проблем в това.

Аз също съм аматьор, не съм и никога не съм се наричал музикант (даже май наоколо некой беше го потвърдил хехехе), но все пак от време на време мога да изкажа някое мнение по някои въпроси, по които намирам че мога да помогна макар и малко, а дали е компетентно или не е отделен въпрос, който е тема на субективна оценка.

 

Вкратцем, не дръж чак-толкоз на тез' неща :) Хубавото на този форум е че всеки може да научи нещо, а най-много не толкова напредналите. Това преди години, когато аз почвах беше едно огромно ходене по мъките, което ако имаше такова място (и имаше Интернет хехехехе), сигурно щеше да ми бъде спестено и да мога да отделя повече време на основната ми цел - свиренето.

 

айде лека и със здраве :)

 

п.с. Disclaimer - горното е лично мнение. Ако съм засегнал някой това е напълно случайно и непреднамерено и да ме прощава предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така synchu,съгласен съм донякъде с теб,така е професионалист е този които си изкарва парите с тожа ,но и е учил за това,(но в българия всеки прави това което не е ,или повечето са така,да не давам примери.но съм сигурен че ти не би се доверил в ръцете на хирург които реже месо за хоби месарски магазин и не е учил за това нали така,е същото се получава и с музиката ама от фалшиви звуци никои не е умрял. но както и да е ,съглсен съм с теб за форума 4е е хубаво да се обменя информация и тези които сега започват да се учат-така е.но нека да не отричат марки фирми и други преди да са се запознали добре с тях и да са изградили правилен критерий за нещата в живота ,а също и към музиката.

поздрави! и успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ,поправям се ,става въпрос за компетентни мнения на музиканти професионалисти,а не на хора които сега се учат.а за мнение всеки може да си казва каквотоиска то в българия всеки разбира най много от музика и от футбол.

Пич, 1. човек се учи докат е жив и 2. да не би да искаш да кажеш, че начинаещите нямат място тука или не са компетентни по няякои музикално-технически въпроси ако можем така да ги наречем. Тва е тъпо. :) Пък и не всеки музикан е професионалист. Освен това тук начинаещите могат да поискат съвет, да потърсят учител, уроци и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да са се запознали добре с тях и да са изградили правилен критерий за нещата в живота ,а също и към музиката

Дефинирай "правилен" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) я един бърз виц към човечето с двата пръста-това е герои на социалисти4еския труд-стругар или дървосекач награден с орден'георги димитров от 198..... година който поръчва 4 бири
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) я един бърз виц към човечето с двата пръста-това е герои на социалисти4еския труд-стругар или дървосекач награден с орден'георги димитров от 198..... година който поръчва 4 бири

за снежанка -- отговор- за '"правилен"- когато направи6 20 или 30 години като музикант ще разбереш,но за сега може само да седим на чаша вино и да говорим за нещо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми отговори на въпроса.Измъкваш се-защо ли?!?

 

P.S.:На някои хора и сто години не им стигат...

 

Не - чакай,че се изнервих - имам вече 17 и кусур години "стаж" - сега ли да говорим,или след 2 години и нещо,г-н крис?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми отговори на въпроса.Измъкваш се-защо ли?!?

 

P.S.:На някои хора и сто години не им стигат...

 

Не - чакай,че се изнервих - имам вече 17 и кусур години "стаж" - сега ли да говорим,или след 2 години и нещо,г-н крис?

я дай сега да раздухаме че след 2 години я камилата я камиларя.а и виното ще се вкисне.айде не се изнервяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, крис, защо ако свиря от една или две години не мога да се пиша музикант? Какво е музикант според теб, човек който се е занимавал 20 години? За мен музикант е човек, който прави музика. Колкото по-яка е тя, толкова повече хора ще я харесват (for ex. Nalbantov ;):) ). Но това примерно че много хора не я харесват (въпросната музика) не означава нито че тя не е музика, нито че е по-малко негова (на човека дет' праи музика по-горе :):);):) ). Независимо на колко години си или колко теория и т.н. знаеш ти пак можеш да си музикант и то страхотен!!!! Най-яките сола, за мен въобще не са писани от "музикантите" (от твоя тип - с 20-30 години стаж, (както вие го нарекоха по-горе)). За мене най-якото соло е на Fade to Black третото (е, и първото :)), но тогава Хамет не е бил "музикант". И к'во от това, убийствени са. Всъщност като се замисля, повечето от най-яките песни въобще не са от хора с по 20-30 години свирене зад гърба си, но това въобще не означава че тия дето са ги правили не са музиканти.

 

Или к'во, щом тоя е бг форум за музиканти, то аз нямам право да съм тук щото свиря от 2 години и половина? В правилата си пише, че трябва да се толерираме един друг, а ти в един момент идваш и казваш "ми щом свириш от 2-3- не си никъ'в музикант.

 

В края на краищата, много се радвам че има хора, които са се захванали и са направили това (тоя форум). Много ми е помогнал и на мен и на още много хора и аз лично смятам че всеки, който е тук е музикант, а след като се е разходил из това място - просветен музикант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи Крис

Ти музикант ли си!

Ако си няма да говориш подобни неща!

 

Кога успя като музикант!? :)

 

:)

 

 

Кой е музикант :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Обсъждате глупости

2.Който му се четат само "професионални" мнения да ходи другаде. Тук може да пише всеки, който се смята за музикант. Няма да се променя нито името, нито идеята на форума, само щото някой има голямо самочувствие на музикант и си мисли че това е свързано с диплома, стаж или нещо друго.

Крис да не се обижда!

 

Както казва Стив Вей (истинският :P ) - Музиката е изкуство! И затова никой не може да каже "Вашият шум е по лош от моя"!

Музикант за мен е всеки който (се опитва да) прави изкуство!

Уважаеми музиканти чувствайте се свободни да изказвате мнението си ;) (Стига да не е в разрез с правилата на форума :P ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.