Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose = No Sustain?


Slide

Recommended Posts

 

Ето ви едно видео, което не бях гледал. Нито пък знаех, че Floyd Rose имат и китари... Има много интересно звучене. Определено звука ми напомня на Фендърския. Много горзен дизайн обаче. :) Тая дупка на главата... Пък за пикгарда думи нямам.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявай, но нещо не можах да схвана какво искаш да кажеш със заглавието на темата. Иначе китарата си звучи гот и наистина прилича на Фендер като саунд ( на сингъл положенията де )

 

Изгледах цялото видео, имаше няколко момента, в които си пролича, че китара не е някакво чудо на състейна, точно обратното. При това, тази китара не е нищо повече от погрознен Стратокастер с Флойд, така че китара има типичния за страт конструкция състейн, тоест доста зле, сравнено например с Леспол.

 

И не на последно място, към края на видеото, пича , който свири на нея изришно споменава няколко пъти, че флойда е блокиран и не може да вдига, тоест опрян е в дървото, което на практика значи, че в случая няма флойд, а по скоро стандартно фендерско тремоло. Флойда скапва състейна когато е плаващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А интересно ми е друго. Почти съм сигурен, че тази дупка на главата, ОКАЗВА влияние на тона, и нещо ми подсказва, че надали е в положителна посока. Дали е възможно осезаемо да скапва звука? Чудна работа? Звучеше си прилично, де.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако забелязваш, китарата изпада във feedback на 13-14 секунда...на празна шеста струна. Това всяка китара с флойдроуз (оригинален) го може. :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Ммм дааа абсолютно - усеща се как звука получава "окраска" и от там нататък си е бож лаф работа. А като го е подпрял Роуза не е получилл "зашеметяващ" състейн (в крайна сметка даже и е резнал крилцата на флойда по тоя начин превръщайки го в скъп,не толкова разтройващ се вариант на обикновенно еднопосочно тремоло - ама въпрос на вкус в си е ситуацията!) (За флойд с по-големичък състейн - състейнър :hysterical: )

 

 

П.П. Леле тая дупка напраооо :whistle::tomato:;):slap::drummer: (в хронология откакто я видях) трябваше да го гледам пак че само нея зяпах :) )

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В стремежа си към прогрес, проектантите често вземат странни и смели решения, като това:

 

floyd_rose_3.jpg

 

То и Flying Bird изглежда странно, но моделът се е превърнал в култов за много хора.

 

Иначе разсъжденията относно състейна на този модел едва ли ще извадят наяве нови аргументи по въпроса.

Вече сме виждали и Fixed Bridge, Tremolo окачване и Floyd Rose окачване, че даже и хилки за тенис бяха инспирирали вдъхновение в по екстравагантните проектанти на китари.

 

Истината обаче ще продължава да се крепи върху един стар закон: no spring = no problem.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Извинявай, но нещо не можах да схвана какво искаш да кажеш със заглавието на темата. Иначе китарата си звучи гот и наистина прилича на Фендер като саунд ( на сингъл положенията де )

 

Изгледах цялото видео, имаше няколко момента, в които си пролича, че китара не е някакво чудо на състейна, точно обратното. При това, тази китара не е нищо повече от погрознен Стратокастер с Флойд, така че китара има типичния за страт конструкция състейн, тоест доста зле, сравнено например с Леспол.

 

И не на последно място, към края на видеото, пича , който свири на нея изришно споменава няколко пъти, че флойда е блокиран и не може да вдига, тоест опрян е в дървото, което на практика значи, че в случая няма флойд, а по скоро стандартно фендерско тремоло. Флойда скапва състейна когато е плаващ.

 

Нищо особено не искам да кажа със заглавието. Просто широко е разпространено мнението, че китарите с Флойд са много орязани от към състейн, което не винаги е така. Колкото до Леспола - аз поне не се сещам други китара с толкова много състейн. ;) Може би PRS, заради сходните им конструкции.

 

@SomeoneElse - за това, че изпада във feedback съм съгласен.

 

И на мен обаче ми е интересна дупката на главата и както Васко спомена, дали има някакво отражение, защото, ако не, това къса теорията за повече маса на главата... ;)

 

Иначе Флойда е хубаво устройство, ако в действителност ще го ипозлваш... Аз например не бих. Отделно и че качва цената като цяло...

 

ПП: Винаги ми е изглеждало много гротески Стратокастър с Флойд Роуз, а Лес Пол пък отвратително. :godbless:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото сещам май Ричи Самбора от БОН ДЖОУВИ свири с таква (или поне на същата марка и с такава глава) китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не толкова разтройващ се вариант на обикновенно еднопосочно тремоло
за първи път чувам за еднопосочно тремоло,дори на стратовете от 70-те можеш да вдигаш и сваляш тона - въпрос на настройки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като им разгледах сайта, се оказа, че голям брой известни изпълнители ги ползват. Интересно, че досега, не ги бях чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Като им разгледах сайта, се оказа, че голям брой известни изпълнители ги ползват. Интересно, че досега, не ги бях чувал.

 

 

Cool! Nice very nice :greenangel: .....Пол от Кредъл - интереснооо много интересно!

 

А иначе за тва еднопосочното си е моя глупост, най-вече защото не се сетих как да се изразя. Те си имат възможности да вдигат pitch-a ама не са флоид , то и пича направи некой друг пул ъп, ама флойда си е спънат и това си е - като ще е гарга поне да е много рошава ако може - ще правим уамита - флоид , искаме състейн - без пружини молим (лично мнение деее :girl_witch: )

 

Пййс! :greenangel:

Редактирано от ke3jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за първи път чувам за еднопосочно тремоло,дори на стратовете от 70-те можеш да вдигаш и сваляш тона - въпрос на настройки
Какво можеш да вдигаш бе, човек? Половин тон?

 

П.С. Предполагам, че става дума за отпускане на пружините така, че тремолото се вдига под ъгъл спрямо тялото, което е доста сакато решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.