Jump to content
Българският форум за музиканти

"Приключение" в търсене на Т О Н А


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Още една крачка напред.

На тялото е обработено вече и лицето. Отнех около 7мм материал, за да получа обща дебелина на тялото 34мм. В този си вид тялото е готовo за залепване на top-а.

 

pic0252h.jpg

 

След дълги дискусии и размяна на снимков материал, EAmechaniX даде своето съгласие за материал клен- 6 годишен, ситен и променлив флейм. Дебелината на материала е 20мм и е от 2 части bookmatched. Съвсем наскоро научих, че има българска дума еквивалент на bookmatched- ФЛАДЕР. Както ми я казаха, така я пиша.

 

pic0257.jpg

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Тялото е вече със залепен кленов топ и изрязан по контура.

 

pic0259.jpg

 

Пристъпва се към изрязване на отвори за адаптери и нек джойнта, който за кратко ще наричам седло или седло за гриф.

Има леко разминаване на осевата линия на ФЛАДЕРА на топа, защото конструктивно всички отвори на Ариата са изместени с 5мм в страни.

 

pic0261.jpg

 

Понеже този ясен, който се очертава да бъде под седлото на грифа не ми вдъхва доверие и с цел да намаля слепките, и в същото време подсиля контакта на седлото на грифа, преминавам към премахване на ясена до махагона.

 

pic0265.jpg

 

На тази снимка показвам със стрелки стари пукнатини, които също е добре да се премахнат имено с поставяне на нова здрава основа, на която да легне грифа при set in конструкция.

 

pic0263.jpg

 

Две снимки на седлото след премахване на ясена.

 

pic0266.jpg

 

pic0267.jpg

 

След подготвяне за кленовата подложка и след изчистване, и изравняване на всички контактни повърхности се пристъпва към залепване. За препоръчване е ползването на лепило за челни сглобки. Размера на подложката е точен до толкова, че да няма никакви хлабини. Стяга се здраво и се чака.

 

pic0268s.jpg

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бастрафик или ИдеалПетров - все тая.Маистора е върха на сладоледа.Скоро и аз ще пусна една темичка за негова намеса в реставрацията на един уникат. VIVA BassTraffic !!! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мислил съм, но не искам да прибързвам, защото тия неща в последния момент се изменят и ще стане тъпо

ако го споделя сега.Ако пък се запази до края идеята за първоначалния цвят, то нека бъде изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изглежда много професионално изпиано до тук! Поздравления! В очакване сме на още снимков материал! :cheers2:

 

 

КостадинДимитров(BassTraffic) е професионалист ако не си информиран и мисля, че и за напред всичко ще бъде изпипано професионално,без никакви съмнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BassTraffic, снимките са гот! Повече никакви оправдания, че не си фотограф! :wacko:

Излкючително интересно ми е да следя процеса.

Не разбрах, ще се сменя ли формата на главата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.