Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за кубетата на Line6, Spider III серията


kirilp

Recommended Posts

Айде и аз да пусна тема от този род.

Та решил съм да си купувам кубе Line6 SpiderIII 30 или 75 вата мощност. Съблазняват ме вградените ефекти, възможността за управление посредством footswitch, 12" Celestion speaker и естествено не толкова високата им цена.

Търсих доста с търсачката в тоя форум, но като че ли не открих много мнения.

Из чуждите форуми мненията са доста противоречиви - от много хубави до много лоши и съм объркан.

Принципно не съм фен на ламповия звук. Свиря основно метъл - Metallica, Iron Maiden, Queen, Megadeth и подобните.

Искам да има добър чист канал, приличен хорус, реверб и естествено дистъри като почнеш от Queen и стигнеш до Metallica и Megadeth.

Знам, че с кубе за толкова малко пари толкова голям набор от звуци трудно може да се покрие, но все пак говорим ориентировъчно за желан тип звучене.

 

Знам какво ще кажете повечето - ами отиди и го чуй. Да така е, ама в момента ги няма из магазините. Чакат се доставки поне след месец. Затова питам струва ли си да чакам или да се ориентирам към нещо друго. Ще го използвам основно за домашно свирене.

Нека които са ги чували тия кубета да изкажат мнение...

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Принципно не съм фен на ламповия звук. Свиря основно метъл - Metallica, Iron Maiden, Queen, Megadeth и подобните.

Това твърдение ме уби - тези групи с транзисторна апаратура ли свирят??

 

И за да не съм съвсем офтопик - щом ще е само за домашно свирене, би трябвало да ти свърши работа - има си ефекти, които меже да разцъкваш, може да изкараш сравнително голям диапазон от звуци - едва ли на професионално ниво, но все пак разнообразни. И ако наистина ще свириш само вкъщи, по-добре си вземи модел с по-малко ватове - 75 вата за вкъщи са много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха 75 вата,на мен понякога 15 са ми много. Иначе из форума се чуваха хубави работи за пиви вайпър. Има и други моделинг ампове с по-малко мощност.

За какви пари иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75 вата са си много за домашно свирене.Аз в момента се задоволявам даже с едни слушалки :punk_guitar:

Защо не прегледаш нещо по-малко като ватаве(15-20),естествено ако това кубе ще си седи само в дома ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такова кубе - 75 ватовото.

Звука ми харесваше много. Използвах го предимно за чиста и мръсна китара

и мръсната ми беше ок като звук.

Ривърба и дилея са ок

Минус е, че ефектите му /хорус, фленджър и фейзър/ са прекалено изявени, и

дори и при минимум завъртане на копчето /примерно на .5 или 1/ стават много силни, а понякога е

е добре да са едва доловими, което тук не става.

Няма fx loop, което е минус, също така не можеш да обръщаш реда на ефектите.

Това е процесор с високоговорител отпред.

Трябва задължително да купиш и педалиера, за да можеш да го управляваш.

За домашно свирене обаче не става - прекалено е силно.

Изхода за слушалки има cabinet симулация, но на мен не ми харесваше.

Аз съм го пробвал в нас и на 1 е силно.

Иначе за репетиция и на концерт на 6-7 е екстра.

Продадох го миналата година и сега съм се насочил основно към лампова и аналогова техника.

 

п.п. Аз също преди да го купя се бях разровил за инфо и се сблъсках с доста противоречиви мнения

по отношение на качеството. Все пак го купих и тогава ми вършеше идеална работа.

И бях :punk_guitar:

п.пп. Сега усещам, че и моето мнение е доста противоречиво, но в крайна сметка всеки преценява дали

даден амп или ефект ще му върши работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки се задоволява с различни ватове, не му налагайте на момчето вашите възгледи. Аз като пич си свирих в нас със Спайдър главата 75 вата през 2х12 кабинет. Със същата апаратура свиря и на репетиции и нямам грам проблем. Да не говорим, че потенциометрите не са като на фендерите, дето като мръднеш малко и ти гръмват джамците. Регулацията е много мека и става за всякакъв вид свирене. Нека що се отнася до сила и големина на говорителя, пича да отиде и да пробва и да си прецени кое го кефи и му върши работа. А колкото до звука, аз станах голям фен на тая серия кубета на Line 6. Вярно е, че на моменти се усеща, че говорим за дигитална хава, но пък на мен лично звука много ми харесва. За метъл специално мисля, че се е утрепало. Аз по-яка бичкия от нищо, на което съм свирил, не мога да извадя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам, че не съм фен на ламповия звук имам предвид, че не бих дал маса пари за нещо дето е 5 или 15 вата ако и да е изцяло лампово.

Наистина основно в къщи ще го ползвам, но мисля и за репетиции да го ползвам. Основно заради ефектите, които в съчетание с един фуутсуич са нещо добро. Което означава, че е хубаво да е поне към 30 вата.

Бюджета който съм предвидил е 400, макс. 500 лв.

Фен съм на конфигурацията китара - процесор от рода на BOSS GT-8, GT-10 - кубе. Китарата я имам обаче за процесор и кубе трябва да изсипя едно 1300 лв което ми идва много

Затова и се спрях на процесор с говорител както се изказахте по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кубе няма да ти замести напълно процесора, но определено ще изпълнява някои негови функции. Също така имай предвид, че няма да можеш да ползваш (или поне няма да има голям смисъл) външни ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами далече съм от мисълта, че като си купя това кубе едва ли не ще имам всичко дето го има един процесор. Но аз и не ползвам всички ефекти които предлага един процесор от ранга на BOSS GT-10. Трябват ми няколко вида дистъри, хорус, реверб и това е в общи линии.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой го е запазил преди мене. Изпреварили са ме :)

^Освен това някакъв тип продава 75 ватовото за 400 сега във форума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.