Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за кубетата на Line6, Spider III серията


kirilp

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като казвам, че не съм фен на ламповия звук имам предвид, че не бих дал маса пари за нещо дето е 5 или 15 вата ако и да е изцяло лампово.

5W лампи са пърфект за репетиции, а за в къщи са ужасно силни. Равнява се на около 30-50W транзисторна мощност. Зависи и от самите схеми и говорителите, но в никой случай не е малко.

Другият ми АМР е 30W лампи и трябва да свиря на 10 часа или с атенюейтър -12дБ на около 13-14 часа. За домашно е ужас! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще ти отворя за пръв път очите, но съм сигурен, че можеш да дойдеш до София в Dynacord и да пробваш каквото искаш. Ако това ти е непосилно, помоли някой(прост пример колегата Trysth) да ти даде да разцъкаш въпросното кубе. Това да разчиташ на някой да си каже мнението е колкото полезна, толкова и вредна информация.

Ще повторя вече казаното по-горе - за теб може да е зле, за мен може да е супер. Въпрос на вкус, апаратура и стил в музиката!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От магазина на Динакорд до работата ми са около 15 минути пеш. Ходих ама при условие че нямат нито 30, нито 75 вата как да ги чуя?

Много ясно, че решаваща е собствената ми преценка. Не е като да не съм чувал такива работи и да не знам какво искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ти давам идейки. Нямам представа какво имат в наличност в Dynacord.

Иначе още остава варианта да помолиш някой за тест...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем няма за тест. А и това наистина е най-добрия начин да придобиеш представа за машинката. Между другото в една тема имаше много добра идея да се направи една цяла тема (а защо не и цял раздел) с молби за проба на нещо. Да речем искам да си купя еди къв си Шектър и тъй като нямат официален представител (за сега), някой колега може да предложи да се видим да я тествам. Ако има повече ентусиасита за идеята, си струва админите да помислят за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...при условие че нямат нито 30, нито 75 вата как да ги чуя?

Ако имат съседен модел от същата серия чуй него, разликите не са фрапиращи. Ако няма нищо вече е проблем, признавам... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси някои от моделите, дето са само глави и примерно го пробвай през кабинет 1х12. Spider HD75 съответства на Spider 30, a Spider HD150 - на Spider 75.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам, че не съм фен на ламповия звук имам предвид, че не бих дал маса пари за нещо дето е 5 или 15 вата ако и да е изцяло лампово.

5W лампи са пърфект за репетиции, а за в къщи са ужасно силни. Равнява се на около 30-50W транзисторна мощност. Зависи и от самите схеми и говорителите, но в никой случай не е малко.

Другият ми АМР е 30W лампи и трябва да свиря на 10 часа или с атенюейтър -12дБ на около 13-14 часа. За домашно е ужас! ;)

 

1 ват на лампа, един ват на транзистор, един ват на вятърна мелница, нали се си е един ват? Отделен въпрос е вече колко са реални и коректни самите производители, като пиша ХХ ватовете на кутийте си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Получи се интересна тема. Даже чак не очаквах.

Значи....

Стигнах до извода, че правилно съм се насочил към тоя вид кубета. Наистина в динакорд в момента имат само SpiderIII Jam. Нещо такова беше.

Естествено при първа възможност ще пробвам. Ако не ми хареса чисто и просто няма да купувам и това е.

А тези Rolland Cube във Фактор ли мога да ги чуя? Щото доколкото знам също имат малко повечко ефекти подобно на Line6 SpiderIII

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре дай повече пари за 15 W клас А чиста лампа отколкото за нещо пълно с ефекти и тн

аз свиря с лампов Gibson Goldtone 15 звука е убийствен - няма транзистор или хибрид който да звучи така

за в къщи ти трябва малък усилвател - всичко над 15 W e прекалено силно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай само в предвид, че в някои случаи маловатовите усилватели са и с по-малки говорител. Макар това да е много субективно, защото зависи от много фактори, правило ми е впечатление, че при комбота с говорители под 10 инча, понякога им липсват малко баси и звука е силно наситен със среди.

 

;) jordantcho, голям фен съм на Gibson усилвателите. ;) От къде се сдоби с твоя малък слон от Странджа планина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от USA

 

http://cgi.ebay.com/GIBSON-GOLDTONE-GA-15R...%3A1%7C294%3A50

 

като този е само че е кавяф цвят

бях меко казано впечатлен от това което излиза като звук

 

по повод темата тука един мой познат казва, че най хубавите усилватели имат наи малко потенциометри/копчета :)

 

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко плати? В смисъл шипинг до БГ, мито и ддс?

 

проблема не е в цената на куриера

повечето хубави неща в USA се продават саво за територията на USA

сиреч ти трябва човек с адрес там който да ти го купи и след това да ти го изпрати

съответно цената на транспорта зависи от това от къде в Щатите ще го изпращаш

последната актуална цена за един старатокастер беше 170 US по пощата или 600 US по UPS

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.