Jump to content
Българският форум за музиканти

Slide

Floyd Rose = No Sustain?

Recommended Posts

Ето ви едно видео, което не бях гледал. Нито пък знаех, че Floyd Rose имат и китари... Има много интересно звучене. Определено звука ми напомня на Фендърския. Много горзен дизайн обаче. :) Тая дупка на главата... Пък за пикгарда думи нямам.

Edited by Slide

незнам пикгарда ме кефи но наистина е много сранна тая дупка :)

Извинявай, но нещо не можах да схвана какво искаш да кажеш със заглавието на темата. Иначе китарата си звучи гот и наистина прилича на Фендер като саунд ( на сингъл положенията де )

Изгледах цялото видео, имаше няколко момента, в които си пролича, че китара не е някакво чудо на състейна, точно обратното. При това, тази китара не е нищо повече от погрознен Стратокастер с Флойд, така че китара има типичния за страт конструкция състейн, тоест доста зле, сравнено например с Леспол.

И не на последно място, към края на видеото, пича , който свири на нея изришно споменава няколко пъти, че флойда е блокиран и не може да вдига, тоест опрян е в дървото, което на практика значи, че в случая няма флойд, а по скоро стандартно фендерско тремоло. Флойда скапва състейна когато е плаващ.

А интересно ми е друго. Почти съм сигурен, че тази дупка на главата, ОКАЗВА влияние на тона, и нещо ми подсказва, че надали е в положителна посока. Дали е възможно осезаемо да скапва звука? Чудна работа? Звучеше си прилично, де.

Edited by Vasil Pavlov

Ако забелязваш, китарата изпада във feedback на 13-14 секунда...на празна шеста струна. Това всяка китара с флойдроуз (оригинален) го може. :)

Edited by SomeoneElse

^Ммм дааа абсолютно - усеща се как звука получава "окраска" и от там нататък си е бож лаф работа. А като го е подпрял Роуза не е получилл "зашеметяващ" състейн (в крайна сметка даже и е резнал крилцата на флойда по тоя начин превръщайки го в скъп,не толкова разтройващ се вариант на обикновенно еднопосочно тремоло - ама въпрос на вкус в си е ситуацията!) (За флойд с по-големичък състейн - състейнър :hysterical: )

П.П. Леле тая дупка напраооо :whistle::tomato:;):slap::drummer: (в хронология откакто я видях) трябваше да го гледам пак че само нея зяпах :) )

Edited by MDFk

Тук има повече инфо за тези китари. :)

В стремежа си към прогрес, проектантите често вземат странни и смели решения, като това:

floyd_rose_3.jpg

То и Flying Bird изглежда странно, но моделът се е превърнал в култов за много хора.

Иначе разсъжденията относно състейна на този модел едва ли ще извадят наяве нови аргументи по въпроса.

Вече сме виждали и Fixed Bridge, Tremolo окачване и Floyd Rose окачване, че даже и хилки за тенис бяха инспирирали вдъхновение в по екстравагантните проектанти на китари.

Истината обаче ще продължава да се крепи върху един стар закон: no spring = no problem.

Edited by Slacoth

Извинявай, но нещо не можах да схвана какво искаш да кажеш със заглавието на темата. Иначе китарата си звучи гот и наистина прилича на Фендер като саунд ( на сингъл положенията де )

Изгледах цялото видео, имаше няколко момента, в които си пролича, че китара не е някакво чудо на състейна, точно обратното. При това, тази китара не е нищо повече от погрознен Стратокастер с Флойд, така че китара има типичния за страт конструкция състейн, тоест доста зле, сравнено например с Леспол.

И не на последно място, към края на видеото, пича , който свири на нея изришно споменава няколко пъти, че флойда е блокиран и не може да вдига, тоест опрян е в дървото, което на практика значи, че в случая няма флойд, а по скоро стандартно фендерско тремоло. Флойда скапва състейна когато е плаващ.

Нищо особено не искам да кажа със заглавието. Просто широко е разпространено мнението, че китарите с Флойд са много орязани от към състейн, което не винаги е така. Колкото до Леспола - аз поне не се сещам други китара с толкова много състейн. ;) Може би PRS, заради сходните им конструкции.

@SomeoneElse - за това, че изпада във feedback съм съгласен.

И на мен обаче ми е интересна дупката на главата и както Васко спомена, дали има някакво отражение, защото, ако не, това къса теорията за повече маса на главата... ;)

Иначе Флойда е хубаво устройство, ако в действителност ще го ипозлваш... Аз например не бих. Отделно и че качва цената като цяло...

ПП: Винаги ми е изглеждало много гротески Стратокастър с Флойд Роуз, а Лес Пол пък отвратително. :godbless:

Edited by Slide

Тая дупка е за да не арчиш пари за стойка, а да си закачаш китарата на пирон на стената ...

До колкото сещам май Ричи Самбора от БОН ДЖОУВИ свири с таква (или поне на същата марка и с такава глава) китара.

не толкова разтройващ се вариант на обикновенно еднопосочно тремоло
за първи път чувам за еднопосочно тремоло,дори на стратовете от 70-те можеш да вдигаш и сваляш тона - въпрос на настройки

Като им разгледах сайта, се оказа, че голям брой известни изпълнители ги ползват. Интересно, че досега, не ги бях чувал.

Като им разгледах сайта, се оказа, че голям брой известни изпълнители ги ползват. Интересно, че досега, не ги бях чувал.

Cool! Nice very nice :greenangel: .....Пол от Кредъл - интереснооо много интересно!

А иначе за тва еднопосочното си е моя глупост, най-вече защото не се сетих как да се изразя. Те си имат възможности да вдигат pitch-a ама не са флоид , то и пича направи некой друг пул ъп, ама флойда си е спънат и това си е - като ще е гарга поне да е много рошава ако може - ще правим уамита - флоид , искаме състейн - без пружини молим (лично мнение деее :girl_witch: )

Пййс! :greenangel:

Edited by ke3jackson

за първи път чувам за еднопосочно тремоло,дори на стратовете от 70-те можеш да вдигаш и сваляш тона - въпрос на настройки
Какво можеш да вдигаш бе, човек? Половин тон?

П.С. Предполагам, че става дума за отпускане на пружините така, че тремолото се вдига под ъгъл спрямо тялото, което е доста сакато решение.