Jump to content
Българският форум за музиканти

Парчета стил - да седнеш с приятели и кухарка- :)


Recommended Posts

Предлагам следните: "Баща ми е кондуктор", ...

Останалите ясни :) - тaя все се се мъча да си спомня текста, но стигам до "кондуктор съм и аз..." ... ;) ...

 

yotzo с най-доброто предложение до тук, мен ако питаш :)

Хахахах

Ученото си е учено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...опит, опииит мдам всичко е практически опит хахахах, а тая все се пада към края на соаретата когато 'запоминателните' ми способности са относително намалени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Първо - хората вече масово знаят английски и всеки знае заложения смисъл на въпросните песни.

Второ - това за водката как го измисли незнам.Ние се събираме да посвирим и да попеем колкото ни душа иска и да ни събират от земята не ни е целта.

Трето - темата беше за песни с кухарка и приятели а не да пробваме нещо..."

---------------------

 

Първо-слушай Пайнера, защото е прав.Това, че хората масово знаят английски не означава, че масово са научили текстовете на Уайтснейк или, че могат да пеят като Ковърдейл.Най-много да ти помогнат на трите най-разбираеми думи от припева.Правилото важи за повечето англоезични песни.

За да върви купона трябва всички да вземат дейно участие-т.е. да знаят текстовете на песните и що-годе да могат да пеят.В противен случай си пееш и свириш сам, а компанията започва разговор по двойки, който секва в момента в който ти престанеш да пееш.Факт!

Затова повече БГ песни-Диана експрес, Щурците, Тангра, Сигнал, Георги Минчев,ФСБ,Милена,Контрол,Киора и т.н.

Добре е да си имаш списък, защото често компанията и ти самият "зацикляте" и не можете да се сетите какво точно да запеете...а има още стотици песни...

Второ-водката (както и останалия алкохол) по никакъв начин не пречи на купона-напротив!При нас ексцесиите с паднали на земята от алкохол свършиха още когато бяхме 8кл...не знам при вас точно как стои проблема...

По темата дядо ми казваше:

"Телевизор и шоколадови бонбони мохабет не правят!"

Трето-темата е ясна, но това за пробите съвсем не го разбрах :thumbs_up:

Редактирано от Linchpin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам да ми казват кой е прав и кой крив :icon_shithappens: ...Не те познавам и не съм те виждал когато сме се събирали да свирим - как можеш да говориш за това какво се случва при нас???Списъка с песни , който предложих плюс две акустични китари - аз това предложих и се надявам поне малко да съм бил полезен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Am

Баща ми е кондуктор,

C

кондуктор съм и аз.

G

Билети дупчи татко,

F Am

жените дупча аз!

 

Дупчи, дупчи, сине,

докато си млад,

ча като остарееш

не ставаш за ташак!

 

Баща ми е дървар,

дървар съм си и аз.

Дървата реже татко,

жените режа аз!

 

Режи, режи, сине,

докато си млад,

че като остарееш

не ставаш за ташак!

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Linchpin. То ако не е БГ песен почти винаги си пееш сам и..... няма купон. Е Черно фередже и Хиподил не ми е по сърце (пък и на приятелите ми) и никога не ги включваме в репертуара. А иначе Г. Минчев, Штурците пък и не на последно място масови песни (кога с биричка кога без.... ). Просто това свирене е за компанията. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

имам малко въпросче свързано с тоя тип песни и реших да не отварям нова тема, а за питам тук :band1:

скоро имах абитуриентски бал, екскурзия след бала и всички произтичащи от това неща, но най-вече - пиянски вечери :)

в една от тези вечери някакъв пич ни изпълни няколко песнички, две от които не успях да разпозная, затова се обръщам към вас

в първата помня, че се пееше за някаква калугерица мръсница и за мъжкия полов орган, наричан с разнообразни имена - сещам се за х*й и зелен гущер(или може би гущер зелен)

във втората от първо лице се разказваше за живота на един човек, който "пее рокенрол" - преминаваше се през детските години, вероятно училището, след това семейния живот(имаше първи брак, развод, втори брак, деца)

иии, общо взето мъглявите ми спомени се ограничават само до това

ако някой успее да разпознае песничките - моля да сподели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Незнам дали са слушали повечето от вас, но пичовете от Bullet for My Valentine правят много яки акустики. Ако се съчетаят с пеене стават трепач,особенно за момичетата (аз така ги избивам..).

 

Tears Don`t Fall - http://www.youtube.com/watch?v=1XvdPmvm_Tc...feature=related

Hearts Burst Into Fire -

Forever and Awlays -

Say Goodnight -

тази е малко депресираща.. понякога и такива трябват.

 

Песните са на Drop, но всеки предполагам може а си ги нагоди.

Редактирано от Jotty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поразгледай дискографията на sublime и си намери песнички. особено ако сте на плаж през нощта около огън мисля че половината им песни могат да се изсвирят :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не е чувал поне една от двете песнички? :punk_guitar:

 

 

здравейте

имам малко въпросче свързано с тоя тип песни и реших да не отварям нова тема, а за питам тук :music336:

скоро имах абитуриентски бал, екскурзия след бала и всички произтичащи от това неща, но най-вече - пиянски вечери :)

в една от тези вечери някакъв пич ни изпълни няколко песнички, две от които не успях да разпозная, затова се обръщам към вас

в първата помня, че се пееше за някаква калугерица мръсница и за мъжкия полов орган, наричан с разнообразни имена - сещам се за х*й и зелен гущер(или може би гущер зелен)

във втората от първо лице се разказваше за живота на един човек, който "пее рокенрол" - преминаваше се през детските години, вероятно училището, след това семейния живот(имаше първи брак, развод, втори брак, деца)

иии, общо взето мъглявите ми спомени се ограничават само до това

ако някой успее да разпознае песничките - моля да сподели :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За калугерицата Черно фередже,около 99 процента съм сигурен. За второто не съм сигурен обаче. Да не е нещо на Подуене Блус Бенд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За калугерицата Черно фередже,около 99 процента съм сигурен. За второто не съм сигурен обаче. Да не е нещо на Подуене Блус Бенд?

добре, покажи ми пълния текст на песента, защото аз не се справям с намирането

да не се бъркаш с "калугер ме гони" или нещо подобно? щото не е тая песента, която търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се, че в действителност има хора, които се събират с приятели и свирят на кухарки. Нали затова има mp3-ки.

Може би съм прекалено прагматичен, ама според мен е редно да се свири само пред публика, иначе не може нито да се напие човек, нито да изкара някой лев от цялата работа. Само дето ще си разкарва кухарката наляво надясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.