Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за Gibson


herflik

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^имах предвид опасенията му,че ще го излъжат с карти и т.н.,знаете,че в БГ е масово явление да ти пробутват некачествена стока и на това му казват далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,човек,не съм казал нищо лошо за Визиартс,а не е тайна,че Гибсън вдигнаха цените, Faded Леспол Студио е нагоре с 174 евро от октомври миналата година в мюзикстор ,егати и кризата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мир вам, колегa Hillbilly.

нека да не задълбаваме темата със спорове за виза картите и сигурността. въпрос на личен избор е дали да си дадем данните на кредитната карта по email или факс.

транспортните разходи от МЮЗИКСЗТОР са 0 /нула/ евро. може да се види в долния десен ъгъл на скрийншота от тази сутрин

http://img22.imageshack.us/img22/1779/screenshootsg.jpg

 

можем ли вече да се обединим около мнението, че в момента е по-евтино да си поръчаме Gibson SC Special FWC от Германия ?

Редактирано от MVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно да, ако сметките така показват.

 

И все пак нека да отдадем заслуженото и на местните търговци като канал за реализация - те имат две немаловажни предимства - близкия контакт и възможността да се уверите лично в качествата на модела и конкретната китара, която купувате. Пряко или косвено, за тези предимства се заплаща определена премия. Така е навсякъде по света.

 

Въпрос на личен избор - и не се наемам да твърдя кое е по-"правилно", защото самият аз съм все още от хората, склонни да спестят нещо от чуждестранния онлайн - е дали ще поемете повече риск при по-ниска цена или по-малко при по-висока. Когато става дума за скъпи инструменти като Гибсън, рискът може би си заслужава премията ... а може би не ... не знам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мдаааа - накрая да обобщим все пак - и Фактор, и Аудиолукс имат налични Гибсъни при тях?

Моля хората, които са ги видяли лично да потвърдят.

Благодаря предварително.

 

Иначе колегата е прав - навсякъде по света покупката от магазин на място е по-скъпа от он-лайн покупка - просто в интернет разходите са по-малки, това са големи магазини с огромни складове и добра отстъпка при съответния производител на инструменти - естествено, че ще продава по-евтино. Недостатък е, че не можеш да изпробваш китарата, не можеш да я огледаш, абе купуваш на сляпо, но все пак можеш да я върнеш ако не ти хареса.

Все пак не забравяйте, че всяка китара е различна - два еднакви гибсъна, един и същи модел, с еднаква електроника и дори боядисани еднакво - не звучат еднакво - все пак се правят на ръка. има разлика в грифовете от един и същи тип - например два грифа от (предпочитания от мен) тип '50 със "закръглен профил", както се изразяват от гибсън, може да се окажат със съществена разлика в дебелината. Същото се отнася за средния тип '59 и за тънкия '60 тип, да не говорим за Les Paul стандарт 2008, който е асиметричен.

Та, да приключа, всичко това можеш да го усетиш в магазина на място и да си избереш между няколко бройки от един модел (дай боже и в Бъгария скоро да има такъв избор).

Като купуваш он-лайн ти остава да се надяваш, като дойде китарата да е "твоята". От друга страна ако не си пипал друг Гибсън - вероятността за разочарование е пренебрежимо малка.

Продължавайте да свирите и да се радвате на музиката!

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Уф...интелигентен пост, че досега се занимавах с неинтелигентни такива :thumbs_up:

 

Мдам....във Фактор има Гибсъни налични, видени и проверени :)

Аудиолукс не знам дали не са тези, които предоставят Гибсъните на Фактор и мисля че нямат магазин, ама да не фърляме предположения, че кой знае каква теория на конспирацията ще се развие:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сега съм на път да си купя Sg-въпроса с он-лайн пазаруването и мен ме притеснява-наистина трябва да се посвири на 1 китара и тогава да я купиш...Но пък ако е качествена и доказана марка едва ли ще ти пробутат нещо кофти а и имаш 30 дневен период да я върнеш! Ей на тоя модел съм се спрял http://www.thomann.de/gb/gibson_sgstd.htm .Доколкото прочетох вече и доставката за продукти над 250 Евро е безплатна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги видях ... Три красавици във варненския Фактор. Беше затворено и само ги мярнах през витрината. Имаше два Лес Пол-а и едно СГ, ама точно кои модели - не видях.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох вече и доставката за продукти над 250 Евро е безплатна!!!

 

Тва май не се отнася за нашия регион за жалост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм на път да си купя Sg-въпроса с он-лайн пазаруването и мен ме притеснява-наистина трябва да се посвири на 1 китара и тогава да я купиш...Но пък ако е качествена и доказана марка едва ли ще ти пробутат нещо кофти а и имаш 30 дневен период да я върнеш! Ей на тоя модел съм се спрял http://www.thomann.de/gb/gibson_sgstd.htm .Доколкото прочетох вече и доставката за продукти над 250 Евро е безплатна!!!

В конкретния случай цената в Тонман не е най-ниската , която може да се намери на Европейския пазар. Използвай Гугъл малко повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм на път да си купя Sg-въпроса с он-лайн пазаруването и мен ме притеснява-наистина трябва да се посвири на 1 китара и тогава да я купиш...Но пък ако е качествена и доказана марка едва ли ще ти пробутат нещо кофти а и имаш 30 дневен период да я върнеш! Ей на тоя модел съм се спрял http://www.thomann.de/gb/gibson_sgstd.htm .Доколкото прочетох вече и доставката за продукти над 250 Евро е безплатна!!!

В конкретния случай цената в Тонман не е най-ниската , която може да се намери на Европейския пазар. Използвай Гугъл малко повече :punk_guitar:

 

Ползвах гугълЪТ и видях само по-скъпи...друго ще е ако дадеш линк...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.