Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose = No Sustain?


Slide

Recommended Posts

Как е възможно да се утежни главата без да се утежни грифа? То пък грифа се оказва свързан с тялото.Кое се утежнява всъщност?

 

Един щъркел тежи 5 килограма. Колко ще тежи, ако си вдигне единият крак? Абе дайте да намерим лютиер. Ако може да обясни. И за големината на главата и за ъгъла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какво искаш да обясни - мисли!

Ъгъла на главата си е абсолютно дизайнерско решение както и формата, и не играе никаква роля.

Той е направен с цел да се избегнат разните приспособления за притискане на струните към нъта.Както при фендер,

Айбанез и др.

Ами какво ще кажем тогава за ъгъла на струните до бриджа, тремолото,... ами стоптейла?Той пък хич няма.

При различните системи е различен.Погледнете флойдовете, тремолата, стринг-тру,тюноматик и т.н.

stoptail.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм... ти си един от малкото, които смятат тези неща за дизайнерско и технологическо решение. Не за акустично, ако мога така да се изразя. Както и аз впрочем. А погледни в темата за телекастера какви състейни какви чудеса се случват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щайнбергер китарите са може би единствените електрически китари, които ползват най-къси струни.Всичко това се

дължи на липсата, на глава и относително близкия монтаж на другата страна, на струнта към флойда.Ъглите са до толкова, колкото да се притискат струните достатъчно към бриджовете.

И кво ся..тия китари нямат тон, състейн?!Я погледни в тубата колко ревюта има за тоя инструмент и нито една не страда от липса на тия неща.

...или той пича ги произвежда на пук на Гибсън, да им докаже, че ъглите на главите им не струват. :hysterical:

 

Ако един инструмент страда от липса на тон или състейн, от глухи тонове , от бъзкащи прагове,

от глух или не динамичен звук и т.н., то причината най - вероятно е в ценовия клас.(за справка виж темата на Тони бодната най-отгоре в този раздел)

Примера съм го дал за добре сетъпнат и здрав инструмент.

 

Същото се отнася и за усилватели, и миксери, и говорители и всичко, което е свързано с добрия качествен звук,

както и за всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте... аз съм виждал и сет-нек китари с тюн-о-матик и наклон на клавата, които имат и 2-секундни глухи тонове, както и китари с флойд, при които най-късия тон е примерно 4.5-5 секунди. Разбира се, не съм виждал китара с флойд, която да изкара 8-10 секундни тонове на високите позиции, както някои подбрани Gibson LP-та, но все пак нещата са доста относителни и не бива да се абсолютизират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.