Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един текстописец във форума


Recommended Posts

E, щом предпочиташ да се засягаш, изборът си е твой.

На мнение съм, че хората, които пишат американските текстове на големите хитове са на много по-високо ниво с английския от нас двамата, че и от останалите, мъчещи се да пишат английски текстове в този подфорум.

Не съм имал за идея да те обиждам или да се състезавам с теб по езикознание, но явно ти така го приемаш.

Дали ще ми отчетеш наблюденията си е изцяло твоя работа.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ем всъщност се базиках за Кембрич,но явно звуча злобно :mellow: И пак смятам че човека няма ниво,а душа и,че в никакъв случай американските "хитове" не са написани на особено по-различно ниво,дори са по просто написани от чужденец пишещ на английски!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен.

Някой път в "прости" текстове, по удивително уместен начин са подбрани съвсем подходящи фрази и изрази, за да се постигне едно предаване на някаква идея, което даже с по - сложен текст надали би станало по - добро. Тоест и "простите" текстове, хич не са толкова лесни за писане.

Даже ми се струва по - трудно, с по - малко, да кажеш повече.

Примерно някои от поп/рок или гръндж текстовете са бая интересни за разучаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Именно за това говоря.

За да можеш да кажеш много с малко, а същевременно и да си лесносмилаем, трябва да си Бог, както в езика, така и в изказа. Освен това трябва да имаш много ясна идея какво точно пишеш, какво точно искаш да кажеш и защо. Също и на кого.

Много хора бягат от писането на български главно защото не си харесват българския изказ, а на английски(понеже не го разбират толкова добре) им се струва, че пишат по-добре.(това последното изобщо не касае авторката на темата, просто е мое наблюдение).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже коментирате нивото на английския - определено не е чак толкова добро. Стила няма да го коментирам, само ще спомена, че има доста фрапиращи грешки. Чел съм само първото.

 

What do you feel,

when you're watching me lost in the filth?

Will you wait till my dead

or will you decide to give me your hand?

 

So?!Are you happy,

or you thing that our hate is crapy?

Do I want from you to help me escape

and will I agree salvation from you to take

 

dead - death

thing - think

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, хайде като сме почнали.... :dance:

 

A song for all the female bass players

 

At (the) beginning of this dream - At beginning не може да се каже

it was music and a wild pulse

from the place of their first scream

a loud voice searching for the correct tools

 

So they choose thatone with 4 strings - Choose? въпреки, че всичко е в минало време? Не трябва ли да е Chose? Започнал съм да уча английски преди 15 години, и въпреки, че не претендирам за големи знания (а и съм го занемарил напоследък), не можах да намеря тази дума thatone в нито един речник.

where her fingers are her wings

which made her soul to fly high - "То" е абсолютно излишно

to play over (the) sky - преди Sky не би ли трябвало да има определителен член? The?

 

Pr.,Wimen with basses, - може би искаш да кажеш women

they know how to kick asses

Give them musical(l)y battle - пише се MUSICALLY (или пък е без последната буква - musical battle)

they'll win her with a rythm heart full with metal - по - правилно ми звучи Heart full OF metal, ритъм се пише rhythm

 

There's no fool,

they're true not lies!

You who despise those instrument - или е those instrumentS или е thIs instrument

Do you know what ?

You can just kiss their ass

There's no good music without a bass!

 

There're too many people

who just can't understand

but their judgement they can not stand

they won't stop rockin' on hard (Go on girl!)

 

 

Pr.,

They are really hot,

and they'll rule over the top

 

 

And so they shacked every concert place - shake е НЕПРАВИЛЕН ГЛАГОЛ! shake - shook - shaken

Made their listeners to enjoy the space - "To" e абсолютно излишно...

That is the reason to live for

 

 

Pr.,

They are really hot,and they'll rule over the top.

 

And to the end,they will play in their band

Moved up high are the hands of their fans

And with a smile,

they're rockin' wild[go girls!]

 

Пак повтарям, нямам претенции, просто показвам грешките, които виждам на пръв поглед. Нямам лоши чувства към авторката, дано пише още и да задобрява :hysterical:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие тука на редакция ли сте го ударили беее?!? Като ви се пише на английски, вземете си дебелия речник под мишницата и действайте (ега ти философията :hysterical: ). Не съм се замислял, че може да е толкова трудно :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

ммм текстовете не са лоши... :( единият беше малко стил Evanescence (Еймито все се жалва и ридае) ,но нищо - ти все пак си пишеш това ,което ти харесва и никoй няма право да те критикува по отношение на това

:girl_witch: :girl_witch:

 

иначе за грешките ,в крайна сметка трябваше да напишеш текстовете първо в Notepad например... там има автоматичен редактор ,който ще ти покаже кое не е както трябва и няма да ти коства много усилия да погледнеш в нета ,просто за да не се изложиш...

 

иначе ми харесаха ,като идея са супер и изказването ти ,че нямаш намерение да ги направиш на парчета не ми хареса...

трябва сериозно да помислиш по въпроса ,би станала добра музика с тия текстове

:girl_witch::thumbs_up::(

Редактирано от WenzelWeck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам твурдо,че няма да ги направя,а просто не съм материалист-това исках да се разбере иначе определено бих направила нещо авторско,което съм иэмислила аз.Иначе съм фенка на Еванесънс,но не мисля,че ми влияят не энам защо съм оставила такова впечатление,а колкото до грешките бих казала,че са от недоспиване и не гледане какво точно пращам... но мерси за идеята!:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума за материализъм ,де... не е нужно да се занимаваш професионално ,нали?

можеш за удоволствие да мацнеш малко музичка там - да видиш какво ще се получи :punk_guitar::)

 

 

а за бандите ... колкото и да не ти се вярва всяка банда ,която слушаш ти влияe малко или много ;) няма лошо - така изграждаш собствен стил ,смесица oт твоята любима музика

 

а грешките ... не ми пука особено от какво са :godbless:

важна е идеята ,не съм ли права ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид Еванесанс,че не ме вдухновяват,а не бандите като цяло!A за музиката в/у текстовете аз мога да оправя допълнетелно някоя китара,а за баса нямам проблем,но барабаните и гласът леко ще ме затруднят честно казано :hysterical: иначе за мен си е удоволствие да се занимавам да!А колкото до това,че идеята е най-важната ми поне аз споделям това мнение:spam:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.