Jump to content
Българският форум за музиканти

Още един текстописец във форума


Recommended Posts

Няма лошо хора,че си проведохте дискусия,но бих серадвала се някой да коментира текстовете които съм написала се пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С пак избора на аудитория си е самостоятелен :) Аз си мисля че с една песен на английски можеш да пробиеш и в БГ после и в чужбина със същата тази песен.А не да напишеш 10 БГ песни и после да ти трябват нови за чужбина.Все пак ако тя иска да "влияе" на когото и да е в БГ ще и по добре да напише няква чалга песен на БГ...Иначе не искам да се карам или неш :D

Все пак текстовете ми харесват много,макар и няколкото грешки xD,смятам че са доста сполучливи и от тях ще излязат чудесни песни :) стига да има музиката...Понеже е басистка(ако се не лъжа) би трябвало лесно да си изгради ритъма на песента :P Късмет :P

Винаги мога да помагам за китарата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като си съберете групата, направете ги тия песни, та да чуем с музика как е. Текстовете иначе не са лоши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз общо зето тези текстове,които съм написала във форума принципно не точно за мене си ги писах иначе ,но беше много мило от сттрана на онзи човечец,че предложи да помогне с китара. Не търсех помощ,но ако той си жертва един текст,който ми хареса ще го използвам :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ако ти трябва група, за да си пробваш текстовете, винаги можеш да се обръщаш към мен :D Само да знаем в какъв стил - да не направим някоя балада на траш/дет :D (че мойте к'вито са, само тва ще земе да стане ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Стилизацията може да мине, но може и по-добре да е. Иначе така като гледам софтуера е Corel Draw, явно с brush е правено гълъбчето. Много е изпъчено и окото му трябва още да се работи. Махни му Увисналото крило - да не го правим инвалид птичето.

 

Цветовете - това по-средата си му ги нацелил най-добре - трябват ти на това синьо някакво ярко зелено ако ще е зелено, може да пробваш с червено или оранжево синьото.

 

Шрифта - Courier? Май е удачен за тематиката, но трябва да се пробва, защото на този гълъб със заоблените краища надали ще стои серифен шрифт. Трябва ти може би нещо по-нестандартно - опитвай, докато ти хареса. С Ариала също не е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aми какво да кажа? Текстовете са написани с английски на гимназиално ниво. Личи си.

В това с бас плеърките има някаква идея.

 

Иначе относно заформилата се горе дискусия съм съгласен със започналият я.

Никой тук няма да се трогне от английски текстове, дори да са идеално написани.

Средностатистическият българин не разбира добре английски, а и няма да го научи заради на Пешо песните(примерно).

И това не е въпрос на ниска култура - не всеки е длъжен да знае английски.

Точно както не всеки е длъжен да знае френски.

 

А и ако се замислите, колко английски текста на наши клубни групи знаете?

 

Знам, че има тема, където се разисква кой на какъв език предпочита да пее, но в интерес на истината, ако в българия пеете на английски, няма да си намерите много слушатели и почитатели. Мисля, че времето го е доказало достатъчно добре.

 

За пробиване навън - ОК, но там са още по-сложни нещата, а и няма да пробиете навън, пеейки музика на английски в нашите клубове.

Мисля, че по този начин се постига резултат 2 в 1. Хем никой(който не е близък приятел на членовете на групата)не отбира грам от текста във всеобщата шумотевица, дори да знае английски, хем от друга страна свирейки в нашите клубове не пробивате навън :coolp:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само един въпрос-как решихте подяволите,че смятам да тръгна да пробивам и къде точно ще ходя,и че точно това,което съм написала във този форум ще го изпълнявам :coolp: Това си е просто част от моето лично пространство в идеите,което съм пуснала ей така,за да чуя как би се коментирало и дори в началото съм писала,че и някой да ми открадне идеята ще искам само да чуя как звучи- друго не ми трябва и се радвам на критики,но в рамките на написаното от мен!:)никой не е длъжен нито да чете,нито да коментира това е свободата на избора на всеки.А колкото до гимназиалното ниво на английския ми това беше добър опит за критика и го приемам за комплимент,защото в гимназията ни почти не се учи английски-така,че мерси,че ме прати в критериите на Кембрич явно ще си изкарам изпита и бих попитала на какво ниво трябва да пиша текстове за да звучат добре,да бъдат лесно разбрани и да не изглежда смешно наблъскано с излишни фразеологизми? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами просто трябва или наистина да си много напред с английския(това не се учи в училище) или още по-добре да си native speaker.

Аз съм завършил английска гимназия и затова казвам, че е на гимназиално ниво.

Но държа да отбележа, че говоря за гимназия в България.

А за да пишеш достъпно трябва освен да познаваш езика, да имаш и съответната дарба.

Това не се учи, а ако го имаш се доразвива с много, много четене и говорене.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами браво на теберче си я завършил-аз съм в хуманитарна гимназия с немски и явно и в твойта мога да завърша и пак ще питам творческото съчинение може ли реално да ти покаже на кое ниво си?Трябва ли да сложа за пример американски текст да му гледаме нивото и трябва ли да си говорим на английски,за да докажа че все пак никога не съм имала проблеми до сега с него :thumbs_up::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.