Jump to content
Българският форум за музиканти

Компютърна конфигурация? (2009)


Fenix

Recommended Posts

@Monni, Мерси! Значи ще внимавам със захранването. Не е да не искам лична конфигурация от приятел, към който винаги да мога да се обърна като има проблем, ама нямам тази възможност, защото наоколо няма такива... Малко странно звучи, но в околността още дори не съм намерил дори магазин "специално" за компютри... Ама търся още де...

А Q8200 "слаб" четириядрен ли е? Аз четох като излезе още добри ревюта за Q6600, и съм останал с впечатление, че е добър, нищо че е "стар". А уж 8200 е "по-нов". Макар че има по-малко кеш...

 

ЩЕ се поразтърся по-обстойно.

 

@sardesox тхенкс и на теб. Файърките, да определено са по-добрият вариант... ама пусти му кинти. А и в крайна сметка аз съм толкова зле откъм свирене и запис, че почвам да усещам, как няма смисъл да продължавам да съм такъв перфекционист в техниката... ако разбирате точно какво имам предвд. Дори напоследък се дразня на китарата си, защото е прекалено хубава за мойто дращене. Тва абсолютно сериозно.

 

@BabyThomas Мерси! Не знаех че се влиаят. Това обяснява защо лаптопа ми не се държи толкоз добре със 7 (!) неща включени в него.... :greenangel:

Ма компа, а и лаптопа като ги ползвам, разкачам ненужните глупости и с картата заедно ще има макс една клавиатура или мишка.

 

Тъй...

отивам да търся истински компютърен магазин :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

- Не помня къде бях чел, че новите Уиндоуси (от 7 нагоре) няма да поддържат Firewire, а вече се говори за USB3. Така че, не съм сигурен дали с оглед на бъдещето е добре да се инвестира в обречен стандарт !

Но към днешна дата е по-доброто, със сигурност !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, стана дума и във форума си спомням. Имам го и това предвид определено, мисля че го споменах някъде. Вярно е, че преди да се наложат УСБ3 и да излязат добри аудио интерфейси и да им паднат цените до достъпни ще мине още дооооста време. НО, факта, че Win7 няма да го предлага е важен, защото като нищо до годинка, ще се мине на него, ако е добър. Да си призная, много искам да прескоча Вистата... (знам, че е ядро на 7цата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам Gforce 9400 512MB

 

Аз съм с тази карта,но Silent Edition и ужасно много ми прегрява като пусна някоя по-нова игра, иначе е добре за филми има Фул Ейч Ди. Сега за Стар Крафт 2 не знам, но все пак дано съм помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, мерси, ма не ме интересува видеото. Просто за информация говоря. Дори бих предпочел вградено видео, за да си спестя шума от още един вентилатор на видеокартата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Не помня къде бях чел, че новите Уиндоуси (от 7 нагоре) няма да поддържат Firewire, а вече се говори за USB3. Така че, не съм сигурен дали с оглед на бъдещето е добре да се инвестира в обречен стандарт !

Но към днешна дата е по-доброто, със сигурност !

 

Тя и вистата нямаше да има OpenGL ама има така че споко, докато имат demand ще има и support

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не го предлагат, спират поддръжката. Тоест от тук натам няма да има повече нови драйвери. Но старите и на Уин 7 си ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой някъде нещо чел-недочел...

This version of Windows does not support using IEEE 1394 (also known as FireWire, i.Link, or Lynx) for networking. If you were using IEEE 1394 for networking, consider changing to an Ethernet or wireless network.

директен цитат от хелпа на Седмицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1394 ше се закрие и хората ше си захвърлят хиялдодоларовите дивайси накуп.

виж за нетворкинг може ама днас гледах външни райдове по 1394 прясно излезли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм роб на марките, но според мен когато става дума за компютър винаги е по-добре той да е марков. Излиза по-скъпо, но макровите компютри работят по-дълго време.

 

Като бивш, до някъде, системен администратор знам, че марковите компютри почти не се развалят - не им се издуват кондерите, не им спират вентилаторите, на някои е помислено за по-добро отвеждане на топлия въздух и тн. Всичко свързано с тях е в плюс от гледна точка на стабилност във времето, което пък е свързано с повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Ако можеш да редиш плочки, ще викаш ли майстор :cheers2:. Ако някой може да си прави конфигурация и още по-добре може да я тества там от където си я купува, защо да дава доста повече пари на някоя известна фирма.

Ако в бюджета на пича не влиза монитор ще си сглоби луд комп, ако е марков ще е най много двуядрен.

Моя го зех за 700 миналата година (вече сигурно е 500) и тогава тествах на най-новите игри 1024x768 Max графика без antializing.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото много от нещата, които са съобразени и направени за марковия компютър, не можеш да си ги направиш сам. Разбира се зависи от разликата в цената и от конкретната ситуация, но като цяло съм съгласен с Никифена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 200% го подкрепям Никифена за това му мнение!

Занимавам се вече 15 г. активно с компове, няма място за сравнение между марковите машини и сглобените. Не е е само до това да избереш яки чаркове и да ги напъхаш вътре и да ти тръгне Дуум 4 на ФуллХД резолюция без да сече! :hysterical:

 

Мрежовата поддръжка през Файъруайър я спряха още в Глиста. Но аудио интерфейсите и камерите си работят, само ЛАН няма.

Обяснението на М$ беше "Защото на юзърите не им трябва". Кой си ти да решаваш вместо мен, бе, марул??? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тук говорим за специфична конфигурация - за музикантски цели. Затова няма смисъл да се споменават игри и други глупости. Това е хвърляне на пари на вятъра, вместо да се използват за нещо полезно. Аз не съм виждал готов компютър без някаква видео-карта, когато тя е съвсем нормално да е вградена за нашите цели. А и е пълно с реклама - всеки се надпреварва да пише повече херци на тоя ми ти процесор и съответно всичкото народ се трепе да взима "най-бързото".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй. Малко ъпдейт. Пообиколих наоколо и намерих няколко компютърни фирми и събрах няколко оферти. От обиколката разбрах, че просто няма как да вляза в 400 евро, и май трябва да се вдигне бюджета на 500. Моите наблюдения бяха от онлайн магазините, като ибей (новите компове точно в "магазините" там, не аукциони). Но наистина искам да е от някой, дето съм го виждал, знам къде е и знам че мога да ида и да тупна еди кое си ида ми го сложат, без да трябва да си развалям гаранцията (и после като се пре*е и да го ...)

 

Офертите бяха няколко, едни от много голям специализиран само за това магазин с 1500 експерти вътре и със съответните цени, разбира се. Другите бяха от по-малки фирми. Тоя големия няма да го изброявам дори, няма как да отделя 900 евро :) (добре признавам, това беше с монитор включено).

 

Най-ми хареса следната

 

Gigabyte EP43-DS3L

Intel core2Quad Q9300

2 GB RAM 800МХц (ще ги увелича де)

Graphis GeForce 9400 GT 512MB (гледах колкото да има просто някаква, тва май е най-евтината на Гфорс дето съществува :D , поне в магазина им)

Кутия с охлаждане, разбира се

LC Power 560W LC6550T - човека го предложи като доста добро, мисля че тия са немска фирма, поне първият език на сайта им е немски :D , иначе пише че производството е в Китай, но... има ли нещо, което не се произвежда там?! Та не знам дали е хубаво, не видях много ревюта в нета. На тая фирма това май им е най-ниското захранване всъщност. Пичовете ме увещаваха, че е наистина е "истинска" тая мощност. Не знам дали е добро наистина, иначе влиза в критериите на Мони - над 100 лева е :music336:

iii DVD... LG GH22LS

 

туй е...

разбира се с 2 години гаранция там и всичко, правенето, тестове и всичко, което си идва като си поръчаш комп от компютърбна фирма...

 

Някакви коментари относно тоя? :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.