Jump to content
Българският форум за музиканти

ЛЕЛЕЛЕ МАЛЕЛЕ


Black Bird

Recommended Posts

Яко :P

 

Берингер съм ги признал - мнооого добри са в тая игра ... :D

 

Аз имам TUBE ULTRAGAIN MIC200, отварял съм го и съм сменял лампата - няма никви светодиоди за осветление и определено различните лампи водят до различен звук. За сега най-много ми харесва как звучи със JJ ECC83S.

А като си го отварял поне премери ли анодното напрежение и отоплението колко е?

Не, не съм помислял за това, а и ми е ясно че е относително ниско, защото свети доста анемично. В същност е все тая, при положение, че си върши работата.

 

Берингер обаче ме разочароват, тъкмо реших че са направили гениален ход и се оказа, че и това не е тяхна идея. Ето например Korg Electribe EMX1:

 

One small issue, though: the valves have pride of place behind an oval glass window on the front panel, allowing you to bask in their warm glow — strangely, though, it's not the warm glow of the valves themselves, but of two yellow LEDs soldered to the circuit board! This is reminiscent of the moulded fake tweeters and bolts on '80s-vintage Amstrad 'hi-fi' equipment! The window does get physically warm, but not hot: grilles on the rear panel and underside allow air to circulate.

 

korgemx3.s.jpg

тва че свети слабо нищо не значи

отоплението може да е по слабичко

анодното напрежение няма голяма връзка със силата на светенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, мале ... Наистина, нищо ново за мен и отношението ми към Берингер. Сега съвсем ми паднаха в очите...

Ей тука падна яко смях:

 

"...There are good reasons not to connect the tube but to incorporate it purely as a decorative item...

 

It won't wear out. And even if it did lose its vacuum or become inoperative in some way, it wouldn't affect the working of the preamp if it wasn't connected.

 

All good electronic designers 'design out' the characteristics of the active devices so that variability among components does not affect the parameters of the circuit. What better way to design out a component than not to connect it in the first place? ... "

 

:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Берингер лично на мен никога не са ми звучали добре. Звучат като схемички, правени от ученици в техникум :no: . Липсва им нещо в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

много нагло ве. егати ората, да слагат декоративни ламбета :-))

то и на меса в туин има един червен светодиод между ламбетата, щото изгледът е отгоре и не се вижда никаква светлина ... обаче греят.

 

да не забравяме, че на малките триоди по правило не се вижда много от светлината на отоплението или катода, щото филаментите са доста големи. обаче това с ниското напрежение или декоративната функция не го възприемам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи.... мисля, че тук някои от вас грешат. Кой е казал, че е декоративна? виждали ли сте схемата на тоя преамп? мерил ли е някой дали лампата просто седи там или не?

На мен ми се вижда по следният начин: лампата си е има и си бачка. Звука минава през нея, а тези светлодиоди са ги сложили за по гууд лукинг! и това прави техниката красива. Има много фирми дето слагат осветление покрай лампата, повдигайки ефекта на "лампова техника", и по този начин хем привличат повече купувачи (маркетинг майна), хем и изделието изглежда красиво!

Това мисля аз, и според мен ревюто което четохте е написано от някой който си няма и хабер от електроника а пише простотии...

Специално този линк го гледах преди известно време в някой форум и хората не се смееха на беригер, а на пича който го е писал :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.