Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за кубетата на Line6, Spider III серията


kirilp

Recommended Posts

Ами значи качеството колко е добро незнам, но сравнено с конкурентните марки и модели от тоя ценови клас изобщо не е по-зле. Вградените ефекти не са върха на сладоледа наистина, но са си съвсем използваеми. Чувал съм 4-5 подобни кубета - ами не са по-добре.

Дистърите и чистия канал са много добре. Готино е, че имаш възможноста да си правиш собствени настройки и после да си ги запаметяваш.

Правих директно сравнение между Line 6 Spider III 30 и Marshall MG30DFX.

Ами маршала като звук просто си е по-зле. А даже е по-скъпо.

Абе който го вземе няма да сбърка. Аз много му се кефя и мисля, че в този ценови клас е трепач отвсякъде. Не мисля, че има друго кубе за тези пари с толкова як дистър. Ако метъла е твоята музика - това е твоето кубе.

Сега ще му взема и един фуут контролер и друго просто не ми трябва. Не щото не обичам хубавото и скъпо оборудване, а щото не си вадя хляба с музика. Музиката ми е само хоби...

 

Baby Thomas пробвал ли си въпросното кубе?

Или изхождайки от това, че е процесор автоматично казваш НЕ СТАВА?

Никой не казва, че това е най-доброто и по-добро не може да има.

За 400 лв обаче по-добра оферта едва ли има особено за почитатели на твърдия звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оу, сори. Не съм видял всъщност мненията точно за кубето. Все пак кубето е много добро (ич ама ич не съм спец де). :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За да не правя нова тема относто въпроса ми пиша тук.

И аз имам намерение да си купувам Line 6 Spider III и тъй като не върви фуутсуич с него, а аз ще имам нужда от такъв и гледам този Line 6 FBV2 (щото е най-евтин :greenangel: )

някой ако има такова кубе с такъв суич да ми каже.. то сменя каналите, а на самото кубе тея канали аз ли си ги настройвам кой какъв да е ?

И като се смени канала примерно от Дист на Клиин и ако съм ползвал reverb ще отреже ли ехото като включи другия канал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Футсуича ти сменя каналите, а те са програмирани. Демек все едно имаш процесор с 4 програмируеми банки, като всяка банка ти е със специфичен дистър. Като цъкаш на футсуича се сменят каналите. Ако си цъкнал на някой канал и си врътнал нещо, но не си го запазил, при смяна на канала се губят промените, все едно в какво положение са потенциометрите. Ако имаш други въпроси, питай тука или на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А каналите аз си ги правя всеки как да звучи нали ?

и другия ми въпрос беше .. давам пример:

свиря с дист и ривърб, сменям на чиста китара от фуутсуича, отрязва ли ривърба или си се чува това оставащото ехо от дист-а докато аз си продължавам да си свиря чистата китара, не знам как да се изразя по-точно :girl_witch::offtopic-001:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че ме разбра, и може би проблема е в мен хаха

става въпрос за самото ехо, при смяната на канала дали си остава това ехо което трябва да се чуе от последно изсвирения тон на предишния канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.