Jump to content
Българският форум за музиканти

"Приключение" в търсене на Т О Н А


Recommended Posts

Дано да се разбира за какво става въпрос от снимките :)

Формата на главата ще се промени, както и доста други малки детайли, но има време. Сега тялото е на дневен ред.

 

pioneer 306c ... :wacko:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Коце, супер са и снимките и работата ти! Ей такива неща изпълват окото, а след това ухото на хората! Много ми е драго да преглеждам темата за тази китара, да знайш!

 

:wacko:

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво впечатление прави колко чисто и подредено е всичко, макар и то малкото, което се вижда на снимките. :greenangel: Надявам се не е само заради присъствието на фотоапарата. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Радвам се, че темата буди интерес и ви харесва начина, по който се развива! Благодаря :) !

 

За днес дозата от 3 снимки ще покаже малък напредък. Кленовата подложка е вече залепена и обработена с подходяща височина. Пробива се отвор за кабела на адаптера.

 

pic0271u.jpg

 

След това се пристъпва към ориентация и фиксиране на струнника, наклон на грифа, и напасване на грифа към седлото.

 

pic0272.jpg

 

Понеже EAmechaniX пожела грифа да влезе още малко в тялото, ще се наложи още една корекция. След корекцията и след завършване на арч топ-а, наклона на равнината на тялото около грифа ще е в една равнина с фингърборда. Ще покажа снимки по-нататък, че ми е трудно да обясня какво точно имам предвид.

 

pic0273f.jpg

 

Slide : За подредбата да - има такава, но за чистотата...няма как... ;)

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Не разбрах, ще се сменя ли формата на главата ?

 

На пук на всеобщото мнение, че малката глава скапвала тона и състейна, ще бъде сменена с такава.

Майтапя се! :)

 

Страшно ме дразни формата на главата и затова ще бъде трансформирана в малка, симпатична главица

с по-различно подредени струни и ключове.Идеята ми тук е струните да бъдат абсолютно прави от край до край.

Това ще предполага смяна на позициите на ключовете, като се приближат един към друг по надлъжната ос.

Т.е. отворите за тях ще бъдат разпробити и приближени така, че да може струната да върви право без никакви

чупки.

 

Нещо такова, но формата на главата няма да е такава.

46442936046088921512432757592xmTFUQhSxtZWptIFQxD.JPG

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или така ?

 

48Broadcaster_Proto.jpg

 

 

тази глава според мен изглежда с пъти по-добре от single side-a с който става популярен телекастера. ако си правя някога китара съм намислил главата да е копие на тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въображението не ви е чужда територия. :)

 

Пак обяснявам!Формата на главата ще е друга а снимките подсказват само идеята за

правотата на струните.(егати израза...к'ви ги пиша и аз) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

както спомена марински - всеки с вкуса си. за мен няма по-грозно нещо например от голямата стратокастерска глава. или пък малката телекастерска глава. или пък обърнатата глава на Jackson-ите, която направо ме отвращава (за което ако ме чуе един познат ще ми скочи на бой :) ). на мен просто ми харесва симетрията. това е.

 

EDIT: съжалявам само, че не обърнах внимание, че главата в момента прилича вече на тази, която предложих.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.