Jump to content
Българският форум за музиканти

ЛЕЛЕЛЕ МАЛЕЛЕ


Black Bird

Recommended Posts

Баси наглия начин да те излъжат. И като ти кажат да не сваляш капака, за да не прецакаш гаранцията, върви та разбери как те возят! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак...

Ultimately, the Behringer MIC 2200 Ultragain Pro is still good value for money

 

Това би трябвало поне малко да смекчава вината :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем го има и с други модели от серията 195х серията, препоръчва се да се смени лампата 12АХ7 с модел на Софтек, Филипс или поне Тунгсрам. Друго е че на част моделите не им достига захранващо напрежение за лампата. Аз чакам модел на Телефункен за да пробвам на моя Мик100 тюб, но при него няма светодиодчета, а си свети наистина лампата и има "уарм" ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко ;)

 

Берингер съм ги признал - мнооого добри са в тая игра ... :ph34r:

 

Аз имам TUBE ULTRAGAIN MIC200, отварял съм го и съм сменял лампата - няма никви светодиоди за осветление и определено различните лампи водят до различен звук. За сега най-много ми харесва как звучи със JJ ECC83S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко ;)

 

Берингер съм ги признал - мнооого добри са в тая игра ... :ph34r:

 

Аз имам TUBE ULTRAGAIN MIC200, отварял съм го и съм сменял лампата - няма никви светодиоди за осветление и определено различните лампи водят до различен звук. За сега най-много ми харесва как звучи със JJ ECC83S.

А като си го отварял поне премери ли анодното напрежение и отоплението колко е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка никъде ясно не се споменава дали лампата върши или не върши работа- другото са празни приказки

 

Повечето схеми за ПРЕампове, които съм разглеждал осигуряват в пъти по-малко HT(High Tension) и респективно лампата не свети, но пак си върши работа. Примерно ако отвориш едно стааааааааааро лампово радио, колкото и да се пулиш, само няколко от лампите ще видиш да светят осезаемо. В туй има две остриета- от една страна амортизацията на лампата е мноооооооого по-бавна. От друга, влиянието й(омекотяването) в/у звука ще е по-малко, щото не може да се стигне до компресия и овердрайв...

 

Не искам да ги защитавам, защото наистина ако не са конектнали лампата ще е грозно изпълнение, но пък ако диодчетата са просто "застраховка" срещу наивни клиенти, би могло да се приеме- нима някой наивник "разбирател" ще си купи лампова техника ако не види, че лампата действа и като крушка? :ph34r:

 

П.П. има много по-тежки "престъпления" от много по-утвърдени марки в тая област. А и в крайна сметка- важен е ЗВУКА нали? Като отидеш да си купуваш техника- включваш, слушаш, решаваш. Ако ти хареса- не те касае как е изпълнено. Виж ако си купя маршал за 2000$ а се окаже, че вътре са бутнали два транзистора и една лампа(крушка, за осветление), ситуацията ще е друга ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж мерихме напрежениата на един компактен лампов преамп

и се оказаха пълен ташак 30 волта анодно -хахаха

Лампата е проектирана за 300 Волта а не да се правят макети с нея и да се лъжат хората да си купуват боклуци!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж мерихме напрежениата на един компактен лампов преамп

и се оказаха пълен ташак 30 волта анодно -хахаха

Лампата е проектирана за 300 Волта а не да се правят макети с нея и да се лъжат хората да си купуват боклуци!

Малко е ... на 15-20 годишния ми Динакорд е 600 волта ...:ph34r: ...

 

Най-важното е как звучи един дивайс...останалото са приказки и легенди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко ;)

 

Берингер съм ги признал - мнооого добри са в тая игра ... :ph34r:

 

Аз имам TUBE ULTRAGAIN MIC200, отварял съм го и съм сменял лампата - няма никви светодиоди за осветление и определено различните лампи водят до различен звук. За сега най-много ми харесва как звучи със JJ ECC83S.

А като си го отварял поне премери ли анодното напрежение и отоплението колко е?

Не, не съм помислял за това, а и ми е ясно че е относително ниско, защото свети доста анемично. В същност е все тая, при положение, че си върши работата.

 

Берингер обаче ме разочароват, тъкмо реших че са направили гениален ход и се оказа, че и това не е тяхна идея. Ето например Korg Electribe EMX1:

 

One small issue, though: the valves have pride of place behind an oval glass window on the front panel, allowing you to bask in their warm glow — strangely, though, it's not the warm glow of the valves themselves, but of two yellow LEDs soldered to the circuit board! This is reminiscent of the moulded fake tweeters and bolts on '80s-vintage Amstrad 'hi-fi' equipment! The window does get physically warm, but not hot: grilles on the rear panel and underside allow air to circulate.

 

korgemx3.s.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.